20:52

20:52

Τέλος αγώνα, στα προημιτελικά οι Ιταλοί μετά το 2-0 επί της Ισπανίας.

20:52

90'+4: Κίτρινη στον Σίλβα.

20:49

Ο Ινσίνιε αλλάζει το παιχνίδι, ο Νταρμιάν βγάζει σέντρα στην περιοχή και ο Πελέ αμαρκάριστος τελειώνει τη φάση.

20:48

90'+1: ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

20:48

20:47

Ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Πικέ από κοντά βάζει την προβολή και ο Μπουφόν πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

20:47

89': Κίτρινη στον Μπουσκέτς.

20:46

89': Κίτρινη στον Μότα, χάνει τον προημιτελικό.

20:44

87': Σουτ στην κίνηση από τον Πέδρο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:42

85': Ο Ινσίνιε αποφεύγει τον Ράμος, κάνει και το δυνατό σουτ και ο Ντε Χέα αποκρούει.

20:42

84': Νταρμιάν αντι Φλορέντσι για την Ιταλία.

20:39

82': Ινσίνιε αντί Έντερ για την Ιταλία.

20:39

81': Πέδρο αντί Αντούριθ για την Ισπανία.

20:35

77': Δυνατό σουτ από τον Πικέ, νέα επέμβαση ο Μπουφόν.

20:34

76': Ο Βάθκεθ σεντράρει για τον Ινιέστα, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και ο Μπουφόν αποκρούει.

20:32

Πρεσάρουν οι Ισπανοί.

20:29

71': Κόρνερ για την Ισπανία. Εκτελείται, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:27

70': Βάθκεθ αντί Μοράτα για την Ισπανία.

20:27

70': Αφήνει ο Ινιέστα στον Αντούριθ, λίγο άουτ το σουτ του τελευταίου.

20:24

Είναι πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις η Ιταλία, έχει αρκετά κενά η Ισπανία αμυντικά.

20:21

Στο 53% η κατοχή μπάλας για την Ισπανία.

20:19

62': Ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Ντε Σίλιο αμαρκάριστος από αριστερά βγάζει τη σέντρα και προ του Έντερ απομακρύνει ο Πικέ.

20:17

Διαμαρτύρεται για φάουλ ο Έντερ σε μαρκάρισμα του Πικέ και έχει δίκιο.

20:14

57': Ο Χουανφράν βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Αντούριθ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:12

55': Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Πελέ σπάει στον Έντερ, εκείνος μπαίνει στην περιοχή και ο Ντε Χέα αποκρούει το πλασέ του.

20:12

54': Κίτρινη για τον Πελέ.

20:11

53': Μότα αντί Ντε Ρόσι για την Ιταλία.

20:09

52': Μακρινό σουτ από τον Φάμπρεγκας, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

20:07

50': Ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Φάμπρεγκας βγάζει σέντρα, ο Μοράτα από κοντά παίρνει την κεφαλιά και ο Μπουφόν μπλοκάρει.

20:04

47': Κόρνερ για την Ιταλία. Το εκτελεί ο Φλορέντσι και με δυσκολία διώχνει ο Ράμος.

20:03

46': Αντούριθ αντί Νολίτο για την Ισπανία.

20:03

20:02

Επέστρεψαν οι Ισπανοί, μπαίνουν και οι Ιταλοί τώρα στον αγωνιστικό χώρο.

19:57

Μόλις ο δεύτερος Ιταλός αμυντικός που σκοράρει σε Euro έγινε ο Κιελίνι μετά τον Πανούτσι το 2008 κόντρα στην Ρουμανία.

19:47

19:47

19:46

45': Ο Τζακερίνι μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει και το διαγώνιο δυνατό σουτ και ο Ντε Χέα πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

19:41

41: Κίτρινη στον Νολίτο.

19:39

38': Κόρνερ για την Ισπαλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:35

Ο Έντερ εκτελεί με δύναμη το φάουλ, ο Ντε Χέα αποκρούει, από τον Τζακερίνι η μπάλα πηγαίνει στον Κιελίνι και ο τελευταίος σκοράρει. Φέρει ευθύνη ο Ντε Χέα, στη γωνιά του πήγε η μπάλα.

19:34

33': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

19:33

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ιταλία.

19:30

29': Ο Ντε Σίλιο βγάζει επικίνδυνη σέντρα και ο Ράμος διώχνει την τελευταία στιγμή.

19:29

28': Κόρνερ για την Ισπανία. Ο Σίλβα το εκτελεί με πάσα και το σουτ του Ινιέστα δεν ανησυχεί τον Μπουφόν.

19:26

25': Ο Ντε Σίλιο βγάζει τη σέντρα, ο Παρόλο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:24

24': Κίτρινη στον Ντε Σίλιο.

19:23

Ο Κιελίνι τραβά τον Ράμος εντός περιοχής και οι Ισπανοί διαμαρτύρονται για πέναλτι.