0
20:57

Σας ευχαριστούμε. Καλό σας βράδυ.

20:56

Σε ένα πολύ κακό ματς, το οποίο κρίθηκε με αυτογκόλ, η Ουαλία προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

20:51

Τέλος αγώνα: Ουαλία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0.

20:50

94': Κόρνερ για τη Βόρειο Ιρλανδία από αριστερά. Ανεβαίνει και ο Μακ Γκόβερν.

20:50

94': Κίτρινη στον Ράμσεϊ.

20:47

Αξίζει να σημειωθεί ότι η πρωτάρα Ουαλία έχει βάλει τα περισσότερα γκολ στη διοργάνωση (7). Βέβαια, η Ουγγαρία των 6 τερμάτων δεν έχει αγωνιστεί ακόμα στη φάση των "16".

20:46

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Για πρώτη φορά σημειώνονται 3 αυτογκόλ σε τελική φάση Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

20:45

89': Οφσάιντ ο Ράμσεϊ.

20:40

Φουλ επίθεση από τον Ο' Νιλ για τα τελευταία έξι λεπτά (χωρίς τις καθυστερήσεις).

20:40

84': Τρίτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μαγκίνις στη θέση του Μακ Όλεϊ.

20:39

Σηκώνονται οι δύο Ουαλοί. Το ματς συνεχίζεται.

20:38

Η Ουαλία φλερτάρει με την πρόκριση, παρά το γεγονός ότι έχει επιχειρήσει μόλις μία τελική προς την εστία και φυσικά αυτή δεν ήταν το... αυτογκόλ του Μακ Όλεϊ.

20:37

81': Σφοδρή σύγκρουση μεταξύ Α. Γουίλιαμς και Τ. Γουίλιαμς. Διακοπή στο ματς.

20:37

Τελικές: 7-6. Προς την εστία: 1-3.

20:36

Με δεύτερο επιθετικό οι "πράσινοι" για την ισοφάριση.

20:34

79': Δεύτερη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μακ Γκιν στη θέση του Νόργουντ.

20:32

Σε ένα τόσο κακό ματς, μόνο με αυτογκόλ θα μπορούσε να λυθεί ο "γόρδιος δεσμός".

20:32

Ο Ράμσεϊ δίνει αριστερά στον Μπέιλ, εκείνος γυρίζει και ο Μακ Όλεϊ σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με τάκλιν.

20:31

75': ΓΚΟΛ! Ουαλία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0.

20:29

Κατοχή: 56%-44%. Στο δεύτερο ημίχρονο οι "πράσινοι" υπερτερούν οριακά (51%).

20:25

69': Πρώτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Γουάσινγκτον στη θέση του Γουάρντ.

20:23

67': Κίτρινη στον Ντέιβις για φάουλ στον Μπέιλ. Σωστή η απόφαση.

20:22

Ο ρυθμός είχε ανέβει για μερικά λεπτά, αλλά τώρα επανήλθε στα προηγούμενα επίπεδα...

20:18

63': Δεύτερη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Τζόναθαν Γουίλιαμς στη θέση του Λέντλεϊ.

20:16

60': Πέμπτο κόρνερ για τη Βόρειο Ιρλανδία, το παραχωρεί ο Γκάντερ. Ο Νόργουντ δεν εκτελεί καλά, η μπάλα παίρνει φάλτσα και περνά άουτ από την άλλη πλευρά.

20:15

59': Κόρνερ από δεξιά για τη Βόρειο Ιρλανδία παραχωρεί ο Ντέιβις. Ο Νόργουντ εκτελεί, ο Ντάλας δεν μπορεί να βρει την μπάλα με το κεφάλι, πλάγιο για την Ουαλία.

20:14

58': Κίτρινη στον Τέιλορ για φάουλ στον Γουάρντ, ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση. Σωστή η απόφαση.

20:14

58': Ο Μπέιλ εκτελεί απευθείας, ο Μακ Γκόβερν αποκρούει με υπερένταση.

20:13

57': Φάουλ σε καλό σημείο για τα πόδια του Μπέιλ (σ.σ. 27 μέτρα), ο οποίος έχει ήδη σκοράρει δύο φορές στη διοργάνωση με αυτόν τον τρόπο.

20:11

56': Σουτ ο Νόργουντ, ο Χένεσεϊ σε ετοιμότητα, δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει.

20:11

55': Πρώτη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Ρόμπσον-Κανού στη θέση του Βοκς.

20:09

53': Μακρινή σέντρα του Ράμσεϊ από δεξιά, ο Βοκς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μακ Γκόβερν. Πρώτη ευκαιρία για τους Ουαλούς.

20:06

51': Ωραία κομπίνα σε φάουλ των "πρασίνων", η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Τ. Έβανς στον Ντέιβις.