Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Γαλλία με 2-0.

23:54

Ο Ζινιάκ κάνει την ντρίμπλα, η μπάλα πάει στον Παγιέτ κι εκείνος από μέσα αριστερά με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ εκτελεί τον Μπερίσα και κλειδώνει το τρίποντο.

23:54

90'+6: ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

23:50

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:49

Ο Ραμί βγάζει τη σέντρα, ο Γκριεζμάν ολομόναχος παίρνει την κεφαλιά και τη στέλνει στη δεξιά γωνιά του Μπερίσα.

23:48

90': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

23:48

89': Κόρνερ για τη Γαλλία. Εκτελείται πλασαριστά και η σέντρα του Παγιέτ δεν έχει αντίπαλο.

23:46

88': Κίτρινη στον Καντέ.

23:43

85': Στη θέση του Αγέτι ο Βέσελι για την Αλβανία.

23:42

84': Ευκαιρία για τη Γαλλία. Ο Καντέ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω.

23:39

81': Κίτρινη στον Αμπράσι.

23:37

79': Ο Παγιέτ ταλαιπωρεί τους Αλβανούς, η μπάλα φτάνει στον Σανιά και το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

23:35

77': Στη θέση του Ζιρού ο Ζινιάκ για τη Γαλλία.

23:32

74': Στη θέση του Κουκέλι ο Τζάκα για την Αλβανία.

23:32

Στο έδαφος ο Κουκέλι, προσωρινή διακοπή.

23:29

71': Στη θέση του Λίλα ο Ρόσι για την Αλβανία.

23:27

69': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γαλλία! Ο Εβρά βγάζει τη σέντρα, ο Ζιρού παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μπερίσα.

23:26

68': Γκριεζμάν αντί Κομάν για τη Γαλλία.

23:26

67': Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Κομάν βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Ζιρού παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:23

65': Κόρνερ για τη Γαλλία. Το εκτελεί ο Παγιέτ και περνά ανεκμετάλλευτο.

23:21

63': Βγάζει τη σέντρα ο Παγιέτ, παίρνει την κεφαλιά ο Κοσιελνί και αστοχεί.

23:17

58': Δοκιμάζει το πόδι του ο Παγιέτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:14

55': Κίτρινη στον Κουκέλι.

23:12

54': Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Παγιέτ βγάζει εξαιρετική μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Πογκμπά βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:10

52': ΔΟΚΑΡΙ η Αλβανία! Σέντρα από δεξιά, η μπάλα χτυπά στον Λενιάνι και σταματά στο δεξί δοκάρι. Στη συνέχεια πεσμένος ο Αλβανός με κεφαλιά δεν καταφέρνει κάτι.

23:06

48': Εκτελεί φάουλ ο Παγιέτ, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

23:04

46': Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Ζιρού βγάζει τη σέντρα, ο Ματουιντί παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Κομάν αστοχεί με νέα κεφαλιά.

23:03

46': Πογκμπά αντί Μαρσιάλ για τη Γαλλία.

23:03

23:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:50

Αποδοκιμασίες από τους Γάλλους για την ομάδα τους.

22:49

22:49

45+1: Κόρνερ για την Αλβανία. Με δυσκολία απομακρύνει ο Ματουιντί και στη συνέχεια η φάση τελειώνει με οφσάιντ του Μεμούσαϊ.

22:47

22:47

45': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Μεμούσαϊ, πάνω από τα δοκάρια περνά η μπάλα.

22:45

Στο έδαφος Λίλα και Εβρά, προσωρινή διακοπή.

22:41

39': Ευκαιρία για την Αλβανία! Ο Χίσαι εκτελεί κόρνερ, ο Λενιάνι κάνει το σουτ και η μπάλα κοντράρει στον Εβρά και φεύγει εκτός. Ανεκμετάλλευτο πέρασε το δεύτερο σουτ.

22:39

37': Ο Παγιέτ εκτελεί φάουλ, ο Ζιρού παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:38

Μαγική ντρίμπλα από τον Κομάν, αλλά η σέντρα του ήταν κακή.

22:34

Ο Σαντίκου βρίσκεται στο έδαφος, προσωρινή διακοπή.

22:31

Παγώνει καλά τον ρυθμό η Αλβανία κρατώντας μακριά από την περιοχή της τη Γαλλία.

22:27

25': Ο Χίσαϊ βγάζει επικίνδυνη μπαλιά αλλά ο Σαντίκου δεν μπήκε στην πορεία της μπάλας.

22:23

Δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου μπάλα η Αλβανία με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς επιθέσεις.

22:20

17': Κόρνερ για τη Γαλλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:16

14': Μακρινό σουτ από τον Λενιάνι, άουτ φεύγει η μπάλα.

22:13

11': Κακή η σέντρα του Αγκόλι, φεύγει απευθείας άουτ.

22:10

Είναι εμφανές πως θα κυλήσει σε αυτό το μοτίβο το ματς, με τους Γάλλους να έχουν την μπάλα και τους Αλβανούς να αμύνονται.

22:06

4': Ο Παγιέτ εκτελεί φάουλ, ο Ζιρού παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:02

21:58

Έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών.

21:55

Βασικός για τους Αλβανούς ο παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα, Λίλα, απών ο αρχηγός Τσάνα λόγω της αποβολής του στην πρεμιέρα.

21:52

Υπήρχε σε ρεπορτάζ των γαλλικών ΜΜΕ και επιβεβαιώθηκε τελικά. Πογκμπά και Γκριεζμάν έχασαν τη θέση τους στο αρχικό σχήμα. Μαρσιάλ και Κομάν εκείνοι που μπήκαν.

21:48

Με εντυπωσιακό σουτ του Παγιέτ νίκησαν στο πρώτο ματς οι διοργανωτές τη Ρουμανία, ήττα για την Αλβανία κόντρα στην Ελβετία με 1-0.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γαλλίας με την Αλβανία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΓΑΛΛΙΑ
Γιορίς, Σανιά, Ραμί, Κοσιελνί, Εβρά, Καντέ, Ματουιντί, Παγιέτ, Κομάν, Μαρσιάλ, Ζιρού.
Αναπ: Ζαλέ, Καμπάιγ, Γκριεζμάν, Ζινιάκ, Σναϊντερλίν, Μανγκαλά, Πογκμπά, Ντιν, Σισοκό, Ουμτιτί, Κοστίλ, Μανταντά
ΑΛΒΑΝΙΑ
Μπερίσα, Χίσαϊ, Αγέτι, Μάβραϊ, Αγκόλι, Κουκέλι, Αμπράσι, Μεμούσαϊ, Λίλα, Λενιάνι, Σαντίκου.
Αναπ: Βέσελι, Μπάσα, Σέχι, Τζάκα, Σικαλέσι, Αλίτζι, Μπαλάι, Κάτσε, Ρόσι, Άλμπαν Χότσα
Διαιτητής: Γουίλιαμ Κόλουμ (Σκωτία) Βοηθοί: Νταρμιάν ΜακΓκρέιθ (Ιρλανδία), Φρανκ Κόνορ (Σκωτία) 4ος: Μάικλ Όλιβερ (Αγγλία)