20:52

20:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ουαλία με 2-1.

20:49

90'+2: Κίτρινη στον Σκρτελ.

20:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

90': Σουτ στην κίνηση ο Μακ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:47

90': Δυνατό σουτ από τον Μπέιλ στην αντεπίθεση, αποκρούει ο Κόζατσικ.

20:45

88': Στη θέση του Ράμσεϊ ο Ρίτσαρντς για την Ουαλία.

20:44

87': Κόρνερ για την Ουαλία. Ο Ράμσεϊ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

20:43

86': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σλοβακία! Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Νέμετς παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Γουόρντ.

20:42

Στο μισό γήπεδο πλέον το ματς, αμύνονται οι Ουαλοί.

20:39

Ο Λέντλεϊ κάνει τηN κάθετη, ο Ράμσεϊ αποφεύγει τον Σκρτελ και ο Ρόμπσον-Κανού εκτελεί με τη μία από το ύψος του πέναλτι με γυριστό και σκοράρει.

20:38

81': ΓΚΟΛ για την ΟΥΑΛΙΑ!

20:37

80': Κίτρινη στον Βάις.

20:35

78': Κίτρινη στον Μακ.

20:34

Εντυπωσιακά τα τραγούδια των Ουαλών.

20:30

74': Ευκαιρία για την Ουαλία! Ο Ρόμπσον-Κανού βγάζει τη σέντρα, ο Ράμσεϊ έχει κάνει ωραία την κίνηση αλλά από τη μικρή περιοχή αστοχεί με κεφαλιά.

20:28

71': Στη θέση του Γουίλιαμς ο Ρόμπσον-Κανού

20:25

69': Στη θέση του Έντουαρντς ο Λέντλεϊ για την Ουαλία.

20:25

68': Καλό σουτ από τον Μακ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

20:22

65': Δυνατό το μακρινό σουτ του Κούτσα, με δυσκολία αποκρούει ο Γουόρντ.

20:20

63': Απευθείας φάουλ από τον Βάις, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:18

Ο Μακ κάνει εξαιρετική ενέργεια, την ιδανική στιγμή γυρίζει στον Ντούντα και ο τελευταίος σχεδόν από το σημείο του πέναλτι με συρτό σουτ σκοράρει.

20:18

61': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΟΒΑΚΙΑ!

20:16

59': Νέμετς αντί Ντούρις και Ντούντα αντί Χροσόβσκι για τη Σλοβακία.

20:14

57': Ευκαιρία για την Ουαλία! Γίνεται η σέντρα από τον Άλεν, ο Μπέιλ παίρνει την κεφαλιά και με δυσκολία ο Κόζατσικ αποκρούει.

20:11

Ευκαιρία για τη Σλοβακία! Ο Βάις κάνει εξαιρετική πάσα στον Μακ, εκείνος τελειώνει τη φάση και στέλνει την μπάλα λίγο πιο ψηλά.

20:08

51': Κόρνερ για την Ουαλία. Το εκτελεί ο Ράμσεϊ και ο Κόζατσικ μπλοκάρει.

20:07

Κυκλοφορεί την μπάλα η Ουαλία.

20:03

20:01

19:47

19:45

44': Κόρνερ για τη Σλοβακία. Ο Βάις το εκτελεί και ο Μπέιλ απομακρύνει.

19:41

Έχει οχυρωθεί αμυντικά η Ουαλία και δεν απειλείται.

19:37

Μακ και Βάις είναι σχεδόν άφαντοι, ενώ ο Ντούρις δεν έχει τροφοδοτηθεί καθόλου.

19:34

Στο 52% η κατοχή μπάλας για τη Σλοβακία.

19:31

31': Κίτρινη στον Χροσόβσκι.

19:27

Στο έδαφος ο Χάμσικ, προσωρινή διακοπή.

19:23

23': Απευθείας φάουλ από τον Κούτσα, ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:21

20': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Βάις.

19:20

20': Βρίσκει χώρο και κάνει το σουτ ο Ράμσεϊ, εύκολα ο Κόζατσικ.

19:18

Κυκλοφορεί την μπάλα η Σλοβακία και ψάχνει χώρους.

19:14

Δεν μπορούν να συνέλθουν οι Σλοβάκοι.

19:10

Ο Μπέιλ εκτελεί φάουλ εκτός περιοχής και ανοίγει το σκορ. Έβαλε διπλό φάλτσο ο παίκτης της Ρεάλ και αιφνιδίασε τον Κόζατσικ.

19:10

10': ΓΚΟΛ για την ΟΥΑΛΙΑ!

19:08

8': Δεν διώχνει καλά ο Κόζατσικ, αλλά ο Άλεν δεν προλαβαίνει να σουτάρει.

19:07

Προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι δύο ομάδες, αρκετά τα λάθη.

19:03

3': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σλοβακία! Ο Χάμσικ κλέβει την μπάλα, κάνει εντυπωσιακή ενέργεια, πλασάρει προ του Γουόρντ αλλά ο Ντέιβις κόβει πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή.

19:01

18:58

Και τώρα οι αναμνηστικές φωτογραφίες.

18:55

Ακούγεται ο ύμνος της Σλοβακίας, θα ακολουθήσει αυτός της Ουαλίας.

18:54

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:51

Είναι το πρώτο ματς για τον 2ο Όμιλο του Euro.

18:48

Όπως πριν από κάθε ματς έτσι και τώρα, γίνεται ένα τελετουργικό έναρξης πριν τη σέντρα.

18:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ουαλίας με τη Σλοβακία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΥΑΛΙΑ
Γουόρντ, Τσέστερ, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Γκάντερ, Τέιλορ, Άλεν, Έντουαρντς, Ράμσεϊ, Γουίλιαμς, Μπέιλ.
ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Κόζατσικ, Πέκαρικ, Σκρτελ, Τζούριτσα, Σβέντο, Κούτσα, Χροσόβσκι, Μακ, Βάις, Χάμσικ, Ντούρις.
Διαιτητής: Σβέιν Μοέν Βοηθοί: Κιμ Χάγκλουντ, Φρανκ Άντρας 4ος: Αλιάκσεϊ Κουλμπάκοφ