3
-
0
19:06

Εύκολη νίκη με 3-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν αντιμετώπισαν την παραμικρή δυσκολία από τους Κρητικούς. Ίσως η καλύτερη φετινή εμφάνιση του Ατρόμητου, που είχε σε πολύ καλή μέρα Ούμπιντες και Μπρίτο.

19:06

Τέλος του αγώνα.

19:05

92': Σουτ του Μακρή, αποκρούει ο Τσενάμο.

19:01

89': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου παίρνει τη θέση του Δημούτσου.

18:59

Εξαιρετική αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Ούμπιντες να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Φερνάντες και να δίνει στον Παπαδόπουλο ο οποίος κάνει το 3-0.

18:58

86': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

18:54

83': Νέα αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας μπαίνει στη θέση του Μπρίτο.

18:54

82': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κουτσιανικούλης δίνει τη θέση του στον Μονιάκη.

18:47

74': Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Έξω ο Καραμάνος, μέσα ο Φάμπιο.

18:46

73': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Ζε Εντουάρντο, μπαίνει ο Μακουκούλα.

18:37

66': Σουτ του Μπρίτο, άουτ η μπάλα.

18:36

65': Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα. Λείπουν οι μεγάλες φάσεις.

18:31

Οι φιλοξενούμενοι δείχνουν μεγαλύτερη διάθεση να επιτεθούν στην επανάληψη, αλλά οι Περιστεριώτες δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα μέχρι στιγμής.

18:23

51': Κόρνερ από τον Μπρίτο, κεφαλιά του Ταυλαρίδη, μπλοκάρει ο Φερνάντες.

18:17

46': Έναρξη β' μέρους.

18:03

Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε αυτά τα 45 λεπτά, έχουν δημιουργήσει αρκετά προβλήματα στην άμυνα του ΟΦΗ. Οι Κρητικοί κάνουν πολλά λάθη, δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα και με αυτή την εικόνα δύσκολα θα μπορέσουν να διεκδικήσουν κάτι καλό στην επανάληψη.

18:03

Τέλος α' μέρους.

18:01

Σέντρα του Μπρίτο από αριστερά, ο Νάστος νικάει εύκολα στον αέρα τον Όγιος και με κεφαλιά κάνει το 2-0.

18:01

45': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

17:55

39': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, αλλά ο Τσενάμο αποκρούει την κοντινή προβολή του Κουτσιανικούλη.

17:51

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Από παράλληλο γύρισμα του Γιαννούλη, ο Παπαδόπουλος μέσα απ' τη μικρή περιοχή κάνει... τσαφ και ο ΟΦΗ γλιτώνει από δεύτερο γκολ.

17:45

30': Σέντρα του Ούμπιντες, ο Λαζαρίδης πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει εύκολα ο Φερνάντες.

17:35

20': Ασίστ του Καραμάνου στον Ούμπιντες, ο Αργεντίνος πλασάρει μέσα απ' την περιοχή, αποκρούει ο Φερνάντες.

17:32

Σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Μπρίτο με πλασέ μέσα απ' την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Φερνάντες για το 1-0.

17:32

17': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

17:25

Οι γηπεδούχοι πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο 10λεπτο και προσπαθούν να πιέσουν τους Κρητικούς.

17:18

3': Σουτ του Ούμπιντες, ελάχιστα δίπλα απ' το δοκάρι του Φερνάντες η μπάλα.

17:15

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Ούμπιντες, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Καραμάνος
Αναπ: Σηφάκης, Φυτανίδης, Πίτου Γκαρσία, Μπάλλας, Φάμπιο, Καλλέργης, Γεωργίου
ΟΦΗ
Φερνάντες, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες, Μακρής, Ζε Εντουάρντο, Κάλαϊτζιτς, Όγιος, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου
Αναπ: Δασκαλάκης, Βερόν, Μπανούσης, Μακουκούλα, Μονιάκης, Δαμιανάκης, Στάθης
Διαιτητής: Τοπούζης (Θράκης) - Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Χαρίσης (Γρεβενών)