0
-
4
21:21

Ο Παναθηναϊκός είχε πολύ καλή απόδοση απέναντι στην Καλλονή και έφτασε εύκολα στην επικράτηση, όπως άλλωστε καταδεικνύει και το τελικό αποτέλεσμα.

21:21

Τέλος της αναμέτρησης.

21:20

Ο Αμπέιντ αξιοποιεί την ασίστ του Κλωναρίδη και σημειώνει το 0-4.

21:20

92' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:18

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:11

83' Αποβολή του Μαρσέλο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με δέκα συνεχίζει η Καλλονή.

21:09

82' Νέο τετ α τετ του Καρέλη με τον Χογκ, που κερδίζει και αυτή τη μονομαχία.

21:07

80' Με τον Χουχούμη, που μπαίνει αντί του Γκονζάλες, ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου.

21:05

78' Ο Χογκ αποκρούει την κεφαλιά του Σίντενφελντ.

21:02

75' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ στον πάγκο, στη θέση του περνά ο Κλωναρίδης.

21:01

74' Τρίτη αλλαγή για την Καλλονή. Φαρία αντί Γάλα στο γήπεδο.

21:01

74' Αλλαγή για την Καλλονή. Έξω ο Γκαρσία, μέσα ο Χουανλού.

20:58

71' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός αγώνα ο Τριανταφυλλόπουλος, στη θέση του ο Μαρινάκης.

20:55

Πολύ ωραίο σουτ του Πράνιτς με το αριστερό (έπειτα από πάσα του Αμπέιντ), η μπάλα στα δίχτυα του Χογκ για τρίτη φορά.

20:54

67' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:50

63' Γύρισμα του Ποντάνο, πλασέ του Λεοζίνιο από καλή θέση, η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει κόρνερ.

20:49

62' Σε θέση βολής ο Καρέλης, η μπάλα άουτ.

20:48

61' Σουτ του Λεοζίνιο από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Κοτσόλης.

20:45

58' Ο Λεοζίνιο αποφεύγει τον Κουτρουμπή και πλασάρει αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα εκτός του τέρματος του Κοτσόλη.

20:44

57' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μανούσος αποχωρεί, στη θέση του ο Βαλιός.

20:39

50' O Καρέλης βγαίνει μόνος του απέναντι στον Χογκ, ο οποίος αποκρούει και κρατά το 2-0.

20:35

Δεν υπάρχουν αλλαγές από τους δύο προπονητές.

20:34

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

20:17

Σαφώς ανώτερος ο Παναθηναϊκός προηγείται απόλυτα δίκαια της Καλλονής, καλύτερος παίκτης της οποίας είναι ο τερματοφύλακας Χογκ.

20:16

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

20:14

Ο Μπεργκ αξιοποιεί την εξαιρετική μπαλιά του Ζέκα και σκοράρει με ψηλοκρεμαστό πλασέ!

20:14

43' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:11

Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να διατηρεί την πρωτοβουλία, ενώ η Καλλονή δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει στο γκολ του Πράνιτς.

20:04

34' O Zέκα επιχειρεί σέντρα, ο Καρέλης κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

20:02

32' Ο Καρέλης πλασάρει τον Χογκ αλλά ο δεύτερος αποκρούει, νέο πλασέ του επιθετικού του Παναθηναϊκού, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

20:01

Ο Μπεργκ γυρίζει την μπάλα από αριστερά στον Πράνιτς, ο οποίος την στέλνει στα δίχτυα.

19:59

29' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:57

27' Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο.

19:56

25' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζέκα, με υπερένταση αποκρούει, σε κόρνερ, ο Χογκ.

19:49

19' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

19:46

16' Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.

19:45

15' Σουτ του Λεοζίνιο, δεν βρίσκει τον στόχο.

19:44

Ο Παναθηναϊκός διατηρεί την υπεροχή ωστόσο δεν μπορεί να προκαλέσει ρήγματα στην άμυνα της Καλλονής.

19:36

6' Ο Καρέλης επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή της Καλλονής, η μπάλα όμως, περνάει άουτ.

19:30

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Μαρσέλο, Φαρία, Γκαρσία, Λεοζίνιο, Μανούσος, Καζάκης.
Αναπ: Σιδεράκης, Χουανλού, Γάλας, Βλαστέλης, Βάλιος, Κάλφας, Γκάσιτς.
Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Μπεργκ, Καρέλης, Αμπέιντ, Γκονζάλες, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Ζέκα.
Αναπ: Καπίνο, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Ντίνας.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσων) - Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).