3
-
3
17:01

Μετά από ένα συγκλονιστικό τελευταίο ημίωρο ο Άρης θα φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Παγκρήτιο έχοντας βρεθεί αγκαλία με τη νίκη ύστερα από επική ανατροπή δια... χειρός Τάτου

16:58

90'+5': Λήξη του αγώνα

16:57

Ο Μπαντιμπανγκά μπαίνει στην περιοχή του Άρη και κάνοντας το πλασέ νικάει τον Διούδη για το 3-3

16:56

90'+4': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη

16:54

5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

16:52

90': Ο Τζανακάκης επιχειρεί το σουτ με την μπάλα να σταματάει για ακόμη μια φορά στο δεξί δοκάρι του Διούδη

16:50

89': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Άρης με τον Πουλίδο να περνάει στη θέση του Νταμαρλή

16:48

87': Από μια κίτρινη στους Πελέ και Τάτο για μεταξύ τους λογομαχία

16:45

Ο Ουντότζι εκτεκλεί φάουλ η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι του Αθανασίου και στην επαναφορά ο Τάτος από κοντά κάνει το 2-3

16:42

80': ΓΚΟΛ για τον Άρη

16:42

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Εργοτέλης με τον Κοζορώνη να παραχωρεί τη θέση του στον Μπουχαλάκη

16:40

78': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Αναστασάκο να περνάει στη θέση του Διαμαντάκου

16:38

76': Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Βερπακόφσκις στη θέση του Ρομάνο

16:35

73': Κίτρινη κάρτα στον Ηρακλή

16:34

Ο Νταμαρλής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάτου καταφέρνει να φέρει το ματς στα ίσια

16:34

71': ΓΚΟΛ για τον Άρη

16:31

Ο νεοεισελθών Τάτος επιχειρεί το μακρινό σουτ και νικώντας τον Αθανασίου μειώνει σε 2-1

16:31

69': ΓΚΟΛ για τον Άρη

16:29

68': Διπλή αλλαγή για τον Άρη με τον Οικονομόπουλο να δίνει τη θέση του στον Τάτο και τον Αγγελούδη να αντικαθίσταται από τον Σταυρόπουλο

16:27

Σε φάουλ που έχει κερδίσει ο Εργοτέλης πάνω στη γραμμή της περιοχής, ο Κοζορώνης "στρώνει" στον Πελέ που με δυνατό σουτ γράφει το 2-0

16:27

65': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη

16:26

64': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια

16:24

63': Κίτρινη κάρτα στον Μπαντιμπανγκά γιατί κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών του έβγαλε την μπλούζα του και το φανελάκι από μέσα έγραφε "Είμαι Εργοτέλης γιατί γουστάρω"

16:24

Ο Μπαντιμπανγκά πιάνει την κεφαλιά ύστερα από την σέντρα του Πίτσου και νικώντας τους αμυντικούς του Άρη και τον Διούδη ανοίγει το σκορ

16:23

62': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη

16:20

59': Ο Ουντότζι εκτελεί πλασαριστά το φάουλ για τον Έλσνερ που πιάνει το σουτ αλλά δεν ανησυχεί τον Αθανασίου ο οποίος μπλοκάρει εύκολα

16:19

58': Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη

16:18

57': Ο Πελέ "δοκιμάζει" το πόδι του από μακριά με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ

16:13

52': Ο Μανιάς επιχειρεί το σουτ στην κίνηση αλλά ο Αθανασίου δεν ανησυχεί και μπλοκάρει εύκολα

16:07

46': Έναρξη του δευτέρου 45λέπτου

15:50

Με τον Εργοτέλη να είναι κυρίαρχος του αγώνα στο πρώτο 45λεπτο ο Άρης έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο ενώ έχει σταθεί τυχερός και στις δυο φάσεις με τα δοκάρια των γηπεδούχων

15:49

45'+2': Λήξη του πρώτου μέρους

15:47

45': Ο Διούδης διώχνει ξανά δύσκολα σε κόρνερ ύστερα από σουτ που επιχείρησε ο Χαλκιαδάκης

15:41

39': Ο διαιτητής της αναμέτρησης Σταύρος Τριτσώνης γλίστρησε στον αγωνιστικό χώρο κι έπεσε στο έδαφος με συνέπεια να τραυματιστεί και να ζητήσει αλλαγή. Ωστόσο ύστερα από λίγο δείχνει να συνεχίζει χωρίς πρόβλημα

15:39

37': Ο Πίτσος επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Διούδη να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

15:34

31': Ξανά άτυχος ο Εργοτέλης με τον Μπαντιμπανγκά να κάνει το σουτ ύστερα από τη μπαλιά του Πίτσου και να βλέπει την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι

15:26

24': Ο Ρομάνο πιάνει την κεφαλιά ύστερα από την σέντρα του Πίτσου με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη

15:24

22': Μέσα στην περιοχή του Εργοτέλη ο Μανιάς κάνει το σουτ, με τον Αθανασίου να απομακρύνει σε κόρνερ, στην πρώτη καλή στιγμή του Άρη

15:18

16': Ο Πελέ εκτελεί απευθείας φάουλ και βλέπει την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία του Διούδη

15:14

14': Ο Πελέ επιχειρεί τη σέντρα από αριστερά και ο Μπαντιμπανγκά με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

15:13

13': Ο Πελέ κάνει το σουτ με την μπάλα να κοντράρει και τον Διούδη να διώχνει με δυσκολία

15:12

10': Με τον Εργοτέλη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων το ματς κυλάει χωρίς τη μεγάλη φάση

15:01

1': Έναρξη του αγώνα

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Κοζορώνης, Χαλκιαδάκης, Ρομάνο, Πελέ, Μπαντιμπανγκά, Διαμαντάκος
Αναπ: Καβουσάκης, Βερπακόφσκις, Μπουχαλάκης, Αναστασάκος, Γιοβάνοβιτς, Ρέντζας, Χαντί
ΑΡΗΣ
Διούδης, Νταμαρλής, Οικονομόπουλος, Κύργιας, Αγγελούδης, Ουντότζι, Τσουμάνης, Μανιάς, Ψυχογιός, Ηρακλής, Έλσνερ
Αναπ: Μπουζάνης, Σούνας, Τάτος, Σταυρόπουλος, Πουλίδο, Καραγκούνης, Γκόλιας
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών). Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Ελευθερίου (Αθηνών). 4ος: Κάμπαξης (Εύβοιας)