2
-
0
21:21

Ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη με 2-0, παρά το ότι δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και χρειάστηκε και το... δωράκι του Καλογερόπουλου για να ανοίξει το σκορ. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα απέναντι στην αμυντικογενή τακτική του Αστέρα, που προσπάθησε να απειλήσει με αντεπιθέσεις, αλλά δεν τα κατάφερε.

21:20

Τέλος του αγώνα.

21:17

Ο Βάις μπαίνει στην περιοχή του Αστέρα από δεξιά και κάνει το γύρισμα, ο Ερνάντεζ αποκρούει ασταθώς και ο Ολαιτάν από κοντά κάνει το 2-0.

21:17

89': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:16

89': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό σε σουτ του Βάις.

21:15

87': Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

21:15

87': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

21:14

87': Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Ναβάρο, μπαίνει ο Ουρτάδο.

21:07

80': Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Εντό, μέσα ο Κάφα.

21:06

79': Κίτρινη κάρτα στον Γκόιαν.

21:03

76': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.

21:01

Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 1-0.

21:01

74': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:01

73': Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο.

21:01

Λανθασμένη απόφαση από τον Καλογερόπουλο σε πέσιμο του Βάις μέσα στην περιοχή.

20:59

73': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

20:58

Πολύ προβληματισμένος ο Μίτσελ από την εικόνα της ομάδας του.

20:57

70': Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπακασέτας παίρνει τη θέση του Χουάνμα.

20:55

69': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Βγαίνει ο Σέποβιτς και στη θέση του μπαίνει ο Ολαϊτάν.

20:54

Εξακολουθεί να αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα στη δημιουργία ο Ολυμπιακός.

20:52

65': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

20:47

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Φουστέρ, μέσα ο Βάις.

20:37

50': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ωραία διαγώνια πάσα του Ντομίνγκεζ στον Φουστέρ, αυτός κάνει το πλασέ μέσα απ' την περιοχή, αλλά ο Λούι του βάζει το τάκλιν και η μπάλα απομακρύνεται.

20:35

48': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Χολέμπας, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Ερνάντεζ αποκρούει με τα πόδια το πλασέ στο στόπερ των γηπεδούχων.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:31

Μία αλλαγή στο ξεκίνημα της επανάληψης για τον Ολυμπιακό. Ο Παπάζογλου θα πάρει τη θέση του Τόρες.

20:16

Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης παραμένουν στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να έχουν «κλειδώσει» την ομάδα του Μίτσελ, με καλή αμυντική τακτική και πίεση στον χώρο του κέντρου. Μόνη μεγάλη ευκαιρία αυτή με την κεφαλιά του Φουστέρ στο 32ο λεπτό.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

43': Από κάθετη του Μασάντο, ο Ντομίνγκεζ βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Αστέρα, αλλά κλείστηκε γρήγορα από δύο παίκτες με αποτέλεσμα το συρτό σουτ του να μην είναι καλό και ο Ερνάντεζ να μπλοκάρει εύκολα.

20:08

38': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.

20:01

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Χολέμπας από αριστερά, ο Φουστέρ ξεχασμένος λίγο έξω απ' τη μικρή περιοχή του Ερνάντεζ πιάνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι.

20:01

31': Δυνατό μακρινό σουτ του Ουσέρο, αποκρούει ο Ρομπέρτο.

19:57

28': Συρτό σουτ του Καράσκο από το ημικύκλιο της περιοχής του Ρομπέρτο, μπλοκάρει ο Ισπανός γκολκίπερ.

19:56

27': Κίτρινη κάρτα στον Καράσκο.

19:55

25': Πολύ καλή αμυντική λειτουργία μέχρι στιγμής από τους Αρκάδες. Ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ να «πατήσει» στην αντίπαλη περιοχή.

19:51

22': «Κεραυνός» του Ντομίνγκεζ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Ερνάντεζ που είχε καλή τοποθέτηση.

19:47

18': Κίτρινη κάρτα στον Εντό.

19:42

12': Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Ντομίνγκεζ, ένα μέτρο δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Ερνάντεζ η μπάλα.

19:40

10': Τίποτα το αξιόλογο σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο.

19:37

Κυκλοφορούν τη μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι «ερυθρόλευκοι», αλλά οι φιλοξενούμενοι αμύνονται καλά και δεν αφήνουν διαδρόμους προς την περιοχή τους.

19:30

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Τόρες, Παπαδόπουλος, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μασάντο, Ντομίνγκεζ, Κάμπελ, Φουστέρ, Σέποβιτς
Αναπ: Μέγιερι, Παπάζογλου, Εντινγκά, Γιαταμπαρέ, Βάις, Μπονγκ, Ολαϊτάν
Ερνάντεζ, Κοντοές, Γκόιαν, Ζησόπουλος, Λούι, Εντό, Ουσέρο, Ναβάρο, Μουνάφο, Καράσκο, Χουάνμα
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Ζαραδούκας, Σέτι, Τσαμπούρης, Μπακασέτας, Κάφα, Ουρτάδο
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών) - Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών)