Μόλις οκτώ φορές έχει προκριθεί σε νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ έχοντας χάσει το πρώτο παιχνίδι. Μένει να φανεί αν η Ρεάλ θα το καταφέρει.

23:36

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τη Βόλσφμπουργκ!

23:33

90'+3: Σάφερ αν Ντράξλερ για τη Βόλφσμπουργκ.

23:31

23:30

90': Περνά ο Κρούζε, μπαίνει μέσα αριστερά, κάνει το σουτ και ο Νάβας αποκρούει.

23:29

Στο πόδι το γήπεδο, αποθεώνει τους "λύκους".

23:25

85': Κρούζε αντί Άρνολντ για τη Βόλφσμπουργκ.

23:23

Εισβολή οπαδού στον αγωνιστικό χώρο.

23:20

80': Τρες αντί Ενρίκε για τη Βόλφσμπουργκ.

23:18

77': Μπαίνει στην περιοχή ο Ενρίκε, αλλά ανοίγει λίγο το κοντρόλ του και το σουτ που κάνει είναι ακίνδυνο.

23:15

74': Σουτ με το δεξί από τον Μπέιλ, άουτ φεύγει η μπάλα.

23:14

73': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Ρονάλντο κάνει το πλασέ από μέσα δεξιά και ο Μπενάλιο αποκρούει.

23:11

69': Κίτρινη στον Άρνολντ και στον Μπέιλ.

23:10

Όλα ξεκίνησαν από τον Μαρσέλο. Και χτύπησε αρχικά τον Άρνολντ και έκανε θέατρο μετά για να πάρει αποβολή.

23:10

Σύρραξη μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

23:09

68': Ευκαιρία για τη Βόλφσμπουργκ! Μία ακόμη αντεπίθεση, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Σούρλε από μέσα δεξιά σουτάρει ψηλά.

23:08

68': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο το εκτελεί και περνά ανεκμετάλλευτο.

23:05

64': Μόντριτς αντί Ίσκο για τη Ρεάλ.

23:02

61': Κίτρινη στον Γκουστάβο.

23:01

Έχει γυρίσει πίσω όλη η Βόλφσμπουργκ, δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα και να βγάλει τις αντεπιθέσεις του πρώτου ημιχρόνου.

22:58

57': Βγάζει τη σέντρα ο Μπέιλ, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση και αστοχεί.

22:55

55': Ο Ντράξλερ βγάζει τη σέντρα, ο Ενρίκε πάει να μπει στη φάση, αλλά δεν καταφέρνει να βρει την μπάλα.

22:53

53': Κίτρινη στον Μπενάλιο.

22:52

Έχει μπει δυνατά η Ρεάλ, αλλά κάτι της λείπει. Δεν κάνουν καλές τελικές επιλογές οι παίκτες της.

22:49

49': Ο Μπέιλ από αριστερά μπαίνει στην περιοχή, γυρνά στον Ρονάλντο και ο τελευταίος αστοχεί.

22:48

48': Δοκιμάζει από μακριά το πόδι του ο Κρόος και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:47

22:46

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:31

22:29

45': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπέιλ από εξαιρετική θέση, πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

22:28

43': Νέα αντεπίθεση από τη Βόλφσμπουργκ, ο Μπρούνο Ενρίκε κάνει το γύρισμα, αλλά κόβεται την τελευταία στιγμή.

22:25

41': Χεσέ αντί Μπενζεμά για τη Ρεάλ. Τραυματίας αποχωρεί ο Γάλλος.

22:23

38': Συγκλίνει ο Ντράξλερ, κάνει και το σουτ αλλά είναι εντελώς άστοχο.

22:21

37': Ο Κρόος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Μπενάλιο μπλοκάρει.

22:20

35': Εντυπωσιακό τάκλιν του Νάλντο στον Μπέιλ. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τη Ρεάλ.

22:17

32': Βγάζει τη σέντρα ο Μπέιλ, παίρνει την κεφαλιά από κοντά ο Μπενζεμά από κοντά και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:16

Προσπαθεί πλέον να κοντρολάρει το παιχνίδι η Βόλφσμπουργκ, να ρίξει τον ρυθμό.

22:13

28': Περνά από τον προσωπικό του αντίπαλο ο Σούρλε, κάνει το τελείωμα ακριβώς εκτός περιοχής και ο Νάβας μπλοκάρει. Μπορούσε να κάνει καλύτερη επιλογή ο Γερμανός.

22:10

Ο Μπρούνο Ενρίκε μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Άνρολντ πετάγεται και σκοράρει από τη μικρή περιοχή.

22:09

25': ΓΚΟΛ για τη ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ!

22:08

Πρώτο γκολ που δέχεται ο Νάβας στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 738 λεπτά. Έτσι το ρεκόρ του Λέμαν θα παραμείνει (853) με τον Κοσταρικανό να είναι ο δεύτερος.

22:07

Κλείνει καλά τους χώρους η Βόλφσμπουργκ που ψάχνει συνεχώς κόντρες. Είναι πολύ γρήγορη.

22:04

19': Κίτρινη στον Βιεϊρίνια.

22:03

Ο Ροντρίγκες αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει τη δεξιά γωνιά του Νάβας και σκοράρει.

22:02

18': ΓΚΟΛ για τη ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ!

22:01

17': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Βόλφσμπουργκ! Φαίνεται να μπερδεύεται και να πέφτει ο Σούρλε, αν τον βρίσκει, τον βρίσκει ελάχιστα ο Κασεμίρο.

22:01

16': Αδύναμο σουτ από τον Μπρούνο Ενρίκε, μπλοκάρει ο Νάβας.

21:59

14': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπενζεμά φεύγει στην πλάτη της άμυνας, περνά τον Ντάντε, αλλά ο Μπενάλιο αποκρούει το πλασέ του με τα πόδια. Άστοχος ο Μπέιλ στη συνέχεια.

21:57

12': Αντεπίθεση από τη Βόλφσμπουργκ, ο Ντράξλερ κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μπρούνο Ενρίκε με κεφαλιά σημαδεύει τον Νάβας.

21:53

8': Πατά περιοχή ο Μπέιλ από αριστερά, κάνει συρτό γύρισμα και ο Μπενάλιο μπλοκάρει.

21:50

Από τα πρώτα λεπτά προσπαθεί να κυριαρχήσει η Ρεάλ. Αυτό θέλει και η Βόλφσμπουργκ προκειμένου να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

21:46

2': Ο Μπενζεμά δίνει στον Ρονάλντο, εκείνος σκοράρει, αλλά το σημαιάκι του βοηθού είναι σηκωμένο. Ελάχιστα πιο μπροστά ο Πορτογάλος.

21:45

21:42

21:40

Υπενθυμίζεται πως αυτό είναι το πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες. Σε έξι μέρες η ρεβάνς στο "Μπερναμπέου".

21:37

Με το ηθικό στα ύψη οι Μαδριλένοι μετά την επικράτησή τους στο clasico επί της Μπαρτσελόνα.

21:33

Έκπληξη είναι και μόνο που βρίσκονται οι Γερμανοί στα προημιτελικά. Ωστόσο, θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό.

21:30

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Βόλφσμπουργκ με τη Ρεάλ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπενάλιο, Βιεϊρίνια, Νάλντο, Ντάντε, Ρικάρντο Ροντρίγκες, Γκιλαβονγκί, Λουίζ Γκουστάβο, Άρνολντ, Μπρούνο Ενρίκε, Ντράξλερ, Σούρλε.
Αναπ: Σάφερ, Άσκες, Κρούζε, Ντοστ, Τρες, Κάστεελς, Κνόκχε
Κέιλορ Νάβας, Ντανίλο, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Ροντρίγκες, Καρβαχάλ, Βάθκεθ, Χεσέ, Ίσκο
Τζανλούκα Ρόκι, Ελένιτο Ντι Λιμπερατόρε, Τζανλούκα Καριολάτο και Μάουρο Τονολίνι