Τελικό στην Καισαριανή

17:48

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:47

90': Κάρτα στον Πορτίγια

17:42

86': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για την Καλλιθέα. Στη θέση του Γκαλάν ο Γκι Γκι Λεμά

17:41

Διαδικαστικό αυτό το τελευταίο δεκάλεπτο, η Καλλιθέα κρατά εύκολα το 1-4, την ώρα που η Γλυφάδα έχει πετάξει λευκή πετσέτα

17:37

80': Στη θέση του Κατσικογιάννη ο Δημητρίου

17:34

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Γλυφάδα. Εκτός αγώνα ο Τσίγκας, στη θέση του ο Δημακάκος

17:33

77': Ευκαιρία για την Γλυφάδα με τον Νικολιά ο οποίος από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Κατσούλη

17:31

Δεύτερη αλλαγή για την Γλυφάδα

17:30

74': Στη θέση του Καμινιώτη ο Ευσταθίου

17:27

70': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσίγκα, η μπάλα άουτ

17:25

69': Κάρτα στον Πίκολο για σκληρό μαρκάρισμα

17:21

65': Αλλαγή και για την Καλλιθέα. Εκτός αγώνα ο Χαϊκάλης που πέτυχε δύο γκολ, μέσα ο Σταύρου

17:19

63': Πράγματι. Στη θέση του Γκέζου ο Νικολιάς

17:18

Τον Νικολιά θα ρίξει στο ματς ο Λουτσιάνο για λογαριασμό της Γλυφάδας

17:16

Δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει πλέον η Γλυφάδα, συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα

17:11

Εξαιρετική στις... εκτελέσεις της η Καλλιθέα, όποτε έχει βρεθεί μέσα στην περιοχή της Γλυφάδας δεν έχει συγχωρέσει

17:10

54': Μετά από σέντρα η μπάλα φτάνει στον Γκαλάν, αυτός έχει το καθαρό μυαλό να πασάρει δεξιά στον Χαϊκάλη και ο Έλληνας επιθετικός με δυνατό αριστερό σουτ νικά τον Χρήστου για το 1-4

17:10

ΓΚΟΛ η Καλλιθέα!

17:08

Πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος χωρίς κάποια καλή στιγμή, ελέγχει το ματς η Καλλιθέα

17:05

49': Ο Χριστοφιλέας σεντράρει επικίνδυνα από δεξιά, οι αμυντικοί της Γλυφάδας απομακρύνουν

16:47

45+7': Ο Καμινιώτης δεν μπορεί να νικήσει από κοντά τον Κατσούλη. Ευκαιρία για την Γλυφάδα

16:45

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

16:42

42': Να μια καλή ευκαιρία για την Γλυφάδα με κεφαλιά του Καμινιώτη, άουτ η μπάλα

16:42

- Διανύουμε το τελευταίο πεντάλεπτο, ο ρυθμός έχει πέσει κάπως και η Καλλιθέα κρατά το 1-3 σχετικά άνετα

16:39

39': Επικίνδυνη σέντρα του Καραλή, ο Χρήστου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια για την Γλυφάδα

16:32

1-3 λοιπόν, για να δούμε αν η Γλυφάδα έχει τα ψυχικά αποθέματα να επιστρέψει

16:32

Η άμυνα της Γλυφάδας παίζει ψηλά και αυτό εκμεταλλεύεται η Καλλιθέα που έχει την ποιότητα να βγάζει κάθετες πάσες και να δημιουργεί εύκολα προϋποθέσεις για γκολ

16:31

30': Η Καλλιθέα ''σπάει'' και πάλι το οφ σάιντ που παίζει η Γλυφάδα, ο Γκαλάν φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας φτάνει απέναντι στον Χρήστου και δίνει έτοιμο γκολ στον Καραλή που σε κενή εστία σκοράρει

16:30

ΓΚΟΛ η Καλλιθέα

16:25

25': Κίτρινη βλέπει ο Νατσούρας για σκληρό μαρκάρισμα

16:25

25': Ο Χαϊκάλης φεύγει ταχύτατα από δεξιά, επιλέγει όμως να σουτάρει από δύσκολη θέση αντί να πασάρει και στέλνει την μπάλα άουτ

16:21

21': Κάρτα στον Πικόν

16:20

Κοντά στην ισοφάριση η Γλυφάδα

16:19

20': Καμινιώτης και Πορτίγια αλλάζουν υπέροχα την μπάλα, ο πρώτος σουτάρει από πλάγια θέση δεξιά, ωστόσο στέλνει την μπάλα έξω

16:16

Ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο, με την Καλλιθέα να έχει την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας

16:15

15': Ευκαιρία για την Καλλιθέα με σουτ του Γκαλάν έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

16:10

''Βροχή'' τα γκολ στην Καισαριανή, ήδη έχουμε δει 3 σε δέκα λεπτά!

16:10

10': Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλλιθέας η μπάλα φτάνει στον Σκόνδρα ο οποίος με μονοκόμματο αριστερό σουτ μειώνει σε 1-2

16:09

ΓΚΟΛ η Γλυφάδα!

16:08

9': Ο Καραλής βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα στον Γκαλάν που φεύγει στον κενό χώρο, αυτός νικά με αριστερό πλασέ τον Χρήστου και κάνει το 0-2

16:08

Δεύτερο γκολ για την Καλλιθέα!

16:07

7': Κάρτα βλέπει ο Χριστοφιλέας για την Καλλιθέα

16:05

Για να δούμε πλέον την αντίδραση της Γλυφάδας, συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο

16:03

Ιδανικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους

16:02

2': Μετά από σέντρα του Παγώνη ο Χαϊκάλης παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, νικά τον Χρήστου και γράφει το 0-1

16:02

16:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

15:58

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά η σέντρα

ΓΛΥΦΑΔΑ
Χρήστου, Γαλανόπουλος, Πικόν, Νατσούρας, Γκέζος, Μπάρος, Σονγκό, Πορτίγια, Σκόνδρας, Καμινιώτης, Τσίγκας.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Χριστοφιλέας, Πίκολο, Παγώνης, Καλαμιώτης, Ρουσάκης, Φαγιέ, Κατσικογιάννης, Γκαλάν, Καραλής, Χαϊκάλης.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Λάμπρου (Αντ. Αττικής). 4ος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)