0
-
2
21:22

Σημαντικό «τρίποντο» για τον ΠΑΟΚ που ήταν καλύτερος από τον ΠΑΣ Γιάννινα, πίεσε και τελικά βρήκε τον τρόπο να νικήσει τον Βελλίδη που ήταν ο «ήρωας» των γηπεδούχων.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

90': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Απόστολος Σκόνδρας μπαίνει στη θέση του Τσουκαλά.

21:17

90': Σουτ του Ντε Βινσέντι, μπλοκάρει ο Γλύκος.

21:15

Τρομερό γκολ από τον Λάζαρ. Ο Ρουμάνος κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής και στέλνει τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Γλύκου.

21:14

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:11

84': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Τη θέση του Στρούνα παίρνει ο Βισέντο.

21:10

Ο Λούκας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 0-1.

21:10

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:09

82': Κόκκινη κάρτα στον Μπέριο!

21:08

81': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Νέτσιντ από τον Μπέριο μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ!

21:07

79': Ο Βίλα μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ από δεξιά, κάνει το διαγώνιο σουτ, αποκρούει δύσκολα ο Γλύκος.

21:04

77': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι. Βγαίνει ο Στοχ και μπαίνει ο Βούκιτς.

21:02

Αναγκαστική και αυτή η αλλαγή, καθώς ο αριστερός μπακ του ΠΑΣ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

21:01

74': Πρώτη αλλαγή από τον Τσιώλη. Βγαίνει ο Μιχαήλ, μπαίνει ο Ντάσιος.

20:58

70': Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.

20:57

69': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέντι αν και αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από πάσα του Ίλιτς, στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:53

66': Εκτελεί το κόρνερ ο Λούκας, κεφαλιά του Τζαβέλλα, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

20:52

65': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ έπειτα από δύσκολη απόκρουση του Βελλίδη σε επικίνδυνο σουτ του Στοχ.

20:45

58': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπαίνει ο Νέτσιντ στη θέση του Σαλπιγγίδη.

20:43

56': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Στοχ από πλάγια θέση, ο Βελλίδης βρίσκει τη μπάλα και με τη βοήθεια του δοκαριού του διώχνει σε κόρνερ.

20:42

55': Ο Σαλπιγγίδης μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΣ από αριστερά, κάνει το πλασέ, αλλά ο Βελλίδης αποκρούει σε κόρνερ με τα πόδια.

20:40

52': Επικίνδυνο σουτ του Λίλα, δίπλα απ' το δοκάρι του Γλύκου η μπάλα.

20:38

50': Ο Σπυρόπουλος μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά ο Βελλίδης έχει σωστή τοποθέτηση και μπλοκάρει εύκολα.

20:36

47': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

20:35

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:33

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Αρκετά καλό το πρώτο 45λεπτο με τον ΠΑΟΚ να μπαίνει δυνατά, να χάνει ευκαιρίες και να έχει την υπεροχή μέχρι το 30'. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, πίεσαν τη μεσοαμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων και δημιούργησε κινδύνους για την εστία του Γλύκου.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:14

Ενοχλήσεις στον δεξί δικέφαλο ένιωσε ο Σωτήρης Νίνης. Έφυγε για τα αποδυτήρια υποβασταζόμενος.

20:13

43': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Νίνης, μέσα ο Γεωργιάδης.

20:10

41': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Γλύκο να μπλοκάρει το σουτ του Κοροβέση.

20:09

40': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Από λάθος του Κατσουράνη, ο Κοροβέσης πήρε τη μπάλα, έβγαλε για τον Ίλιτς, ο οποίος στο τετ α τετ με τον Γλύκο πλάσαρε άουτ.

20:06

37': Κίτρινη κάρτα στον Νίνη.

20:05

36': Κεφαλιά του Τσουκαλά από καλή θέση έπειτα από σέντρα του Ντε Βινσέντι, άουτ η μπάλα.

20:01

31': Λούκας και Σαλπιγγίδης συνεργάζονται έξω απ' την περιοχή του ΠΑΣ, ο Ισπανός κάνει το σουτ, πέφτει και μπλοκάρει ο Βελλίδης.

19:56

27': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από κόρνερ του Σπυρόπουλου, ο Τζαβέλλας δεν μπορεί από κοντά να πλασάρει και οι αμυντικοί του ΠΑΣ διώχνουν την μπάλα.

19:54

25': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

19:52

23': Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.

19:48

19': Ωραία κίνηση του Στοχ και δυνατό συρτό σουτ έξω απ' την περιοχή, ο Βελλίδης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

19:47

18': Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.

19:44

14': Ο Ίλιτς μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή από πάσα του Ντε Βινσέντι, κλείνεται και προσπαθεί να γυρίσει στον Αργεντίνο, αλλά ο Γλύκος πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα.

19:40

Μετά το δυνατό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ, οι γηπεδούχοι προσπαθούν να ισορροπήσουν, αν και οι παίκτες του Χουμπ Στέφενς εξακολουθούν να είναι πιο επικίνδυνοι.

19:32

2': Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Βελλίδης νικάει σε τετ α τετ τον Λούκας, ο Στοχ παίρνει το ριμπάουντ, αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΣ αποκρούει και το δικό του πλασέ.

19:30

1': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Στοχ από θέση μέσα αριστερά φεύγει πάνω απ' την εστία του Βελλίδη.