Λήξη του ματς. Η ΑΕΚ επικράτησε 7-1 του ΠΑΟ Κρουσώνα

16:54

- Συμπληρώσαμε το 90λεπτο, ο ρυθμός έχει πέσει στο ΟΑΚΑ

16:50

84': Ο Παυλής δεν μπορεί να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και χάνει την ευκαιρία

16:43

79': Μετά από φάση διαρκείας και κακή απομάκρυνση του Σταθάκη ο Παππάς σκοράρει με πλασέ και γράφει το 7-1

16:42

Μειώνει ο ΠΑΟ Κρουσώνα

16:39

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ

16:39

75' Ντακόλ και Μπρέσεβιτς εκτός, Παυλής και Τσεβάς μέσα

16:37

74': ΓΚΟΛ, ευστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι ο Ντακόλ, 7-0 η ΑΕΚ

16:37

74': Αλλαγή για τον ΠΑΟ Κρουσώνα. Στη θέση του Νύκταρη ο Ζερβός

16:36

Στο ριπλέι φαίνεται ο Πλατέλλας να ''βουτάει'' και να κερδίζει το πέναλτι

16:35

72': Ο Πλατέλλας ανατρέπεται από τον Καλομοίρη και κερδίζει πέναλτι και την κόκκινη κάρτα του αντίπαλου γκολκίπερ

16:35

Πέναλτι κερδίζει η ΑΕΚ

16:32

Πρώτη αλλαγή στο ματς για την ΑΕΚ

16:31

68': Στη θέση του Γεωργέα μπαίνει ο Αργυρίου

16:31

67': Κάρτα στον Γεωργέα

16:30

Τρομερή έμπνευση από τον Πλατέλλα!

16:28

65': Μετά από βαθιά μπαλιά και άριστη συνεργασία των Ντακόλ - Μπρέσεβιτς, η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα ο οποίος τσιμπάει εξαιρετικά την μπάλα πάνω από τον Καλομοίρη και με εντυπωσιακό εναέριο βολέ, τη στέλνει στην κενή πλέον εστία!

16:28

6-0 η ΑΕΚ!

16:26

62': Αλλαγή για τον ΠΑΟ Κρουσώνα, ο Αλέκου στη θέση του Μακατουνάκη

16:23

60': Ο Πλατέλλα πασάρει κάθετα, ο Μπρέσεβιτς φεύγει στην πλάτη της άμυνας, ξεπερνά και τον τερματοφύλακα και με ωραίο πλασέ γράφει το 5-0

16:23

Χατ τρικ ο Μπρέσεβιτς, 5-0 η ΑΕΚ!

16:18

55': Ο Ντακόλ που έκανε όμορφη ατομική προσπάθεια γυρίζει την μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Μπρέσεβιτς με ωραίο πλασεδάκι την σπρώχνει στα δίχτυα!

16:18

Και 4ο γκολ η ΑΕΚ!

16:16

53': Ο Γροντής πλασάρει τον Καλομοίρη, αυτός του λέει όχι και ο Ντακόλ που πήρε το ριμπάουντ γράφει το 3-0

16:16

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:16

52': Ο Πλατέλλας μπήκε από δεξιά στην περιοχή, σούταρε δυνατά, αλλά ο Καλομοίρης απέκρουσε

16:15

Απειλεί με ένα τρίτο γκολ η ΑΕΚ

16:13

49': Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ, τη βλέπει ο Κορδέρο για δυνατό μαρκάρισμα

16:10

46': Κορδέρο και Γροντής έπαιξαν το ένα δύο, ο δεύτερος σέντραρε υπέροχα και ο Μπρέσεβιτς με προβολή γράφει το 2-0

16:10

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:08

46': Ξεκίνησε το β' μέρος στο ΟΑΚΑ

15:51

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ

15:50

43': Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΟ Κρουσώνα, τη βλέπει ο Σκουτέλης

15:47

Βρισκόμαστε στο τελευταίο πεντάλεπτο, η ΑΕΚ πιέζει και ψάχνει ένα δεύτερο γκολ

15:42

37': Παραλίγο... τσαφ από τον Βούρα, που δεν έδιωξε σωστά την μπάλα

15:40

35': Κάρτα στον Ρόβα

15:38

33': Ο Μπρέσεβιτς με προβολή πήγε να νικήσει τον Καλομοίρη, αυτός του λέει όχι, αλλά στην προσπάθεια του Μακατουνάκη, στη συνέχεια, να απομακρύνει η μπάλα αυτή κοντράρει στον Γροντή και καταλήγει στα δίχτυα

15:38

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:35

Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες στο βροχερό ΟΑΚΑ, συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα

15:34

Έχει κατεβάσει... ρολά ο γκολκίπερ του ΠΑΟ Κρουσώνα!

15:34

28': Ο Γροντής ξανά σε θέση βολής, δεν μπορεί να νικήσει τον Καλομοίρη

15:33

Στη συνέχεια της φάσης ο Γροντής με κεφαλιά ψαράκι δεν κατάφερε να νικήσει ούτε αυτός τον αντίπαλο πορτιέρο

15:32

27': Απειλεί η ΑΕΚ με σουτ του Πλατέλλα, ο Καλομοίρης του λέει όχι

15:29

Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ

15:28

23': Δυνατό σουτ του Γροντή, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

15:28

23': Σέντρα - σουτ από αριστερά του Κουράκη, ο Βούρας, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

15:26

21': Εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Καλομοίρη

15:24

Η ΑΕΚ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι κι έχει συνέχεια την μπάλα στην κατοχή της χωρίς ωστόσο στα τελευταία λεπτά να απειλεί. Φτάσαμε στο 20'...

15:17

Να μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟ Κρουσώνα

15:17

12': Δυνατό σουτ του Ταβλαδωράκη, η μπάλα φεύγει άουτ

15:14

- Πρώτο δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ, ασφυκτική η πίεση της ΑΕΚ στον ΠΑΟ Κρουσώνα που αμύνεται μαζικά

15:10

Ήδη τρεις τελικές προσπάθειες για την ΑΕΚ που πιέζει

15:10

5': Σουτ του Σταθάκη εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

15:08

Αυτό περνά ωστόσο ανεκμετάλλευτο

15:07

3': Από το ύψος της περιοχής ο Ντακόλ πιάνει ένα σουτ, κόρνερ η μπάλα μετά από επέμβαση του Καλομοίρη

15:07

Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ

15:07

2': Δυνατό σουτ του Κορδέρο εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ!

15:05

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

15:05

Όλα έτοιμα για την σέντρα...

15:04

"Θέμη ζεις για πάντα ΑΕΚτζής" το σύνθημα που δονεί την ατμόσφαιρα

15:03

Τώρα οι παίκτες των δύο ομάδων κατευθύνονται μπροστά στο πανό που είναι αφιερωμένο στον φίλο της Ένωσης που έφυγε από την ζωή, για να καταθέσουν λουλούδια

15:01

Οι δυο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο, ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Θέμη Γύπαρη

14:57

Μάλιστα οι δύο ομάδες θα καταθέσουν λουλούδια στην μνήμη του Θέμη, ενώ θα τηρηθεί και ενός λεπτού σιγή πριν την σέντρα