3
-
0
16:50

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 3-0 του Παναιτωλικού και πανηγύρισε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του

16:50

Τελικό στην Τρίπολη

16:48

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

16:47

89': Κεφαλιά του Ουσέρο η μπάλα φεύγει άουτ. Τελευταίες στιγμές στην Τρίπολη...

16:40

Να θυμίσουμε πως οι Αγρινιώτες είχαν δοκάρι και στο πρώτο μέρος με τον Καλί

16:39

82': Ο Θεοδωρίδης δοκιμάζει να νικήσει από μακριά τον Ράφαελ, αλλά βλέπει την τύχη να του γυρίζει την πλάτη και την μπάλα να σταματά στο δοκάρι

16:39

Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, δεύτερο στο ματς!

16:38

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο στην Τρίπολη

16:32

73': Καλό σουτ του Εντο έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

16:31

73': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Αστέρα. Εκτός ο Μπαράλες, μέσα ο Χουάνμα Ντελγκάδο

16:27

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, ο Αστέρας έχει τον απόλυτο έλεγχο στο ματς, κυκλοφορώντας την μπάλα. Έχει πετάξει λευκή πετσέτα ο Παναιτωλικός...

16:26

69': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Στη θέση του Τζούνιορ ο Μουμίν

16:23

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Σέτι περνά στο ματς, εκτός ο Μουνάφο

16:18

Σε... υγιεινό περίπατο έχει μετατρέψει το ματς με τον Παναιτωλικό ο Αστέρας

16:17

60': Μετά από σέντρα του Ουσέρο ο Καράσκο προλαβαίνει τον Ράφαελ, εκτελεί στην κίνηση και γράφει το 3-0

16:17

ΓΚΟΛ ο Αστέρας Τρίπολης

16:15

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό

16:15

57': Στη θέση του Μελισσά ο Μπόγιοβιτς

16:13

56': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Καράσκο δεν μπορεί να νικήσει τον Ράφαελ, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Ουσέρο σουτάρει άουτ

16:12

55': Το' χασε ο Ουσέρο! Ο Ράφαελ έπεσε στη γωνιά του και έσωσε τον Παναιτωλικό από ένα τρίτο γκολ

16:12

54': Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης για ανατροπή του Ουσέρο

16:11

52': Κάρτα βλέπει ο Μελισσάς για τον Παναιτωλικό

16:08

51' Δυνατό σουτ από τον Εντό, δεν προβληματίζει τον Ράφαελ που μπλοκάρει σταθερά την μπάλα

16:06

Εδώ ο Παναιτωλικός έγινε απειλητικός για την εστία του Αστέρα

16:05

47': Επικίνδυνη σέντρα του Γκάλο, η μπάλα περνά από όλους με τον Καμαρά να μην μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας

16:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη, πέρα βέβαια από τις δύο αναγκαστικές που είχαμε στο α' μέρος

16:03

46': Έναρξη του δεύτερου μέρους

15:49

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

15:48

45+1': Κάρτα στον Καλί για δυνατό μαρκάρισμα

15:43

Θα μπορούσε να απειλήσει εδώ ο Παναιτωλικός

15:42

41': Ο Τζούνιορ πιάνει ένα σουτ με καλές προϋποθέσεις, ωστόσο η μπάλα κοντράρει σε σώματα

15:40

38': Εκτός αγώνα ο σκόρερ Ντε Μπλάσις, μέσα ο Ναβάρο

15:39

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο ματς, αυτή την φορά για τον Αστέρα

15:35

34': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του τραυματία Μπελόν ο Ιωάννου

15:31

- Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο στην Τρίπολη, ο Αστέρας μετά και το δεύτερο γκολ δείχνει να ελέγχει απόλυτα την κατάσταση, με έναν Παναιτωλικό που προσπαθεί να συνέλθει από το δεύτερο χτύπημα

15:26

26': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ουσέρο και κακή έξοδο του Μπρακάλι ο Ζησόπουλος δεν δυσκολεύεται με το κεφάλι σε κενή εστία να γράψει ο 2-0

15:26

ΓΚΟΛ ο Αστέρας

15:24

Τυχερός εδώ ο Αστέρας Τρίπολης

15:23

21': Ο Σιρίλ Καλί δοκιμάζει ένα γυριστό σουτ, αλλά βλέπει την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ερνάντεζ

15:23

Δοκάρι για τον Παναιτωλικό

15:14

13': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με σουτ του Καμαρά η μπάλα άουτ

15:10

9': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπλάσις για μαρκάρισμα στον Μπακάκη

15:10

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο στην Τρίπολη, έχουν αιφνιδιαστεί οι παίκτες του Παναιτωλικού που ακόμα προσπαθούν να συνέλθουν

15:03

1': Με το καλημέρα ανοίγουν το σκορ οι Αρκάδες! Σέντρα του Καράσκο, κεφαλιά του Ντε Μπλάσις και η μπάλα στα δίχτυα του Ράφαελ για το 1-0

15:03

ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

15:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

Ερνάντεζ, Λούι, Κοντοές, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο.
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Τσαμπούρης, Γκρατσίνι, Χουάνμα, Μπακασέτας, Ναβάρο, Σέτι.
Ράφαελ, Μπακάκης, Κούσας, Καλί, Μελισσάς, Γοδόι, Ζούνιορ, Γκάλο, Μπελόν, Θεοδωρίδης, Καμαρά.
Αναπ: Στεφανάκος, Δάρλας, Άσκες, Μουμίν, Καλογέρης, Ιωάννου, Μπόγιοβιτς.
Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου). Βοηθοί: Βερρής (Λέσβου), Σίπκας (Πελλας). 4ος: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)