1
21:24

Καλό σας βράδυ από τη Ριζούπολη.

21:22

Ο Απόλλωνας παίρνει πολύτιμο βαθμό απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που ήταν αγνώριστος στην επανάληψη. Οι «πράσινοι» αιφνιδιάστηκαν μετά το γκολ του Παντελιάδη και δεν κατάφεραν να αντιδράσουν ποτέ, τη στιγμή που οι γηπεδούχοι ανέβασαν ψυχολογία, έπαιξαν πιο ψυχωμένα και με καλή αμυντική λειτουργία κράτησαν την ισοπαλία.

21:21

Τέλος του αγώνα τη στιγμή που ο Απόλλωνας κέρδισε κόρνερ.

21:20

93': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

21:17

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

89': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

21:16

88': Ο Μπεργκ πέφτει στην περιοχή και οι φιλοξενούμενοι ζητάνε πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει τίποτα απολύτως. Ο Σουηδός κάνει τσαφ και πέφτει μόνος του.

21:13

86': Έξω ο Μίνγκας, μέσα ο Τσιλιγκίρης.

21:11

Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή ετοιμάζεται για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:07

81': Αρχίζει και πάλι το παιχνίδι. Εκτελεί το κόρνερ ο Κανακούδης, απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού.

21:05

Διακοπή στο ματς, καθώς οι οπαδοί του Παναθηναϊκού πετάνε αντικείμενα στον Κανακούδη και δεν τον αφήνουν να εκτελέσει το κόρνερ.

21:04

78': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από δεξιά.

21:03

76': Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σέντρα του Αργυρόπουλου από δεξιά, ο Τσοκάνης από το ύψος του πέναλτι πιάνει δυνατή κεφαλιά και ο Κοτσόλης αποκρούει ενστικτωδώς.

21:01

74': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο διώχνει ο Πετρόπουλος.

20:58

71': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Λαγός και μπαίνει ο Κλωναρίδης.

20:55

68': Ο Φαρινόλα φεύγει επικίνδυνα στην αντεπίθεση από δεξιά, κερδίζει και την κόντρα από τον Τριανταφυλλόπουλο, αλλά η σέντρα του προς τον Πετρόπουλο είναι κάκιστη και καταλήγει στην αγκαλιά του Κοτσόλη.

20:51

«Στραβωμένος» ο Αμπέντ τη στιγμή της αλλαγής του, δεν έδωσε το χέρι του στον Νιγηριανό.

20:50

64': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Αμπέντ, μπαίνει ο Ατζαγκούν.

20:49

63': Συρτό αδύναμο σουτ του Μπεργκ μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Τζόρβας.

20:43

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ εκτελεί φάουλ γεμίζοντας στην περιοχή του Απόλλωνα, ο Μπεργκ πιάνει ανενόχλητος και από καλή θέση την κεφαλιά, όμως, στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:42

55': Κίτρινη κάρτα στον Αλβάρεζ.

20:36

50': Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

20:34

47': Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη.

20:34

Κόρνερ του Κανακούδη, στο δεύτερο δοκάρι ο Παντελιάδης αμαρκάριστος κάνει το 1-1 με κεφαλιά.

20:33

47': ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!

20:33

46': Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:31

Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Παντελιάδης, έξω ο Διαμάντης.

20:30

Τώρα έκαναν την επανεμφάνισή τους και οι γηπεδούχοι.

20:29

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι «πράσινοι».

20:23

Πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ο Παναθηναϊκός, αλλά με εξαίρεση τη φάση του γκολ δεν έχει εκμεταλλευτεί τα πολλά κενά που αφήνουν οι γηπεδούχοι τόσο στον άξονα, όσο και στην πλευρά του Νάνο και γι' αυτό δεν έχει «καθαρίσει» το ματς. Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους είναι ακίνδυνοι επιθετικά.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

45'+1': Σουτ στην κίνηση από τον Φαρινόλα έπειτα από γέμισμα του Δεληζήση, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:15

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:12

43': Συρτό αδύναμο σουτ του Φαρινόλα έξω απ' την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κοτσόλης που βλέπει τη μπάλα να φεύγει άουτ.

20:11

41: Σέντρα του Διαμάντη από αριστερά, ο Πετρόπουλος δεν βρίσκει τη μπάλα και ο Τριανταφυλλόπουλος προλαβαίνει και διώχνει προ του Μίνγκα.

20:09

39': Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Συνδυασμός Μέντες με Μπεργκ, ο Σουηδός γυρίζει στον Αμπέντ που κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Τζόρβα.

20:05

35': Ο Φαρινόλα βρίσκεται μέσα στην περιοχή από τσαφ του Μέντες σε κάθετη του Μίνγκα, αλλά το σουτ που επιχειρεί ο επιθετικός του Απόλλωνα φεύγει άουτ μετά από διπλή κόντρα.

19:57

28': Επικίνδυνη κόντρα του Παναθηναϊκού, αλλά ο Αμπέντ κάνει τη χειρότερη επιλογή, σουτάρει έξω απ' την περιοχή και η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

19:55

Ο Καμαρά δέχτηκε κλωτσιά στην κνήμη και γι' αυτό έγινε αλλαγή. Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν ότι δεν πρόκειται για κάτι πολύ σοβαρό.

19:52

Ο Νάνο εκτελεί, κεφαλιά από τον Φαρινόλα, ο Μπεργκ κάνει ένα φιλόδοξο ψαλιδάκι και η μπάλα πάει στα... πουλιά.

19:52

23': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

19:49

20': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσοκάνης στη θέση του Καμαρά.

19:48

Ετοιμάζεται για αναγκαστική αλλαγή ο Απόλλωνας. Δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Καμαρά.

19:47

Εκτελεί ο Κανακούδης, διώχνει ο Κουτρουμπής.

19:47

17': Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο και στον Κουτρουμπή.

19:46

17': Κι άλλο κόρνερ για τον Απόλλωνα.

19:45

Ο Μίνγκας εκτελεί, απομακρύνουν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.

19:44

Εκτελεί ο Κανακούδης, νέο κόρνερ από κεφαλιά του Μέντες.

19:44

14': Πρώτο κόρνερ για τον Απόλλωνα.

19:42

12': Ευθυβόλο σουτ Πράνιτς από το ημικύκλιο, η μπάλα φεύγει δύο μέτρα από το αριστερό δοκάαρι του Τζόρβα

19:39

9': Σέντρα Μίνγκα από τα δεξιά, στραβοκλοτσιά από τον Κουτρουμπή, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Κοτσόλης

19:37

Ωραίο γκολ από τον Σουηδό.

19:36

Σέντρα του Αμπέντ από αριστερά, διαγώνιο εναέριο σουτ του Μπεργκ στην κίνηση και από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή και 0-1 για τους «πράσινους».

19:36

6': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:35

Κοντά στις 4.000 ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες της Ριζούπολης.

19:33

Λόμπα του Κουτρουμπή για τον Πράνιτς, ο οποίος κατεβάζει ωραία τη μπάλα, κάνει το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά ο Τζόρβας αποκρούει.

19:33

3': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.

19:32

Εκτελεί ο Νάνο, περνάει από την άλλη πλευρά της περιοχής η μπάλα. Κανένας κίνδυνος για την εστία του Τζόρβα.

19:31

2': Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Κόρμπο να κοντράρει την σέντρα του Λαγού.

19:30

19:29

Ο Τζόρβας χειροκροτείται από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

19:27

Από την εξέδρα που βρίσκονται οι οπαδοί των «πρασίνων» φεύγουν φωτοβολίδες!

19:27

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και ο Ζαχαριάδης με τους βοηθούς του.

19:16

Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν για τα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους Λόρι Σάντσες και Γιάννη Αναστασίου πριν από την εναρκτήρια σέντρα του ματς

19:01

Σιγά - σιγά μαζεύονται και οι φίλοι του Απόλλωνα, ενώ οι θύρες 6-7 έχουν γεμίσει από οπαδούς των φιλοξενούμενων.

18:51

Από την άλλη πλευρά, η απολύτως αναμενόμενη 11αδα για τον Απόλλωνα.

18:49

Με μια έκπληξη η 11αδα των «πρασίνων» μιας και κάτω απ' τα γκολπόστ ξεκινάει ο Κοτσόλης και όχι ο Καπίνο.

18:48

Τώρα βγήκαν και οι παίκτες του Απόλλωνα για προθέρμανση.

18:47

Βγήκαν οι παίκτες του Παναθηναϊκού για ζέσταμα και γνωρίζουν την αποθέωση από τους οπαδούς της ομάδας.

18:31

Τέταρτος με 20 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, ενώ ο Απόλλων με μόλις 8 πόντους βρίσκεται στη 16η θέση...

18:28

Στις εξέδρες και συγκεκριμένα στις θύρες 6-7 βρισκονται ήδη αρκετοί φίλαθλοι (περίπου 800) του Παναθηναϊκού, ενώ πολλές εκατοντάδες είναι περιμετρικά του γηπέδου...

18:01

Οι δύο ομάδες μετά από παραμονή λίγων λεπτών στον αγωνιστικό χώρο για να πατήσουν το γήπεδο μπήκαν στα αποδυτήρια

17:51

Στο γήπεδο και η αποστολή του Παναθηναϊκού... (η είσοδος έγινε από τη μικτή ζώνη) χωρίς προβλήματα

17:48

Έφτασε η αποστολή του Απόλλωνα στο γήπεδο...

17:30

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη για την αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Αλβάρεζ, Δεληζήσης, Καμαρά, Κόρμπος, Μίνγκας, Διαμάντης, Φαρινόλα, Πετρόπουλος
Αναπ: Γουμάγιας, Παντελιάδης, Παπαζαχαρίας, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Μπλάζεκ, Τσοκάνης
Κοτσόλης, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Νάνο, Μέντες, Λαγός, Πράνιτς, Αμπέντ, Καρέλης, Μπεργκ
Αναπ: Καπίνο, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν, Ντίνας, Αναστασόπουλος
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) - Βοηθοί: Δημόπουλος (Μακεδονίας), Καραβασίλης (Καβάλας)