1
19:07

Τέλος στην αναμέτρηση. Ο Αστέρας παίρνει τη νίκη χάρη στο γκολ του Μπαράλες

19:06

90+3': Δεύτερη κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γιοβάνοβιτς, για φάουλ στον Ντε Μπλάσις

19:06

Κόκκινη κάρτα για τον Εργοτέλη

19:05

90': Κάρτα στον Ουσέρο

19:04

Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις

19:01

Να μια καλή στιγμή για τους Κρητικούς

19:01

87': Ωραίο, ξαφνικό σουτ του Πελέ, ο Ερνάντεζ απομακρύνει δύσκολα!

18:59

- Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, πιέζει ο Εργοτέλης, προσεκτικός αμυντικά ο Αστέρας που κρατά το 0-1

18:55

82': Νέα καλή στιγμή για τους Αρκάδες με πλασέ του Γκρατσίνι

18:52

79': Ο Αστέρας προσπαθεί να χτυπήσει σε αντεπίθεση, αλλά στο σουτ του Ντε Μπλάσις η μπάλα φεύγει άουτ

18:50

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς, ο Αστέρας κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα

18:50

77': Κίτρινη κάρτα στον Μεχία, για κράτημα στον Ντε Μπλάσις

18:49

76': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι Αρκάδες. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Λούι.

18:45

72' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης θα μπει στη θέση του Μπαράλες

18:44

Ολοκλήρωσαν τις αλλαγές τους οι Κρητικοί που τα παίζουν όλα για όλα σε αυτό το τελευταίο 20λεπτο

18:43

71': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αναστασάκος στη θέση του Καρντόσο

18:43

69': Απαντά ο Εργοτέλης. Μετά από παράλληλη πάσα του Μπαντιμπανγκά , ο Διαμαντάκος πλασάρει άουτ

18:42

69': Οι Αρκάδες βγαίνουν όμορφα στην αντεπίθεση, ωστόσο ο τελικός αποδέκτης της μπάλας Μπαράλες δεν κάνει καλά το σουτ

18:36

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπαντιμπανγκά, στη θέση του Ρέντζα

18:35

61': Εκτέλεση φάουλ του Γκρατσίνι, η μπάλα φεύγει έξω

18:32

59': Οι αμυντικοί του Εργοτέλη κάνουν το λάθος, η μπάλα φτάνει στον Μπαράλες και αυτός με σουτ νικά τον Αθανασίου και γράφει το 0-1 ''παγώνοντας'' το Παγκρήτιο

18:31

ΓΚΟΛ ο Αστέρας Τρίπολης

18:31

58': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο δίνει τη θέση του στον Γκρατσίνι

18:30

57': Απειλεί και πάλι ο Αστέρας με προσπάθεια και σουτ του Λούι, η μπάλα άουτ

18:28

55': Κίτρινη στον Γκοϊάν για μαρκάρισμα στον Διαμαντάκο

18:28

54': Δοκάρι για τον Αστέρα. Ατομική ενέργεια και πλασέ του Κοντοέ, η μπάλα κάπου θα κοντράρει και σταματά στο δοκάρι

18:20

47': Ωραία κίνηση και σουτ του Μπαράλες, δεν βρίσκει ωστόσο στόχο

18:18

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:01

44' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο

17:55

Έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας Τρίπολης

17:54

40': Ο Ντε Μπλάσις εκτελεί χαμηλά ένα φάουλ, η μπάλα κοντράρει στον Μεχία και καταλήγει στα χέρια του Αθανασίου

17:52

37': Κάρτα τον Πελέ για μαρκάρισμα στον Λούι

17:49

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης

17:49

34': Ο Ουσέρο εκτελεί το κόρνερ, κακή έξοδος από τον Αθανασίου ο Γκοιάν παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

17:45

- Πρώτο μισάωρο στο Παγκρήτιο, κακός ρυθμός στο παιχνίδι με αρκετά νευρικές τις δύο ομάδες

17:44

27': Κεφαλιά του Βερπακόφσκις, η μπάλα στην αγκαλιά του Ερνάντεζ

17:39

Ανεβάζει στροφές ο Αστέρας Τρίπολης...

17:39

24': Σουτ του Μπαράλες, έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

17:38

23': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αθανασίου χάνει την φάση, η μπάλα φτάνει στον Ζησόπουλο αλλά αυτός σουτάρει πάνω σε σώματα

17:37

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο 20λεπτο, ο Αστέρας έχει την κατοχή της μπάλας και ο Εργοτέλης προσπαθεί να απειλήσει κυρίως στις αντεπιθέσεις

17:34

19': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες, για φάουλ στον Μεχία

17:28

13': Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνιβιτς του Εργοτέλη

17:27

12': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Σέντρα του Τζανακάκη, κακή έξοδος από τον Ερνάντεζ, κεφαλιά του Βερπακόφσκις, η μπάλα άουτ.

17:23

8': Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Εργοτέλη. Ο Κοιλίαρας φεύγει, ο Τζανακάκης μπαίνει στο παιχνίδι

17:22

Πρόβλημα με τον Κοιλιάρα, πάει για αναγκαστική αλλαγή από νωρίς ο Εργοτέλης

17:21

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι στο Παγκρήτιο από τις δύο ομάδες

17:15

1': Σέντρα στο παιχνίδι

17:13

Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την σέντρα

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Μεχία, Κοιλιάρας, Καρντόσο, Πελέ, Ρομάνο, Βερπακόφσκις, Χαντί, Διαμαντάκος.
Αναπ: Καβουσάκης, Χαλκιαδάκης, Μπουχαλάκης, Αναστασάκος, Σαρρής, Τζανακάκης, Μπαντιμπανγκά.
Ερνάντεζ, Λούι, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Κοντοές, Σέτι, Μουνάφο, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο, Μπαράλες.
Αναπ: Γεωργακόπουλος, Πιπίνης, Γκρατσίνι, Καράσκο, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Χουάνμα.
Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας). Βοηθοί: Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας). 4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)