1
-
4
21:26

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη χάρη στην ποιότητα των παικτών του και εκμεταλλευόμενος την κατάρρευση των γηπεδούχων στην επανάληψη και ειδικά μετά το δεύτερο γκολ που δέχτηκαν.

21:24

Τέλος του αγώνα.

21:22

93': Τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Έξω ο Ιγκόρ μέσα ο Ζδράβος.

21:18

Ωραία μπαλιά του Σάμαρη για τον Αργεντίνο, ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Κουτσόπουλου και «τσιμπάει» τη μπάλα για το 1-4.

21:17

88': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Σαβιόλα!

21:15

85': Κίτρινη κάρτα στον Ζεκίνια.

21:14

84': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αλλά ο Κουτσόπουλος «νικάει» σε τετ α τετ τον Σάμαρη.

21:14

84': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης μπαίνει στη θέση του Τριανταφύλλου.

21:13

83': Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο.

21:05

Ντεμπούτο του Ισπανού αμυντικού με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

21:05

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μίτσελ. Ο Τόρες παίρνει τη θέση του Μανωλά.

20:59

69': Ο Ρομπέρτο αποκρούει επικίνδυνο σουτ του Τζάνη.

20:56

66': Ο Ζεκίνια παίρνει τη θέση του Κάσες.

20:52

62': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Βάις παίρνει ο Μασάντο.

20:48

Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σάμαρη, η μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου για το 1-3.

20:48

58': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:47

58': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.

20:43

Σε σέντρα του Βάις, ο Κάμπελ πιάνει μια ακίνδυνη κεφαλιά θέλοντας να προλάβει την μπάλα πριν βγει άουτ, όμως αυτή παίρνει ύψος, ο Κουτσόπουλος κάνει τραγικό λάθος και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του.

20:43

53': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Κάμπελ!

20:42

52': Σουτ του Κάσες από καλή θέση, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:35

Ο Κάμπελ θα πάρει τη θέση του Ντομίνγκεζ στο ξεκίνημα της επανάληψης.

20:19

Ο Πανθρακικός από την άλλη πλευρά, παρά το ότι έμεινε πίσω στο σκορ, δεν «τρελάθηκε», κράτησε κλειστούς τους διαδρόμους προς την περιοχή του και έφτασε στην ισοφάριση σε μία απ' τις αντεπιθέσεις του.

20:18

Κακή εμφάνιση του Ολυμπιακού στο πρώτο 45λεπτο. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπορούν να βρουν ρυθμό και κάνουν πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:16

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:16

45': Σουτ του Βάις, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:12

Οι γηπεδούχοι φεύγουν στην αντεπίθεση, ο Βραζιλιάνος φορ παίρνει την ασίστ από τον Τζάνη και με ωραίο πλασέ μέσα απ' την περιοχή νικάει τον Ρομπέρτο για το 1-1.

20:12

42': ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό με τον Ιγκόρ!

20:09

38': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφύλλου.

20:07

36': Μακρινό σουτ του Ντομίνγκες, δεν ανησυχεί ο Κουτσόπουλος που βλέπει τη μπάλα να φεύγει άουτ.

20:01

29': Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.

20:01

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό, με τον Μπαϊκαρά να κάνει σουτ στην κίνηση έπειτα από διώξιμο του Ρομπέρτο, αλλά να στέλνει τη μπάλα άουτ, παρά το ότι η εστία ήταν κενή.

19:52

Ο Σάμαρης εκτελεί φάουλ, ο στόπερ των «ερυθρόλευκων» πηδάει ψηλότερα απ' όλους και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου για το 0-1.

19:51

21': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μανωλά!

19:49

18': Μακρινό σουτ του Ιγκόρ, άουτ η μπάλα.

19:46

15': Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής, με εξαίρεση κάποια κόρνερ που έχουν κερδίσει οι δύο ομάδες.

19:40

9': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκόρ.

19:36

Οι παίκτες του Ολυμπιακού ελέγχουν το ματς και προσπαθούν να πιέσουν σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

19:31

19:29

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

19:28

Περισσότεροι από 5.500 φίλαθλοι βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο γήπεδο. Οι μισοί εξ' αυτών είναι του Ολυμπιακού.

19:18

Προβλήματα αντιμετωπίζουν και οι γηπεδούχοι, με τον Μάντζιο να μην έχει στη διάθεσή του τους Σέρεμετ, Λαδάκη, Εμπόου, Ρομέου, Μερίνο και Μακρυδημήτρη.

19:16

Έτσι άφησε εκτός αποστολής τους Μήτρογλου, Μανιάτη και Χολέμπας, ενώ στον πάγκο έμεινε και ο Σαλίνο.

19:15

Με αρκετές αλλαγές ο Ολυμπιακός, καθώς ο Μίτσελ θέλει να δώσει ανάσες σε βασικούς του παίκτες.

19:10

Οι «ερυθρόλευκοι» είναι αήττητοι μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και η μοναδική τους απώλεια βαθμών σημειώθηκε στο Αγρίνιο, στη «λευκή» ισοπαλία με τον Παναιτωλικό.

19:08

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός φιλοξενείται από τον 12ο της βαθμολογίας Πανθρακικό, ο οποίος στην έδρα του έχει δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

19:05

Στο ΔΑΚ Κομοτηνής πέφτει η αυλαία της πρώτης μέρας της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Κουτσόπουλος, Ζος, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Τριανταφύλλου, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Κάσες, Ιγκόρ
Αναπ: Αθανασιάδης, Μίκουλιτς, Σκλιοπίδης, Χασομέρης, Ζεκίνια, Πόποβιτς, Ζδράβος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Μπονγκ, Σάμαρης, Εντινγκά, Φουστέρ, Βάις, Ντομίνγκεζ, Σαβιόλα
Αναπ: Μέγιερι, Τόρες, Μασάντο, Κάμπελ, Σαλίνο, Γιαταμπαρέ, Ολαϊτάν
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) - Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας), Πασχάλης (Ηπείρου)