Εύκολη επικράτηση για την ΑΕΚ που πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ' Εθνικής

16:07

Τέλος του αγώνα

16:07

90+3': Ο Βούρας με δύσκολη επέμβαση βγάζει μια κεφαλιά του Χατζάϊ

16:05

90+2': Κάρτα στον Χρηστάκη

16:04

Ανεπανάληπτο τετ α τετ για τον άσο της ΑΕΚ

16:03

90+1': Τραγικό λάθος στην άμυνα από τον Άγιο Νικόλαο, ο Πλατέλλας δεν μπορεί να νικήσει Κασσωτάκη

16:02

Ο Πλατέλλας το εκτέλεσε, οι αμυντικοί απομακρύνουν

16:02

89': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ που ψάχνει και το έκτο γκολ

15:58

86': Ο Πλατέλλας μπαίνει από αριστερά, σπάει την μπάλα προς το πέναλτι αλλά ο Κορδέρο με σουτ δεν μπορεί να σκοράρει

15:56

83': Ο Αργυρίου σεντράρει από τα δεξιά και ο Ντακόλ με δυνατή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι γράφει το 5-0

15:56

Και πέμπτο γκολ η ΑΕΚ!

15:53

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Στη θέση του Γροντή ο Παυλής

15:51

Ο Μιχάλης Παυλής θα περάσει σε λίγα λεπτά στο ματς

15:48

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άγιος Νικόλαος. Στο ματς μπαίνει ο Φαγάς, εκτός ο Πηγιάκης

15:47

Εξαιρετικό γκολ από την ΑΕΚ με την προσπάθεια όλη να ξεκινά από το πείσμα του Γροντή

15:46

73': Ο Γροντής κλέβει την μπάλα βρίσκει με την μια τον Ανάκογλου, αυτός πασάρει στον Γεωργέα που δίνει έτοιμο γκολ στον Πλατέλλα και εκείνος σε κενό τέρμα σκοράρει

15:46

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

15:45

72': Μακρινό σουτ του Ανάκογλου, η μπάλα ψηλά

15:42

Η ΑΕΚ με την είσοδο του Κορδέρο έχει ηρεμήσει το παιχνίδι της, κυκλοφορεί την μπάλα εξαιρετικά και με γρήγορο ποδόσφαιρο δείχνει απειλητική

15:39

66': Ο Πλατέλλας περνά τον αντίπαλο του από τα δεξιά, γυρίζει παράλληλα αλλά δεν υπάρχει παίκτης της ΑΕΚ στην πορεία της μπάλας για να την σπρώξει στα δίχτυα

15:38

65': Στη θέση του Κρανιάτη ο Χατζάϊ. Δεύτερη αλλαγή για τον Άγιο Νικόλαο

15:37

64': Ο Αργυρίου κάνει ατομική προσπάθεια από δεξιά, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, αλλά το σουτ είναι αδύναμο

15:34

Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Βραζιλιάνο που τελείωσε ιδανικά την φάση

15:33

60': Ο Ανάκογλου κάνει εξαιρετική προσπάθεια από τον άξονα, πασάρει στον σωστό χρόνο στον Ντακόλ και αυτός με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 3-0

15:33

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

15:33

60': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Ρόβα ο Κορδέρο

15:30

57': Στο ματς περνάει για τον Άγιο Νικόλαο ο Γκέκας. Εκτός ο Καουκάκης

15:30

Δύο επικίνδυνες στιγμές για τον Άγιο Νικόλαο

15:29

56': Επικίνδυνη σέντρα από δεξιά του Πηγιάκη, ο Βούρας βγαίνει και απομακρύνει

15:28

55': Ο Κοκολάκης πάει να κρεμάσει από μακριά τον Βούρα, ο γκολκίπερ της ΑΕΚ δεν αιφνιδιάζεται

15:24

Αρκετά πιεστική σε αυτό το πρώτο πεντάλεπτο η ΑΕΚ που έχει γυρίσει το σύστημα της από ρόμβο σε 4-2-3-1 και ψάχνει το τρίτο γκολ

15:20

Ο Βραζιλιάνος ήταν στην μικρή περιοχή, μπορούσε να εκτελέσει αμέσως αλλά δεν το έκανε

15:19

47': Ο Πλατέλλας κάνει εξαιρετική ενέργεια από δεξιά, πασάρει στον Ντακόλ ωστόσο αυτός καθυστερεί χαρακτηριστικά και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει

15:18

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

15:18

Στη θέση του Μπρέσεβιτς θα περάσει ο Πλατέλλας

15:17

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

15:03

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

14:59

43': Ο Ντακόλ από τα 11 βήματα νικά τον Κασσωτάκη και γράφει το 2-0

14:59

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

14:58

42': Ο Γροντής έκανε εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή, ανατράπηκε και σωστά ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα

14:58

Πέναλτι κερδίζει η ΑΕΚ

14:55

38': Κάρτα στον Πηγιάκη για μαρκάρισμα στον Γροντή

14:54

Δέκα λεπτά περίπου ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

14:53

Η ΑΕΚ ναι μεν ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν δημιουργεί ευκαιρίες

14:50

33': Ο Κοκολάκης εκτελεί το φάουλ, ο Σταθάκης απομακρύνει με το κεφάλι σε κόρνερ. Αυτό όμως περνά ανεκμετάλλευτο για τους Κρητικούς

14:48

Ο Ρόβας το εκτέλεσε, κανένα πρόβλημα για τους αμυντικούς του Αγίου Νικολάου

14:48

32': Ο Τσιρίλο με βαθιά μπαλιά προσπαθεί να βρει τον Μπρέσεβιτς, αυτός δεν κάνει το κοντρόλ αλλά η μπάλα φεύγει κόρνερ για την ΑΕΚ

14:43

Ελέγχει πλήρως τον αγώνα η ΑΕΚ έχοντας έναν Γεωργέα που σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά κάνει τα πάντα στον αγωνιστικό χώρο

14:38

22': Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση για τα καρέ της ΑΕΚ, η σέντρα του Πηγιάκη ωστόσο είναι κακή και περνά απευθείας έξω

14:36

- Φτάσαμε στο πρώτο 20λεπτο, η ΑΕΚ βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε και έχει τον απόλυτο έλεγχο στο ματς

14:34

18': Εξαιρετική μπαλιά του Γεωργέα στην πλάτη της άμυνας του Αγίου Νικολάου και ο Πεταυράκης με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 1-0

14:34

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

14:33

Καθαρή φάση, ο Κοκολάκης δεν έκανε κάτι αντικανονικό

14:32

15': ''Φωνάζει'' για πέναλτι η ΑΕΚ σε ένα μαρκάρισμα πάνω στον Ντακόλ, δεν υπάρχει κάτι

14:28

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Τσιρίλο στο δεύτερο δοκάρι ο οποίος έπεσε στο έδαφος και ο διαιτητής έκρινε πως ο Ιταλός πήγε να τον ξεγελάσει

14:28

11': Κάρτα στον Τσιρίλο για θέατρο

14:27

10': Κόρνερ έχει κερδίσει η ΑΕΚ

14:23

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι μέχρι τώρα με την ΑΕΚ να έχει την μπάλα στην κατοχή της

14:19

3': Πρώτο σουτ για την ΑΕΚ από τον Γροντή, είναι αδύναμο, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται

14:17

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

14:14

Οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

14:12

Ο Πόποβιτς είναι ο ξένος που επιλέχθηκε να μείνει εκτός 18άδας για την Ένωση ενώ ο Κορδέρο βρίσκεται στον πάγκο. Για πρώτη φορά στην αποστολή ο Μιχάλης Παυλής

14:09

Πέντε λεπτά πριν την σέντρα, ο κόσμος της ΑΕΚ αρχίζει σιγά σιγά να δίνει ''κιτρινόμαυρο'' χρώμα στις εξέδρες του ΟΑΚΑ

Βούρας, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσιρίλο, Σταθάκης, Γεωργέας, Ντακόλ, Ανάκογλου, Γροντής, Μπρέσεβιτς
Αναπ: Καραγκιολίδης, Κορδέρο, Τσούπρος, Τσουκαλάς, Καζβιρόπουλος, Πλατέλλας, Παυλής.
Κασσωτάκης, Πηγιάκης, Μουτάκης, Κοκολάκης Κ., Δέλλιος, Χρηστάκης, Ιασωνίδης, Καουκάκης, Λεπτοκαρύδης, Κοκολάκης Γρ., Κρανιάτης.
Αναπ: Τσάγκας, Γκέκας, Κωστάκης, Μπρόκος, Φαγάς, Χατζάϊ, Σταυρακάκης.
Μακρυπόδης, Οικονόμου, Γκοτσόπουλος (Αχαΐας).