Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:27

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον Ηρακλή.

21:25

90'+4: Κίτρινη στον Χαντί.

21:24

90'+2: Κίτρινη στον Νίνη.

21:22

90': Κίτρινη στον Χουάντερσον.

21:22

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:21

90': Κόντρα στον Κλωναρίδη βάζει ο Ζιαμπάρης, άουτ η κεφαλιά του Μπεργκ στη συνέχεια.

21:20

89': Πολύ δυνατό σουτ από τον Χαντί, λίγο πάνω από τα δοκάρια περνάει η μπάλα.

21:19

88': Περόνε αντί Ρομάνο για τον Ηρακλή.

21:17

86': Κλωναρίδης αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

21:16

85': Κίτρινη στον Σάντσεθ.

21:12

Έπεσαν κροτίδες και διεκόπη το ματς. Θέλει να γίνουν συστάσεις ο Κομίνης από τα μεγάφωνα, ενώ τονίζει ότι θα έχουμε διακοπή αν ξαναπέσουν.

21:11

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους "πράσινους", μαζεύει το χέρι του ο αμυντικός του Ηρακλή.

21:10

79': Συρτή μπαλιά από τον Νίνη, κάνει το τακουνάκι ο Καρέλης και αστοχεί.

21:09

78': Κίτρινη στον Μπεργκ.

21:07

76': Χαντί αντί Μπουλούτ για τον Ηρακλή.

21:06

75': Κίτρινη στον Καρέλη.

21:04

73': Μαρινάκης αντί Τριανταφυλλόπουλου για τον Παναθηναϊκό.

21:01

Δεν είναι ικανοποιημένος από όσα βλέπει στα τελευταία λεπτά ο Παπαδόπουλος που ετοιμάζει αλλαγές.

20:57

66': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Νίνης το εκτελεί, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του.

20:55

64': Καλή η κομπίνα για τον Παναθηναϊκό, ο Εσιέν δίνει στον Μπεργκ, αλλά ο τελευταίος δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε.

20:54

Αυξάνεται η πίεση του Παναθηναϊκού όσο περνούν τα λεπτά.

20:53

61': Ο Νίνης εκτελεί φάουλ απευθείας, η μπάλα σκάει προ του Χουάντερσον, αλλά εκείνος αποκρούει.

20:52

60': Κίτρινη στον Ζιαμπάρη.

20:52

60': Κίτρινη στον Ταυλαρίδη.

20:51

59': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

20:50

58': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Νίνης αντί Ατζαγκούν.

20:47

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Ρομάνο.

20:46

54': Χάνεται η ευκαιρία για αντεπίθεση στον Ηρακλή, προλαβαίνει και καθαρίζει ο Στιλ.

20:44

Κακό διώξιμο από τον Στιλ, δείγμα της σύγχυσης που επικρατεί στον Παναθηναϊκό.

20:40

49': Ο Μπεργκ με κεφαλιά στρώνει στον Καρέλη, εκείνος κάνει ωραίο σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

20:37

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:34

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:18

20:17

45'+2: Ο Ταυλαρίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:16

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:15

45': Κάνει το γύρισμα ο Μπουλούτ με τον Στιλ εκτός εστίας, διώχνει ο Ταυλαρίδης.

20:14

Πολλά τα λάθη των "πρασίνων" που σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να βγάλουν την ίδια διάθεση και ενέργεια που έχουν οι γηπεδούχοι.

20:10

39': Κίτρινη στον Βέλλιο.

20:09

38': Ο Ρομάνο αδειάζει τον Ταυλαρίδη, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:08

38': Μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει ο Ατζαγκούν, αλλά κοντράρει η μπάλα στον Ζιαμπάρη.

20:07

Μεγάλο πρόβλημα στο να κρατήσει μπάλα ο Παναθηναϊκός.

20:04

34': Απελπιστικά άστοχο το μακρινό σουτ του Καρασαλίδη.

20:03

33': Την τελευταία στιγμή παίρνει την κεφαλιά ο Σάντσεθ προ του Πασά.

19:59

29': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά, ο Καρέλης τσιμπάει την μπάλα, αλλά αστοχεί.

19:58

Ο Ζέκα εκτελεί το κόρνερ στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

19:56

26': Την τελευταία στιγμή προλαβαίνει τον Ατζαγκούν ο Χουάντερσον και παραχωρεί κόρνερ. Στο έδαφος ο τερματοφύλακας του Ηρακλή.

19:55

Ο Πασάς δίνει στον Βέλλιο, εκείνος αδειάζει τον Σάντσεθ και στη συνέχεια σουτάρει στην κλειστή γωνία του Στιλ που θα μπορούσε να έχει αντιδράσει καλύτερα.

19:54

23': ΓΚΟΛ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:52

21': Κίτρινη στον Ζέκα.

19:49

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Πασάς.

19:48

Πολύ καλά έχει μπει ο Βέλλιος, παίρνει τις πάσες από τους συμπαίκτες του και φροντίζει να σπάει την μπάλα στα πλάγια.

19:45

15': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Από εξαιρετική πάσα του Ιντζόγλου ο Μπουλούτ μπαίνει στην περιοχή, κάνει πολύ δυνατό σουτ και αστοχεί.

19:43

12': Από τα πλάγια προσπαθεί να επιτεθεί ο Ηρακλής στα πρώτα λεπτά.

19:40

9': Νικάει στον αέρα τον Ταυλαρίδη ο Βέλλιος αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

19:38

Οι πρώτες επαφές του Εσιέν με την μπάλα. Υπενθυμίζεται ότι έχει να παίξει σε επίσημο ματς από τον Μάρτιο, όταν με τη Μίλαν αντιμετώπισε την Κάλιαρι.

19:34

Ορεξάτος έχει μπει ο Ηρακλής στο μαςτ, που πιέζει και ψηλά όσο μπορεί.

19:31

19:27

19:24

Ντεμπούτο για δύο στο "τριφύλλι". Ο Στραματσιόνι κάθεται πρώτη φορά στον πάγκο της ομάδας, ενώ αυτό είναι και το παρθενικό ματς του Εσιέν.

19:22

Δεδομένης της ματαίωσης του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό τελευταίο ματς του Παναθηναϊκού ήταν εκείνο στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Έτσι οι "πράσινοι" θέλουν δεύτερο σερί διπλό.

19:18

Από ισοπαλία με τη Βέροια προέρχεται ο "Γηραιός" που ψάχνει δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη μετά από εκείνη κόντρα στον Ατρόμητο.

19:15

Καλησπέρα σας, το ματς του Ηρακλή με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Μπορτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης, Ιντζόγλου, Ρομάνο, Πασάς, Μπουλούτ, Βέλλιος
Αναπ: Περνίς, Χαντί, Λουκίνας, Στάμου, Περόνε, Ταβάρες, Ζαμπαζής
Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Σάντσεθ, Ταυλαρίδης, Πράνιτς, Ζέκα, Εσιέν, Αμπέντ, Ατζαγκούν, Καρέλης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Λαγός, Νίνης, Κουτρουμπήςκ, Νάνο, Μαρινάκης, Κλωναρίδης
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Γκράνας (Θράκης