19:08

19:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Πανιώνιο.

19:05

90': Συγκλίνει ο Χαλκιαδάκης, κάνει και το σουτ με το αριστερό και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

19:02

88': Χαλκιαδάκης αντί Μπουμάλ για τον Πανιώνιο.

18:59

85': Μητρόπουλος αντί Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

18:55

81': Καραμάνος αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο.

18:52

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΣ αλλά είναι ακίνδυνος.

18:48

74': Σαπαλίδης αντί Ακόστα, που ζήτησε την αλλαγή για τον ΠΑΣ.

18:46

71': Γιάκος αντί Τσουκαλά για τον ΠΑΣ.

18:42

68': Ηλιάδης αντί Ίλιτς στον ΠΑΣ.

18:39

65': Κόρνερ κερδίζει ο Αργυρόπουλος. Με πάσα εκτελείται, πολύ κακό το σουτ του Μπουμάλ.

18:36

61': Από μακριά δοκιμάζει το σουτ ο Μπακασέτας και αποκρούει ο Βελλίδης, στη συνέχεια κάνει σουτ και ο Μπουμάλ, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ αντιδρά ξανά σωστά.

18:35

Μικροενοχλήσεις στη μέση φαίνεται πως έχει ο Τσουκαλάς.

18:32

57': Ο Μασούρας στρώνει στον Μπακασέτα, εκείνος κάνει το σουτ και κερδίζει κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:28

Ψάχνει τις αντεπιθέσεις ο Πανιώνιος πλέον.

18:24

50': Βγάζει σέντρα ο Ναδάλες για τον Μανιά, αλλά κοβεται.

18:21

47': Ο Μπουμάλ αποφεύγει τον Ναδάλες, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

18:20

18:17

18:03

18:02

45'+1: Εκτελεί φάουλ ο Ίλιτς, βάζει την προβολή ο Μανιάς αλλά δεν καταφέρνει να αλλάξει την πορεία της μπάλας.

18:02

45+1': Κίτρινη στον Μασούρα.

18:01

17:59

44': Ο Καρανίκας βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά και ο Διούδης αποκρούει.

17:58

43': Ξεμαρκάρεται και μπαίνει στην περιοχή ο Τσάβες, αδύναμο το τελείωμά του, εύκολα ο Διούδης.

17:55

Έχει πάρει τον έλεγχο του ματς ο ΠΑΣ στα τελευταία λεπτά.

17:51

Προσωρινή διακοπή λόγω τραυματισμού του Κόρμπου.

17:49

34': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Μασούρα, αδύναμο το σουτ του, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:47

32': Κάνει το σουτ ο Μασούρας, κοντράρει η μπάλα και ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα.

17:45

30': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Μπακασέτας είναι εκείνος που απομακρύνει οριστικά.

17:43

Στο έδαφος ο Ανσαριφάρντ, μικρή διακοπή στο ματς.

17:39

Πολύ κακή η εικόνα του ΠΑΣ που δε μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο έστω κι αν φέτος είναι δεδομένα ένα σκαλί κάτω συγκριτικά με την περσινή σεζόν

17:35

Ο Ανσαριφάρντ παίρνει την μπάλα εκτός περιοχής, αδειάζει τον Μπέριο και με δυνατό σουτ νικά τον Βελλίδη.

17:35

20': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:33

Πάει σε προσωπική προσπάθεια ο Τσάβες, καθώς δεν είχε στηρίγματα, αλλά κόβεται.

17:29

14': Στρώνει την μπάλα ο Ανσαριφάρντ, κάνει το σουτ εκτός περιοχής ο Μπακασέτας και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:27

Στο δικό τους μισό οι φιλοξενούμενοι που περιμένουν και κοιτούν τους Νεοσμυρνιώτες να αλλάζουν πάσες.

17:24

Συνεχίζει να κυκλοφορεί την μπάλα ο Πανιώνιος, σε παθητικό ρόλο ο ΠΑΣ.

17:21

Ο Οικονόμου βγάζει μία ακίνδυνη σέντρα, ο Βελλίδης κάνει λάθος, διώχνει πάνω στον Ανσαριφάρντ κι εκείνος από κοντά σκοράρει.

17:20

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:19

3': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από την προσπάθεια του Μπακασέτα, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:16

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:10

Νικοπολίδης και Μπασινάς μεταξύ άλλων στις εξέδρες. Παρών και ο Τσιώλης.

17:08

Αλλαγές κάνει και ο Πετράκης. Η μία ήταν αναγκαστική, αφού ο Μπέριος παίρνει τη θέση του τιμωρημένου Μιχαήλ. Η άλλη αποτελεί μικροέπκπληξη με τον Γαρουφαλιά να παίρνει τη θέση του Κοζορώνη.

17:05

Τέσσερις αλλαγές κάνει στην αρχική σύνθεση της ομάδας του ο Ουζουνίδης, μία εξ αυτών είναι και στη θέση του τερματοφύλακα. Ντεμπούτο για τον Διούδη.

17:01

Καλησπέρα σας, το ματς του Πανιωνίου με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Αργυρόπουλος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Μασούρας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Βιγιάλμπα, Τασουλής, Καραμάνος, Βλάχος
Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Τσουκαλάς, Ακόστα, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς.
Αναπ: Περιστερίδης, Γιάκος, Ηλιάδης, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Στρούνα
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Δουδούμης (Φθιώτιδας) 4ος: Σπάθας (Πειραιά)