Σπουδαίο διπλό για την Ζάκυνθο με το γκολ του Σκαθαρούδη

Τέλος του αγώνα

19:51

Έχει κατεβάσει ρολά ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου

19:51

90+4': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Κίκοφ, ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά

19:49

90+2': Όλα για όλα από την Δόξα που έχει βγει μαζικά στην επίθεση...

19:48

Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:47

Ο Βούλγαρος επιθετικός πήγε να σκοράρει με το κεφάλι, αλλά ο γκολκίπερ της Ζακύνθου μπλοκάρει σταθερά με εντυπωσιακή επέμβαση

19:47

90': Ο Ξενοδόχοφ λέει και πάλι όχι στον Ετόφ!

19:44

Κρατάει με νύχια και με δόντια η Ζάκυνθος

19:44

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Δόξα

19:44

86': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με κεφαλιά του Ετόφ

19:43

85': Απειλεί η Δόξα Δράμας με σουτ του Ετόφ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ

19:40

Κρατάει σχετικά εύκολα το μηδέν η Ζάκυνθος, η Δόξα δεν έχει λύσεις στην επίθεση παρά το ότι παίζει με παίκτη παραπάνω

19:40

83': Μετά από σέντρα ο Βλασόπουλος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα έξω

19:37

80': Δεύτερη αλλαγή για την Ζάκυνθο. Εκτός αγώνα ο Όττα, στη θέση του ο Πέρελμαν

19:36

Δεν έχουν τρόπο να απειλήσουν οι γηπεδούχοι που δοκιμάζουν με μακρινά σουτ, τα οποία δεν ανησυχούν τον Ξενοδόχοφ

19:35

78': Κάρτα βλέπει ο Σολφερίνο για μαρκάρισμα στον Βλασόπουλο

19:33

Ένα τέταρτο ακόμα, χωρίς τις καθυστερήσεις...

19:33

Για να δούμε αν με παίκτη παραπάνω η Δόξα θα μπορέσει να φτάσει στην ισοφάριση

19:32

75': Ο Τορεζάνι βλέπει δεύτερη κίτρινη μέσα σε τέσσερα λεπτά και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες

19:32

Κόκκινη κάρτα για την Ζάκυνθο

19:31

Η Δόξα ναι μεν έχει την κατοχή της μπάλας και ψάχνει την ισοφάριση, ωστόσο αφήνει κενά στην άμυνα και η Ζάκυνθος ψάχνει μια αντεπίθεση για να τα εκμεταλλευτεί και να τελειώσει το ματς

19:30

73': Ο Όττα προσπαθεί να κρεμάσει από μακριά τον Δαύκο, δεν βρίσκει στόχο

19:29

71': Κάρτα και στον Τορεζάνι

19:27

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Δόξα Δράμας προσπαθεί να αντιδράσει, έχει την κατοχή, αλλά δεν απειλεί

19:27

Την βλέπει για μαρκάρισμα στον Κυριακίδη

19:27

70': Κάρτα στον Κωτάτη με το που μπήκε στο ματς

19:24

67': Πρώτη αλλαγή για την Ζάκυνθο, είναι αναγκαστική. Εκτός ο τραυματίας Σκαθαρούδης, μέσα ο Κωτάτης

19:23

66': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Δράμα. Ο Αμανατίδης στη θέση του Κασσού

19:22

Ο επιθετικός της Ζακύνθου καλύπτεται όταν γίνεται το σουτ του Όττα...

19:21

Το γκολ κακώς έχει ακυρωθεί. Είναι πεντακάθαρο...

19:20

63': Ο Όττα σουτάρει δυνατά αλλά βλέπει την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά σκόραρε ο Σολφερίνο αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ

19:20

Δοκάρι για την Ζάκυνθο

19:17

Δεύτερη αλλαγή για την Δόξα Δράμας μετά την αναγκαστική του Λιαπάκη από το πρώτο μέρος

19:16

60': Στη θέση του Ρούτση ο Διαμαντόπουλος

19:16

59': Ο Ρούτσης το εκτέλεσε, η μπάλα στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ

19:15

Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα έχει κερδίσει η Δόξα. Φτάσαμε στο 58'...

19:14

Σηκώθηκε ο άσος της Ζακύνθου, το ματς ξεκίνησε και πάλι

19:13

Μικρή διακοπή στο ματς, ο Παύλος Κυριακίδης βρίσκεται στο έδαφος με τραυματισμό

19:12

Ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί από τους Νησιώτες. ''Παγωμάρα'' στους Δραμινούς...

19:11

54': Ο Σκαθαρούδης εκμεταλλεύεται την αμυντική αδράνεια της Δόξας χώνεται στην καρδιά της άμυνας και με όμορφο πλασεδάκι νικά τον Δαύκο για το 0-1

19:11

ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος

19:10

54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στόικου, η μπάλα φεύγει άουτ

19:05

48': Επικίνδυνη σέντρα του Σκαθαρούδη, ο Δαύκος βγαίνει, μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

19:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο

19:02

46': Ξεκίνησε η επανάληψη

19:01

Οι δύο ομάδας μαζί με τους διαιτητές επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

18:47

Ημίχρονο στη Δράμα, στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:45

Θλάση στον τετρακέφαλο τελικά η πρώτη εκτίμηση για τον τραυματισμό του Λιαπάκη

18:45

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:42

43': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λιαπάκης. Αναγκαστική αλλαγή για την Δόξα, στη θέση του περνά ο Κίκοφ

18:41

Δείχνει να έχει πρόβλημα στον προσαγωγό ο αμυντικός της Δόξας Δράμας. Αποχωρεί με το φορείο...

18:41

Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος είναι ο Λιαπάκης με τραυματισμό

18:35

Δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους σε ένα ματς με... τρελό ρυθμό και εκατέρωθεν ευκαιρίες

18:33

33': Μετά την εκτέλεση η μπάλα φτάνει στον Όττα, που σουτάρει αλλά ο Δαύκος κρατάει το μηδέν για τη Δόξα

18:32

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Ζάκυνθος

18:32

32': Κάρτα βλέπει ο Λιαπάκης για κράτημα στον Όττα

18:29

30': Ο Ξενοδόχοφ βγαίνει και μαζεύει την μπάλα

18:29

Νέο κόρνερ για την Δόξα...

18:28

28': Ο Κασσός έφυγε από τα δεξιά ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Αποστόλου προλαβαίνει τελευταία στιγμή και απομακρύνει σε κόρνερ το οποίο ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο

18:26

Πιέζει η Δόξα Δράμας στα τελευταία λεπτά

18:25

26': Ο Κασσός βρήκε τον Στόικο μέσα στην περιοχή, αυτός πλάσαρε με την μια, αλλά ο Ξενοδόχοφ σώζει την Ζάκυνθο

18:23

23': Μακρινό σουτ του Στόικου, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Ξενοδόχοφ

18:21

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στη Δράμα, το ματς έχει ρυθμό, ευκαιρίες αλλά οι δύο ομάδες είναι πάντα στο 0-0

18:14

Παίζεται λέει ο διαιτητής που δεν εκτίμησε σωστά την φάση

18:14

14': Η Ζάκυνθος φωνάζει δικαιολογημένα για πέναλτι σε ανατροπή του Κυριακίδη

18:12

Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών το πρώτο δεκάλεπτο

18:12

Μεγάλη ευκαιρία για τους Δραμινούς...

18:11

10': Λάθος στην άμυνα της Ζακύνθου, ο Ετόφ πάει να κρεμάσει τον Ξενοδόχοφ που είχε βγει από την εστία του αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

18:10

Αυτή ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία που έχουμε μέχρι τώρα στο ματς, ο Κυριακίδης αστόχησε και ενώ ήταν φάτσα με τον Δαύκο

18:09

8': Απαντά στις ευκαιρίες η Ζάκυνθος με πλασέ του Κυριακίδη, η μπάλα έξω

18:08

8': Νέα ευκαιρία για την Δόξα. Σέντρα του Κασσού, ο Χιντασέλι από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει καθώς στέλνει την μπάλα άουτ

18:04

4': Κάρτα βλέπει ο Φωτιάς για την Ζάκυνθο

18:03

Ανοιχτό παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά...

18:03

3': Πρώτη καλή ευκαιρία για την Δόξα με σουτ του Κάσσου

18:01

2': Κακή εκτέλεση από τον Τορεζάνι, η μπάλα φεύγει ψηλά...

18:01

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει η Ζάκυνθος, για να δούμε...

18:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

17:55

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, όλα έτοιμα να ξεκινήσει το ματς

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Δαύκος, Στεργιανός, Κυριακίδης, Μιλένκοβιτς, Λιαπάκης, Βλασόπουλος, Ρούτσης, Χιντασέλι, Κάσσος, Ετόφ, Στόικος.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Ξενοδόχοφ, Κυριακίδης, Σκαθαρούδης, Οττα, Σολφερίνο, Ψαρρής, Φωτιάς, Τορεζάνι, Αποστόλου, Μπίρης, Στασινόπουλος.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών). Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Κωτούλας (Σερρών). 4ος: Κιπτζής (Θράκης)