Τελικό στον Πύργο, μεγάλη νίκη για τον Πανηλειακό

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

19:44

Ευκαιρία για την Παναχαϊκή

19:43

89': Ο Κιάσος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βαγγελόπουλος πήρε την κεφαλιά, ωστόσο ο Πίτκας έσωσε τον Πανηλειακό

19:41

Κλείνει τις αλλαγές του και ο Πανηλειακός

19:40

86': Στη θέση του Μίλιεβιτς ο Δημτρακόπουλος

19:40

86': Κάρτα στον Άντονι Φατιόν

19:39

- Συμπληρώσαμε 85' λεπτά στον Πύργο, κρατά το 1-0 ο Πανηλειακός

19:37

Η Παναχαϊκή έχει τον έλεγχο, πιέζει αλλά δεν μπορεί να απειλήσει

19:36

81': Ο Κιάσος εκτελεί ένα φάουλ από μακριά, η μπάλα άουτ

19:35

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του σκόρερ Χαλούλου ο Παπαδημητρίου

19:34

Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι εξαιτίας των πολλών διακοπών

19:34

Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Παναχαϊκή

19:33

77': Στη θέση του Μπερτέν ο Άντονι Φατιόν

19:31

- Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, σε παθητικό ρόλο ο Πανηλειακός κρατάει το προβάδισμα

19:26

73': Αλλαγή θα κάνει και ο Πανηλειακός. Στη θέση του Μπράβου ο Κασνέτση

19:24

70': Στη θέση του Κοκκίνη ο Λίτσης. Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή

19:22

67': Μεγάλη στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Βαγγελόπουλο να μην μπορεί να πλασάρει από κοντά

19:17

63': Φάση διαρκείας στα καρέ της Παναχαϊκής, ο Μπιτάνγκ σουτάρει αλλά δεν μπορεί να σκοράρει από καλή θέση

19:17

61': Κάρτα στον Μπερτέν

19:12

58': Κάρτα στον Κοκκίνη

19:11

Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για την Παναχαϊκή

19:11

57': Στη θέση του Μπόζιτς ο Σιτόε

19:05

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη με την Παναχαϊκή να έχει μπει πιο δυνατά και να πιέζει τον Πανηλειακό

19:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

18:45

Τέλος ημιχρόνου

18:44

Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου στο πρώτο μέρος

18:43

45': Κάρτα στον Ζλάτκοβιτς

18:41

43': Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Σπίνουλας έκανε εξαιρετική ενέργεια, πάσαρε αριστερά στον Ζλάτκοβιτς, αλλά αυτός από καλή θέση σούταρε άουτ

18:39

40': Πέναλτι ζητάνε στον Πανηλειακό για ένα κράτημα του Κοκκίνη στον Χαλούλο, παίζεται λέει ο διαιτητής

18:30

31': Ο Ζλάτκοβιτς το εκτελεί, αλλά αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

18:29

Κόρνερ κερδίζει η Παναχαϊκή

18:26

- Ο Πανηλειακός δείχνει πλέον πως ελέγχει το ματς, έχοντας την ψυχολογία με το μέρος του, μετά το γκολ που σημείωσε

18:20

22': Οι αμυντικοί της Παναχαϊκής έδωσαν χώρο στον Χαλούλο, αυτός έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Λαζαρίδη

18:20

ΓΚΟΛ ο Πανηλειακός

18:18

19': Πρώτη αξιόλογη στιγμή για την Παναχαϊκή με ένα γέμισμα (φάουλ) του Μπόζιτς, ο Κοντογουλίδης δεν μπόρεσε να απειλήσει με το κεφάλι

18:15

17': Ο Μπιτάνγκ εκτέλεσε το φάουλ, ο Μιλίεβιτς πήρε την κεφαλιά, ωστόσο ο Σταυριανός μπλόκαρε σταθερά

18:13

- Πολύ κακός ο αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο του Πύργου, κάτι που δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών

18:11

13': Ο Μιλίεβιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή πιεζόμενος έπεσε στο έδαφος, η μπάλα έφτασε στον Μαρτίνο που σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

18:07

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο στον Πύργο, νευρικό παιχνίδι και πολλά λάθη

18:04

4': Κάρτα στον Μαρτίνο

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Χαλούλος, Αποστολόπουλος, Κοτσώνης, Λίτσος, Γανωτής, Μαρτίνος, Μπιτάνγκ, Σαραμαντάς, Μίλιεβιτς, Μπράβος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Σταυριανός, Κοκκίνης, Γκαντιάγκα, Σπίνουλας, Βαγγελόπουλος, Μπερτέν, Κιάσσος, Μπόζιτς, Βασιλαντονώπουλος, Ζλάτκοβιτς, Κοντογουλίδης.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς). Βοηθοί: Κεντζιόπουλος (Αιτωλ/νίας), Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας). 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας)