Τελικό στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος φτάνει σε μια μεγάλη νίκη, 2-1 τον Ατρόμητο

16:50

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

16:49

89': Ο Καμπάνταης φάτσα με τον Σηφάκη επιλέγει να γυρίσει την μπάλα στον Καλτσά αντί να εκτελέσει με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία για να απειλήσει

16:48

88': Κάρτα βλέπει ο Αυλωνίτης για καθυστέρηση

16:46

86': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παντίδος στη θέση του Κολοβού

16:45

85': Γύρισμα του Μπρίτο, ο Ναπολεόνι σουτάρει, ωστόσο στέλνει την μπάλα άουτ

16:44

Όλα για όλα πλέον για τον Ατρόμητο

16:43

83': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Ταυλαρίδη.

16:40

81': Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο για φάουλ στον Καλτσά

16:39

80': Με το που μπήκε στο ματς ο Καμπάνταης βλέπει κάρτα

16:39

79': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός δίνει τη θέση του στον Καμπάνταη

16:39

Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο

16:38

78': Ο Ναπολεόνι σέντραρε, ο Παπαδόπουλος από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα άουτ!

16:33

Έχει ανοίξει το ματς στη Νέα Σμύρνη, πάνω κάτω η μπάλα

16:33

75': Μετά από κόντρες η μπάλα φτάνει στα πόδια του Κολοβού αλλά αυτός δεν μπορεί να πλασάρει και να απειλήσει

16:30

72': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Αραβίδη ο Καλτσάς

16:29

70': Μειώνουν σε 2-1 οι φιλοξενούμενοι με εξαιρετικό μακρινό σουτ του Δημούτσου

16:29

ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος

16:26

66': Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη για φάουλ στον Ναπολεόνι

16:25

66': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Κολοβού από αριστερά, τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Ατρόμητου προλαβαίνουν και απομακρύνουν την μπάλα

16:24

64': Κίτρινη και στον Μητρόπουλο

16:22

62': Κάρτα βλέπει ο Μενδρινός

16:21

- Μία ώρα αγώνα, ο Ατρόμητος έχει την κατοχή, τον έλεγχο του ματς αλλά δεν απειλεί

16:17

Φουλ επίθεση από τον Γιώργο Παράσχο

16:16

57': Στη θέση του Φυτανίδη ο Πίτου Γκαρσία. Αμυντικός βγαίνει για τον Ατρόμητο και περνά στο ματς μεσοεπιθετικός...

16:14

- Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, πάντα στο 2-0 ο Πανιώνιος

16:13

Από μια καλή στιγμή στην επανάληψη για τις δύο ομάδες

16:12

52': Ο Ούμπιδες εκτέλεσε ένα κόρνερ, ο Ταυλαρίδης όμως με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

16:09

49': Ο Κολοβός κάνει ατομική προσπάθεια, σουτάρει, ωστόσο η μπάλα φεύγει άουτ

16:07

46': Κίτρινη στον Δημούτσο για φάουλ στον Κολοβό.

16:05

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:05

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο

15:43

42': Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, μετά από φάουλ του Ουμπίδες, η μπάλα φεύγει έξω

15:41

40': Σέντρα του Ούμπιδες, ο Παπαδόπουλος ολομόναχος από εξαιρετική θέση δεν μπορεί να σκοράρει με πλασέ

15:41

39': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του τραυματία Καραγκούνη ο Μπρίτο

15:40

Οι γηπεδούχοι παίρνουν ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα

15:39

38': Ο Αραβίδης είναι εύστοχος από τα 11 βήματα και γράφει το 2-0

15:39

ΓΚΟΛ!

15:39

Κίτρινη κάρτα στον αρχηγό του Ατρόμητου.

15:38

37': Πέναλτι για τον Πανιώνιο σε χέρι του Φυτανίδη.

15:37

Το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του, το γκολ του Γιάννου κάνει την διαφορά και ενώ φτάσαμε στο 35'...

15:31

- Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο, ο Πανιώνιος κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα αφού ο Ατρόμητος δεν βρίσκει διαδρόμους και έχει ώρα να απειλήσει

15:28

27': Κάρτα στον Ταυλαρίδη για μαρκάρισμα στον Γιάννου

15:24

Καλή ευκαιρία εδώ για τον Ατρόμητο που προσπαθεί να αντιδράσει

15:21

19': Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα λίγο άουτ

15:14

Και αυτό περνά ωστόσο ανεκμετάλλευτο...

15:13

12': Ο Κολοβός το εκτέλεσε, ο Σηφάκης χάνει την μπάλα, νέο κόρνερ

15:13

Πρώτο κόρνερ στο ματς, το κερδίζει ο Πανιώνιος

15:11

- Πρώτο δεκάλεπτο στη Νέα Σμύρνη σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα στα τελευταία λεπτά

15:09

8': Ο Κούρος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα άουτ

15:08

Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων κάνει ένα κακό κοντρόλ, ο Γιάννου τρέχει, κλέβει και πλασάρει στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

15:07

5': Τραγικό λάθος του Σηφάκη και ο Γιάννου κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους

15:03

1': Ο Ναπολεόνι μπήκε ταχύτατα από τα δεξιά, πλάσαρε αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

15:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης

15:01

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο παιχνίδι, με την γνωστή "κυανέρυθρη" εμφάνιση ο Πανιωνίος, με κίτρινες εμφανίσεις ο Ατρόμητος.

14:51

Ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες του γηπέδου της Νέας Σμύρνης, περίπου δέκα λεπτά πριν την σέντρα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Μενδρινός, Κολοβός, Αραβίδης, Γιάννου.
Αναπ: Ανέστης, Καλτσάς, Παντίδος, Ντούνης, Καμπάνταης, Ριβέρο, Μαρουκάκης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Δημούτσος, Ιγκλέσιας, Ουμπίδες, Καραγκούνης, Παπαδόπουλος, Ναπολεόνι.
Αναπ: Τσενάμο, Μπρίτο, Γεωργίου, Νάστος, Καραμάνος, Πίτου Γκαρσία, Ταβάρες.
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας). Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Ελευθερίου (Αθηνών). 4ος: Μαντάκης (Ημαθίας).