1
19:13

Τέλος του αγώνα, νίκη για τον Εργοτέλη με 3-1

19:09

90+1': Ο Διαμαντάκος με σουτ νικά τον Σέρεμετ, γράφει το 3-1 και κλειδώνει τη νίκη για την ομάδα του

19:09

ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης, game over για τον Πανθρακικό

19:06

88': Ο Αναστασάκος μπήκε στην περιοχή από αριστερά κι έπιασε ένα συρτό σουτ, αλλά ο Σέρεμετ μπλόκαρε σταθερά

19:02

83': Κάρτα βλέπει ο Πελέ

19:01

82': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. O Κατσικοκέρης αντικαθιστά τον Μπαϊκαρά

18:57

80': Κάρτα για τον Εργοτέλη, τη βλέπει ο Σαρρής για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Κάσες

18:55

78': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί στη θέση του Βερπακόφσκις

18:54

Πιέζει ο Πανθρακικός στα τελευταία λεπτά παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο. Φτάσαμε στο 77'...

18:52

- Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 2-1 ο Εργοτέλης

18:49

72': Ο Ρομέου βρήκε χώρο και δοκίμασε ένα δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα άουτ

18:48

71': Άστοχο σουτ του Σαρρή για τον Εργοτέλη

18:48

Πάνω κάτω η μπάλα, το παιχνίδι έχει ανοίξει με τον Πανθρακικό να ψάχνει την ισοφάριση

18:43

65': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Λαδάκη ο Ζεκίνια

18:40

62': Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Κάσες προσπάθησε να πλασάρει από πλάγια θέση τον Αναστασίου, αλλά εκείνος έσωσε τον Εργοτέλη

18:39

Κάνει την ανατροπή ο Εργοτέλης

18:37

60': Ο Ρέντζας σεντράρει από δεξιά, ο Ρομάνο πετάγεται στην καρδιά της άμυνας του Πανθρακικού και με όμορφη κεφαλιά γράφει το 2-1

18:37

ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης

18:35

57': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο μπαίνει στη θέση του Μπουχαλάκη

18:34

56': Απαντά στις ευκαιρίες ο Εργοτέλης με σουτ του Πελέ, η μπάλα λίγο άουτ

18:33

- Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη και την μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι τώρα την είχε ο Πανθρακικός

18:28

Αγγίζουν το δεύτερο γκολ οι φιλοξενούμενοι που παίζουν από το 28' με δέκα ποδοφαιριστές

18:27

50': Ο Ιγκόρ πλάσαρε -από το ύψος της περιοχής- αλλά η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι κι έφυγε άουτ

18:27

Δοκάρι για τον Πανθρακικό!

18:24

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο

18:23

Ο Καρντόσο αντικαθιστά τον Αναστασάκο. Αλλαγή και για τον Εργοτέλη

18:23

Αλλαγή για τον Πανθρακικό

18:23

Στη θέση του Τζάνη μπαίνει ο Σκλιοπίδης.

18:05

Τέλος ημιχρόνου

18:05

Αυτό γιατί την ώρα που γινόταν η επίθεση που έφερε το γκολ, ο Μπαϊκαρά βρισκόταν στο έδαφος από προηγούμενη διεκδίκηση.

18:05

Οι παίκτες του Πανθρακικού διαμαρτύρονται για μη τήρηση του fair play.

18:03

45+1': Μετά από κακή απόκρουση αμυντικού, ο Βερπακόφσκις βρέθηκε μόνος από δεξιά και νίκησε τον Σέρεμετ για το 1-1

18:03

18:01

Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος, κρατάει το προβάδισμα με νύχια και με δόντια ο Πανθρακικός

17:57

40': Γύρισμα του Ρέντζα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε, πήρε πορεία για τα δίχτυα, αλλά ο Μπαϊκαρά πρόλαβε κι έδιωξε πάνω στη γραμμή

17:56

Ευκαιρία για τον Εργοτέλη

17:52

Προσπαθεί για την ισοφάριση ο Εργοτέλης που από το 28' έχει την αριθμητική υπεροχή

17:52

35': Ο Πελέ εκτελεί ένα φόυλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Σέρεμετ

17:48

31': Κάρτα στον Χρήστου για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπουχαλάκη

17:46

Την βλέπει ο Εμπόου που πήγε πολύ άτσαλα σε μια διεκδίκηση με τον Βερπακόφσκις και τον χτύπησε δυνατά

17:45

28': Κόκκινη κάρτα για τον Πανθρακικό που μένει με δέκα παίκτες

17:44

26': Απαντά στις ευκαιρίες ο Εργοτέλης! Ο Διαμαντάκος σένταρε, αλλά ο Μπουχαλάκης ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι πλάσαρε έξω

17:43

25': Ο Κάσες έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά, απέφυγε δυο αντιπάλους, πλάσαρε αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

17:42

24': Μετά από... αναμπουμπούλα στα καρέ του Πανθρακικού, ο Πελέ σουτάρει, ο Σέρεμετ ωστόσο είναι εκεί!

17:39

Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη

17:38

20': Ο Κοιλιάρας πρόλαβε με δυσκολία να σεντράρει από αριστερά και ο Μπαντιμπανγκά έπιασε την κεφαλιά μέσα απ' την περιοχή, αλλά ο Σέρεμετ μπλόκαρε

17:34

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο, προσπαθεί να αντιδράσει ο Εργοτέλης

17:30

''Παγώνει'' το Παγκρήτιο ο Πανθρακικός

17:29

11': Ο Τζάνης αφού έπαιξε το ένα δύο με τον Κάσες, πατάει περιοχή και με διαγώνιο σουτ νικά τον Αθανασίου για το 0-1

17:29

ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός

17:26

- Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά, χωρίς κάτι ιδιαίτερο, αναγνωριστικό παιχνίδι χωρίς ρυθμό

17:22

2': Ο Ιγκόρ βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του Εργοτέλη, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει και η ευκαιρία χάθηκε

17:17

1': Έναρξη του αγώνα

17:15

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι στο Παγκρήτιο...

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Αθανασίου, Κοιλιάρας, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Ρέντζας, Πελέ, Καρντόσο, Βερπακόφσκις, Μπουχαλάκης, Μπαντιμπανγκά, Διαμαντάκος.
Αναπ: Καβουσάκης, Χαντί, Ρουγκάλας, Ρομάνο, Χρυσοφάκης, Χαλκιαδάκης, Αναστασάκος.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Σέρεμετ, Ντιόγκο, Χρήστου, Εμπόου, Παπαγεωργίου, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Λαδάκης, Κάσες, Τζάνης, Ίγκορ
Αναπ: Κουτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Πόποβιτς, Ζεκίνια, Χασομέρης, Κατσικοκέρης, Σκλιοπίδης.
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας). Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής). 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)