0
-
2
21:29

Σημαντική νίκη του Παναθηναϊκού στο «Κλ. Βικελίδης». Χωρίς να εντυπωσιάσει, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου δεν συνάντηση καμία δυσκολία απέναντι σε έναν κάκιστο Άρη και πήρε αυτό που άξιζε χάρη στα δύο γκολ του Κλωναρίδη.

21:29

Τέλος του αγώνα.

21:26

97': Από ασίστ του Αγκάνθο, ο Μανιάς βγαίνει απέναντι στον Καπίνο, αλλά ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού αποκρούει το σουτ του επιθετικού των «κιτρίνων».

21:20

91': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

21:19

10 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:11

84': Σωτήρια επέμβαση του Διούδη σε εξ' επαφής κεφαλιά - ψαράκι του Φιγκερόα έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ατζαγκούν.

21:11

83': Κίτρινη κάρτα στον Ψυχογιό.

21:09

81': Μεγάλη ευκαιρία για τους «πράσινους». Γύρισμα του Φιγκερόα από δεξιά, ο Ατζαγκούν πετάγεται στην καρδιά της περιοχής του Άρη και κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απ' το δοκάρι του Διούδη.

21:08

80': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Μπεργκ και μπαίνει ο Φιγκερόα.

21:05

77': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

21:05

77': Αποβάλλεται ο Κλωναρίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

21:04

76': Αλλαγή στην αλλαγή για τον Μιλίνκοβιτς. Βγαίνει ο Ίμπε κουτσαίνοντας και μπαίνει ο Μανιάς.

21:01

72': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Αμπεΐντ, μέσα ο Ατζαγκούν.

20:59

71': Κίτρινη κάρτα στον Κλωναρίδη.

20:58

Τραγικό λάθος του Πουλίδο, ο οποίος επιχείρησε παρακινδυνευμένη πάσα προς τον Νταμαρλή, ο Κλωναρίδης την πήρε και από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό συρτό σουτ έκανε το 0-2.

20:57

69': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:52

64': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Έξω οι Παπαδόπουλος και Σταυρόπουλος, μέσα οι Ίμπε και Σουνάς.

20:52

64': Άρχισε και πάλι το ματς.

20:52

64': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Τη θέση του Μαρινάκη παίρνει ο Κουτρουμπής.

20:52

Όπως δήλωσε ο γιατρός του Άρη, είχε γυρίσει η γλώσσα του ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού.

20:51

Τώρα αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο το ασθενοφόρο που μεταφέρει τον Μαρινάκη.

20:47

Συνήλθε ο νεαρός αμυντικός και τον καταχειροκροτεί όλο το γήπεδο.

20:45

Έχει χάσει τις αισθήσεις του ο παίκτης του Παναθηναϊκού και έρχεται ασθενοφόρο να τον παραλάβει.

20:44

Οι παίκτες των δύο ομάδων φωνάζουν πανικόβλητοι τους γιατρούς να τρέξουν στον αγωνιστικό χώρο.

20:44

55': Διακοπή στο ματς, καθώς ο Μαρινάκης συγκρούστηκε με τον Κύργια και βρίσκεται στο έδαφος.

20:41

53': Κίτρινη κάρτα στον Μαργαρίτη για ένα δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Λαγό.

20:39

51': Πολύ καλή ενέργεια του Μαρινάκη από δεξιά, ο μπακ του Παναθηναϊκού μπαίνει στην περιοχή και κάνει το παράλληλο γύρισμα προς το σημείο του πέναλτι, αλλά εκεί δεν είναι κανένας συμπαίκτης του.

20:36

48': Φάουλ του Παπαδόπουλου από αριστερά, ο Αγκάνθο πηδάει ψηλότερα απ' όλους και πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

20:34

Καμία αλλαγή από Μιλίνκοβιτς και Αναστασίου.

20:33

46': Έναρξη β' μέρους.

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες.

20:17

Σε ένα απόλυτα ισορροπημένο πρώτο 45λεπτο, με ελάχιστες καλές φάσεις και πολλά λάθη, ο Παναθηναϊκός «χτύπησε» εκεί που κανείς δεν περίμενε και με τον Κλωναρίδη έχει πάρει το προβάδισμα.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:14

Σέντρα του Ζέκα από αριστερά, ο Κλωναρίδης με προσποίηση αποφεύγει τον Πουλίδο και με πλασέ από το ύψος του πέναλτι κάνει το 0-1.

20:14

43': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:09

39': Επικίνδυνη κόντρα του Άρη, με τον Αγκάνθο να πιάνει ένα δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής κι ενώ πιεζόταν από τον Μαρινάκη, φεύγει αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

20:08

Σε σέντρα του Νάνο από αριστερά, ο Λαγός στο δεύτερο δοκάρι κάνει μια σέντρα - σουτ με τη μία, αλλά ο Κύργιας απομακρύνει τη μπάλα.

20:08

37': Η καλύτερη στιγμή του Παναθηναϊκού στο ματς.

20:06

35': Έχει πέσει και πάλι ο ρυθμός στο ματς, με αρκετά φάουλ στα τελευταία λεπτά.

20:02

31': Από γέμισμα του Σίλντενφελντ ο Μπεργκ φεύγει στην πλάτη του Κύργια και προσπαθεί να κάνει το πλασέ στην κίνηση, αλλά δεν βρίσκει τη μπάλα και αυτή καταλήγει στα χέρια του Διούδη.

19:56

25': Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο.

19:52

21': Γρήγορη επίθεση του Παναθηναϊκού, ο Αμπεΐντ κάνει τη σέντρα, αλλά πριν η μπάλα φτάσει στον Μπεργκ, ο Κύργιας με προβολή απομακρύνει.

19:50

19': Νέα καλή φάση για τον Άρη. Σέντρα του Μαργαρίτη, δυνατή κεφαλιά του Ουντότζι, αλλά η μπάλα χτυπάει στο πρόσωπο του Τριανταφυλλόπουλου και φεύγει κόρνερ.

19:48

17': Μακρινό σουτ του Νάνο, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:47

16': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Αγκάνθο μπήκε στην περιοχή, με προσποίηση απέφυγε τον Μέντες, αλλά καθυστέρησε χαρακτηριστικά και τελικά πλάσαρε άουτ από πολύ καλή θέση.

19:46

15': Χωρίς σημαντικές φάσεις το παιχνίδι. Προς το παρόν λειτουργούν πολύ καλά ανασταλτικά οι δύο ομάδες.

19:40

9': Κίτρινη κάρτα στον Αμπεΐντ, ο οποίος σε εναέρια διεκδίκηση με τον Ψυχογιό χτύπησε με τον αγκώνα τον παίκτη του Άρη.

19:36

5': Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, με τις δύο ομάδες να πιέζουν ψηλά για να δημιουργήσουν προβλήματα στον αντίπαλο.

19:31

19:28

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Σε λίγα λεπτά η σέντρα.

19:24

Περίπου 10.000 φίλαθλοι βρίσκονται στις εξέδρες.

19:18

Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

19:10

«Κίτρινοι» και «πράσινοι» κάνουν αυτή τη στιγμή το ζέσταμά τους, τη στιγμή που το «Κλ. Βικελίδης» αρχίζει και γεμίζει.

19:05

Από την άλλη πλευρά ο Άρης παρουσιάζεται με ενισχυμένη επίθεση, καθώς ο Αγκάνθο θα πλαισιώνεται από τον Ουντότζι που επιστρέφει.

19:01

Αυτή τη φορά ο Γιάννης Αναστασίου αφήνει τον Φιγκερόα στον πάγκο, σε αντίθεση με τα δύο προηγούμενα ματς πρωταθλήματος με Εργοτέλη και Ολυμπιακό, που τον είχε στην 11αδα μαζί με τον Μπεργκ.

18:40

Σε ότι αφορά τα τωρινά δεδομένα, οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες. Οι «κίτρινοι» έχασαν στην Κρήτη από τον ΟΦΗ και ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στο μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

18:35

Η τελευταία φορά που ο Παναθηναϊκός έφυγε με νίκη από την έδρα του Άρη ήταν το 2010, χάρη σε γκολ του Τζιμπρίλ Σισέ.

18:32

Οι «κίτρινοι» μετράνε 18 νίκες, οι «πράσινοι» 19, ενώ 16 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα.

18:30

Άρης και Παναθηναϊκός αναμετρώνται για 54η φορά στο «Κλ. Βικελίδης» (πρώην «Χαριλάου») στην ιστορία της μεγάλης κατηγορίας.