Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 3-1.

18:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:46

89': Κίτρινη στον Σουάνη.

18:46

Το κόρνερ εκτελείται στο πρώτο δοκάρι, ο Μποτωνάκης σηκώνει την μπάλα και ο Μπλάνκο με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει.

18:45

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ!

18:44

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανελευσινιακό. Ο Μπλάνκο από μέσα αριστερά κάνει καλό διαγώνιο σουτ και ο Κουτζαβασίλης παραχωρεί κόρνερ.

18:44

87': Δοκιμάζει το πόδι του ο Όμο και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:40

84': Καλό φάουλ ο Βιγιαφάνε, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:37

Έχει πετάξει λευκή πετσέτα ο Πανελευσινιακός.

18:33

76': Φάμπιο αντί Ντουαλά για την Κέρκυρα.

18:31

75': Γιαννιτσάνης αντί του Γκεμίση για τον Πανελευσινιακό.

18:30

Ο τηλεοπτικός φακός μόλις συνέλαβε τους Σάκη και Βαγγέλη Τσιώλη. Ο πρώτος το καλοκαίρι ανέλαβε την Κέρκυρα πριν τον υποβιβασμό από τη Σούπερ Λίγκα. Στο μπουθ του γηπέδου και ο Γάννης Αναστασίου.

18:28

Ο Όμο μπαίνει στην περιοχή, δίνει στον Ντουαλά, εκείνος αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και τον Μανιάτη και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

18:28

72': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:27

71': Κακό γύρισμα από τον Μακρίδη, εύκολα μπλοκάρει ο Μανιάτης.

18:23

67': Στη θέση του Καρντόσο ο Παρασκευαΐδης για την Κέρκυρα.

18:23

66': Άστοχο σουτ του Βιγιαφάνε εκτός περιοχής.

18:21

65': Λέντριτς αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

18:21

65': Ο Γκόμες δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:20

Έχει κατεβάσει ταχύτητα η Κέρκυρα και απλώς προσπαθεί να συντηρήσει το προβάδισμά της.

18:17

61': Κίτρινη στον Ζορμπά.

18:15

58': Κίτρινη στον Μακρίδη.

18:12

Προσπαθεί να ανεβεί στα τελευταία λεπτά ο Πανελευσινιακός.

18:08

51': Κόρνερ κερδίζει η Κέρκυρα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο λόγω επιθετικού φάουλ του Όμο.

18:05

49': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Κόντος κάνει το σουτ, η μπάλα φεύγει από τον Μανιάτη, αλλά από κοντά ο Ντουαλά αστοχεί.

18:02

18:01

17:50

Σαφής η διαφορά των δύο ομάδων στα 45 λεπτά που έχουν παιχτεί.

17:47

17:46

17:44

43': Χαλιώτης αντί Πλαβούκου για τον Πανελευσινιακό.

17:42

Ελέγχει απόλυτα το ματς η Κέρκυρα.

17:38

37': Δημόπουλος αντί Κορνελάτου για τον Πανελευσινιακό.

17:35

Ο Κόντος από αριστερά βγάζει ωραία σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Πανελευσινιακού, ο Ντουαλά κάνει εξαιρετική κάθετη κίνηση και με πλασέ από τη μικρή περιοχή σκοράρει.

17:35

34': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

17:32

Ο Κόντος επιλέγει να εκτελέσει το κόρνερ που κέρδισε πλασαριστά με πάσα στον Ζορμπά. Στη συνέχεια σηκώνει την μπάλα και ο Ντουαλά με κεφαλιά από κοντά σκοράρει.

17:31

30': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

17:29

29': Ο Ζορμπάς το εκτέλεσε, κόρνερ για την Κέρκυρα, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:29

28': Κίτρινη στον Πλαβούκο για φάουλ που γίνεται στα όρια της περιοχής.

17:26

25': Φάση διαρκείας στα καρέ του Πανελευσινιακού, δεν μπορεί ο Όμο να βρει χώρο και να σουτάρει.