0
23:35

Το ''χρυσό'' γκολ της νίκης πέτυχε ο Κώστας Μανωλάς με κεφαλιά στο 13'

23:35

Σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό με ηρωική εμφάνιση του Ρομπέρτο που κατέβασε... ρολά!

23:34

Τέλος του αγώνα

23:34

90+3': Ο Πέρεζ το εκτελεί, απομακρύνουν οι παίκτες του Ολυμπιακού

23:34

Τελευταία φάση

23:34

Φάουλ κερδίσει η Μπενφίκα σε καλό σημείο...

23:32

90+2': Κάρτα στον Ντομίγνκεζ

23:31

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

23:29

89': Κάρτα στον Εντινγκά που έκοψε αντεπίθεση της Μπενφίκα

23:28

87': Η Μπενφίκα απειλεί με σουτ του Λίμα από την καρδιά της περιοχής, ο Ρομπέρτο προλαβαίνει και του κλείνει το πεδίο

23:28

87': Ο Χολέμπας πιάνει ένα διαγώνιο σουτ η μπάλα άουτ

23:26

85': Κάρτα στον Ρομπέρτο για καθυστέρηση

23:25

85': Απευθείας άουτ η μπάλα από την εκτέλεση του Πέρεζ

23:20

79': Αλλαγή για την Μπενφίκα: Ο Καβαλέιρο στη θέση του Αμορίμ

23:20

Όλο το γήπεδο χειροκροτεί τον Ισπανό που σταμάτησε τον Λίμα

23:19

78': Ο Ρομπέρτο σώζει για ακόμα μια φορά τον Ολυμπιακό

23:18

- Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο , η Μπενφίκα πάντα στην επίθεση, ο Ολυμπιακός ωστόσο κρατάει το προβάδισμα

23:15

75': Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Φουστέρ ο Μπονγκ

23:14

Τα παίζουν όλα για όλα οι Πορτογάλοι στο τελευταίο τέταρτο

23:14

74': Και δεύτερη αλλαγή στα... καπάκια η Μπενφίκα. Ο Τζούρισιτς μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο, έξω ο Μάρκοβιτς

23:11

71': Ο Λίμα στη θέση του Καρντόζο. Αναγκαστική αλλαγή για την Μπενφίκα, ο Παραγουανός σέντερ φορ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

23:09

Τον Λίμα θα ρίξει στο ματς ο Ζόρζε Ζέσους

23:07

Συμπληρώσαμε 65' λεπτά στο ματς, ο Ολυμπιακός κρατάει με νύχια και με δόντια το προβάδισμα

23:04

Ο Χολέμπας το εκτέλεσε, απομακρύνουν οι Πορτογάλοι

23:03

62': Προσωπική ενέργεια του Ντομίγνκεζ, κερδίζει κόρνερ

23:01

- Έχει αυξήσει την πίεση της η Μπενφίκα που τα παίζει όλα για όλα

22:59

Ο Μήτρογλου απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι

22:59

58': Ο Ρομπέρτο διώχνει σε κόρνερ ένα σουτ του Πέρεζ

22:58

Με τρία αμυντικά χαφ πλέον ο Ολυμπιακός: Σάμαρης, Μανιάτης και Εντινγκά.

22:57

56': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Γιαταμπαρέ ο Εντινγκά

22:55

Ο Μανωλάς μπορεί να έχει πετύχει το γκολ, ωστόσο αναφίβολα MVP του ματς μέχρι τώρα είναι ο Ρομπέρτο που έχει κατεβάσει... ρολά!

22:55

54': Ο Καρντόζο πασάρει στον Σίλβιο, αλλά ούτε αυτός δεν μπορεί να νικήσει τον Ρομπέρτο που σώζει τον Ολυμπιακό για άλλη μια φορά

22:51

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός με τον Ντομίνγκεζ πλέον στην ενδεκάδα αντί του Σαβιόλα θα προσπαθήσει να ''παγώσει'' τον ρυθμό

22:48

Αγγίζουν την ισοφάριση οι Πορτογάλοι

22:47

46': Ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Μάρκοβιτς ο οποίος σουτάρει, αλλά ο Ρομπέρτο του λέει όχι

22:47

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

22:46

Με μια αλλαγή στην επανάληψη ο Ολυμπιακός

22:46

46': Στη θέση του Σαβιόλα ο Ντομίνγκεζ

22:33

Μέτριος ο Ολυμπιακός στο πρώτο 45λεπτο, καθώς πέρα από το γκολ του Μανωλά δεν έχει απειλήσει, ενώ αντιμετωπίζει και πολλά προβλήματα στην άμυνα. Βέβαια έχει την ουσία και αυτό είναι που μετράει στο τέλος...

22:31

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

22:30

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

22:28

44': Επικίνδυνο γύρισμα του Χολέμπας από αριστερά, ο Γιαταμπαρέ που μπαίνει στην φάση δεν μπορεί να σκοράρει

22:26

42': Κάρτα βλέπει ο Ρουμπέν Αμορίν ο οποίος έκοψε μια αντεπίθεση που έβγαζε ο Ολυμπιακός

22:26

41': Καθαρίζει ο Γιαταμπαρέ απομακρύνοντας την μπάλα

22:25

Κόρνερ κερδίζει η Μπενφίκα...

22:25

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

22:22

38': Κίτρινη βλέπει για τον Ολυμπιακό ο Γιαταμπαρέ για μαρκάρισμα στον Σίλβιο

22:21

37': Κάρτα στον Μάτιτς

22:21

35': Ο Μάρκοβιτς επικίνδυνα μέσα στην περιοχή, αλλά χάνει το κοντρόλ και την ευκαιρία να απειλήσει τον Ολυμπιακό

22:18

33': Κάρτα στον Περέιρα για θέατρο

22:14

29': Ο Γιαταμπαρέ φέρνει με εξαιρετικό κοντρόλ την μπάλα μπροστά του, σουτάρει αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

22:12

Καλή στιγμή για τους Πορτογάλους...

22:11

27': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέρεζ, ο Λουιζάο απειλεί με κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

22:10

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο στο ''Γ. Καραϊσκάκης'' ο Ολυμπιακός έχει ισορροπήσει κάπως την κατάσταση, κρατώντας το 1-0

22:05

Το φάουλ εκτελέστηκε, ο Καρντόσο πήρε μια κεφαλιά αλλά δεν απείλησε

22:05

20': Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπενφίκα...

21:57

13': Εκτέλεση κόρνερ του Χολέμπας, κεφαλιά του Μανωλά και 1-0 για τους Πειραιώτες

21:57

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

21:57

Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός, για να δούμε...

21:55

- Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, η Μπενφίκα πιέζει ψηλά και προβληματίζει τον Ολυμπιακό που έχει μπει νωθρά στο ματς και έχει παθητικό ρόλο

21:55

10': Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου, εντελώς άστοχο

21:53

8': Ο Μάρκοβιτς βγαίνει τετ α τετ με τον Ρομπέρτο, αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ μπλοκάρει την μπάλα και σώζει τον Ολυμπιακό

21:53

Νέα ευκαιρία για την Μπενφίκα!

21:50

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Μπενφίκα, που έχει μπει πιο δυνατά

21:50

5': Ο Ρομπέρτο με εντυπωσιακή επέμβαση λέει όχι στον Καρντόσο

21:48

3': Σουτ του Καρντόσο από καλή θέση, η μπάλα πάνω στον Σιόβα και απομακρύνεται

21:47

Πιέζουν ψηλά οι Πορτογάλοι που έχουν παραταχθεί με 4-5-1

21:46

2': Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Ρομπέρτο μαζεύει εύκολα την μπάλα σε μια σέντρα

21:45

1': Ξεκίνησε το ματς

21:43

Όλα έτοιμα για τη σέντρα του μεγάλου αγώνα

21:42

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, η ώρα του ύμνου του Τσάμπιονς Λιγκ

21:41

"Ένιωσα λίγο άσχημα χθες στην προπόνηση και δεν ήμουν έτοιμος για σήμερα. Είναι το παιχνίδι της χρονιάς, ελπίζουμε να περάσουμε στην επόμενη φάση και να έχουμε εξίσου σημαντικά παιχνίδια στη συνέχεια", τόνισε ο Σλοβάκος άσος Βλάντιμιρ Βάις, εξηγώντας τον λόγο που έμεινε εκτός αποστολής

21:30

15 λεπτά πριν τη σέντρα του αγώνα... Λιγοστά καθίσματα έχουν μείνει κενά στο ''Γ. Καραϊσκάκης''

21:07

Όσο για την Μπενφίκα, θα παραταχθεί με το αγαπημένο 4-3-3 του Ζόρζε Ζέσους, το οποίο όταν οι Πορτογάλοι αμύνονται μετατρέπεται σε 4-5-1

21:06

Θα τα δούμε όλα με την σέντρα του αγώνα...

21:04

Ο Μίτσελ έκανε την έκπληξη και αφήνει τον Τσόρι Ντομίνγκεζ στον πάγκο. Ο Σαβιόλα παίρνει θέση βασικού και φυσικά μιλάμε για ένα πιο επιθετικό σχήμα που ίσως είναι και 4-4-2