Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:11

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

21:08

90+2': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

21:06

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:05

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Μπουμάλ.

21:05

89': Δοκιμάζει το σουτ από μακριά ο Τσιλιανίδης και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:03

88': Καλό σουτ από τον Κυριακίδη, λίγο άουτ η μπάλα.

21:01

Στο 61% η κατοχή μπάλας.

20:58

82': Σουτάρει από μακριά ο Μπουκουβάλας, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:57

Στο έδαφος ο Παπαδόπουλος, διακοπή στο ματς.

20:55

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Χατζηισαΐας αρχικά χάνει τη φάση, αλλά στη συνέχεια κάνει εντυπωσιακό τάκλιν. Αμέσως μετά ο Μπουλούτ σουτάρει και ο Παπαδόπουλος αποκρούει έχοντας κλείσει τη γωνιά του.

20:55

79': Μητρόπουλος αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

20:54

78': Κίτρινη στον Περόνε.

20:54

78': Κίτρινη στον Κόρμπο.

20:52

Ένταση ανάμεσα στον Οικονόμου και τον πάγκο του Ηρακλή.

20:49

73': Σέντρα ο Τσιλιανίδης, κεφαλιά ο Μπουλούτ, εύκολα ο Παπαδόπουλος.

20:46

Αποχωρεί υποβασταζόμενος ο Σαραμαντάς.

20:44

68': Βλάχος αντί Μπακασέτα για τον Πανώνιο.

20:40

65': Μπουλούτ αντί Ιντζόγλου για τον Ηρακλή.

20:37

62': Κόκκινη στον Αργυρόπουλο. Κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να δεχτεί δεύτερη κίτρινη! Ανόητο φάουλ πάνω στον Χαντί.

20:36

Μικρή διακοπή, βγαίνει χωρίς να πατάει καλά ο Αργυρόπουλος.

20:35

59': Κίτρινη στον Αργυρόπουλο.

20:34

58': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι βγάζει ο Μασούρας, κόρνερ παραχωρεί ο Σαραμαντάς. Εύκολα μπλοκάρει ο Χουάντερσον μετά την εκτέλεση.

20:33

57': Καραμάνος αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο.

20:29

53': Ωραία κοφτή ντρίμπλα από τον Ανσαριφάρντ, κάνει το σουτ με το αριστερό και ο Χουάντερσον αποκρούει.

20:26

50': Κίτρινη στον Τσιλιανίδη.

20:25

49': Μακρινό δυνατό σουτ από τον Σιώπη, ο Χουάντερσον εκτινάσσεται και παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:22

46': Χαντί αντί Ρομάνο για τον Ηρακλή.

20:21

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:19

20:05

20:04

Ο Μπουμάλ κρατάει την μπάλα από δεξιά, στρώνει στον Μπακασέτα κι εκείνος σκοράρει με ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής.

20:04

45'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:58

42': Γύρισμα από τον Τσιλιανίδη, η μπάλα από την κόντρα πάει στον Σαραμαντά και το σουτ του σταματάει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

19:57

Πολλά τα φάουλ αρκετές οι διακοπές και φυσικά ένα ματς χωρίς ρυθμό και φάσεις με ελάχιστες εξαιρετέσεις.

19:53

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Γίνεται η σέντρα από τον Σαραμαντά, ο Τσιλιανίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

19:50

21 Λάθη ο Ηρακλής, 11 ο Πανιώνιος έως τώρα στο ματς.

19:46

30': Παραχωρεί κόρνερ ο Χατζηισαΐας, ο Ρομάνο το εκτελεί και ο Παπαδόπουλος βγαίνει και μπλοκάρει.

19:42

26': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

19:40

24': Πορτουλίδης αντί Λάζαρ για τον Ηρακλή.

19:40

24': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπακασέτα, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:38

Ξανά στο έδαφος ο Λάζαρ, ο οποίος ζητάει αλλαγή.

19:35

Στο έδαφος ο Λάζαρ, προσωρινή διακοπή στο ματς.

19:35

18': Κίτρινη στον Μπακασέτα.

19:34

Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Ανσαριφάρντ, δεν υπάρχει κάτι.

19:33

Δεν υπάρχει ρυθμός στα πρώτα λεπτά του ματς.

19:29

Δυσκολεύεται πολύ να παίξει με κάτω την μπάλα ο Πανιώνιος στα πρώτα λεπτά. Όλα περνούν από τα πόδια του Μπουμάλ.

19:26

10': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Ρομάνο το εκτελεί, εύκολα απομακρύνει η άμυνα του Πανιωνίου.

19:25

Στο μισό γήπεδο κλείνεται ο Πανιώνιος όταν χάνει την μπάλα.

19:23

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ηρακλής στα πρώτα λεπτά και ο Πανιώνιος αμύνεται.

19:20

4': Κακό σουτ από τον Λάζαρ εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:16

19:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:08

Με ήττα στο Φάληρο από τον Ολυμπιακό ξεκίνησε ο Πανιώνιος, που παίζει δεύτερο σερί αγώνα εκτός έδρας.

19:05

Πρεμιέρα στον κόσμο του για τον "Γηραιό" μετά την επιστροφή του στη Σούπερ Λίγκα. Υπενθυμίζεται πως στο πρώτο ματς της χρονιάς νίκησε την Καλλονή στη Μυτιλήνη με 1-0.

19:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ηρακλή με τον Πανιώνιο ξεκινάει σε 15 λεπτά.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Στάμου, Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Κυριακίδης, Λάζαρ, Ρομάνο, Περόνε.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Βέλλιος, Χαντί, Μπουλούτ, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Καρλίτος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Διούδης, Μητρόπουλος, Τασουλής, Βλάχος, Χαλκιαδάκης, Καραμάνος, Βιγιάλμπα
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Καραβασίλης (Καβάλας) 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)