3
-
0
17:03

Τελικό στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ κερδίζει με τα γκολ των Κορδέρο, Ντακόλ και Μπρέσεβιτς 3-0 την Τριγλία Ραφήνας

17:02

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη για δυνατό μαρκάρισμα

16:57

87' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στην θέση του Ντακόλ

16:56

86': Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα

16:56

85' Αλλαγή για την Τριγλία. Ο Ράμο έξω, μέσα ο Φελέκης

16:55

84': Νέο σουτ για την Ένωση, πάλι με τον Βραζιλιάνο. Κοντά στο τέταρτο γκολ οι γηπεδούχοι...

16:52

82': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με σουτ του Ντακόλ, η μπάλα φεύγει λίγο έξω

16:51

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του

16:51

81': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παληαρούτας στην θέση του Πόποβιτς

16:46

76': Κίτρινη στον Σταθάκη

16:45

74' Αλλαγή και για την Τριγλία. Ο Σταμπέλος αντί του Μουλλάκη

16:43

73' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου στη θέση του Μπρέσεβιτς

16:41

72' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας από αριστερά πάσαρε στον Κορδέρο, ο Ισπανός σούταρε δεν μπόρεσε να σκοράρει και στο ριμπάουντ ο Γροντής έστειλε την μπάλα άουτ

16:41

70': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα

16:38

68': Σέντρα του Πεταυράκη, κεφαλιά του Ντακόλ, η μπάλα άουτ

16:37

- Συμπληρώσαμε 65' λεπτά αγώνα, 3-0 μπροστά στο σκορ η ΑΕΚ

16:35

- Πάρτι στις εξέδρες το ΟΑΚΑ, με όλο τον κόσμο να τραγουδά και στη συνέχεια να κάνει "κύμα", στο οποίο παίρνουν μέρος και οι φίλοι της Τριγλίας Ραφήνας!

16:35

64': Κεφαλιά του Σταθάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ, οι αμυντικοί της Ραφήνας απομακρύνουν πάνω στην γραμμή

16:34

64': Ο Γροντής από εξαιρετική θέση σουτάρει, ο γκολκίπερ της Τριγλίας του λέει όχι

16:32

62': Να η πρώτη καλή ευκαιρία για την Τριγλία ο Μουλάκης σε τετ α τετ το χάνει!

16:30

Ο κόσμος φωνάζει και ζητά και άλλο γκολ στο ΟΑΚΑ

16:29

59': Ο Κορδέρο δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα άουτ

16:26

56': Ο Πόποβιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Μπρέσεβιτς πιάνει κεφαλιά που αποκρούεται απο τον Φιλιππόπουλο. Ο Κροάτης, όμως, παίρνει την επαναφορά και με κοντινή προβολή, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

16:26

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 3-0!

16:24

54': Έξυπνη μπαλιά του Γροντή στον Ντακόλ και αυτός με δεξί πλασέ έκανε το 2-0

16:24

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:23

Δύο καλές φάσεις στο ίδιο λεπτό για την Ένωση

16:23

52' Ο Γροντής προσπάθησε να κρεμάσει τον αντίπαλο πορτιέρο που ήταν εκτός θέσης, αλλά πέρασε έξω

16:22

52': Ο Γροντής πασάρει στον Ντακόλ, αλλά αυτός από εξαιρετικό σημείο πλασάρει άουτ

16:22

Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

16:18

49': Με πάσα εκτελείται, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

16:18

Ο Πόποβιτς σουτάρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

16:16

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:14

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο, όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου μέρους

15:59

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, στο 1-0 η ΑΕΚ, η οποία έχει χάσει ένα... σωρό ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα

15:57

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα, με την ΑΕΚ πάντως να δείχνει επικίνδυνη ανά πάσα στιγμή

15:53

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, πάντα στο 1-0 η ΑΕΚ με το γκολ του Κορδέρο

15:53

39': Ο Πόποβιτς το εκτέλεσε, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Τριγλίας

15:52

Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ, το δεύτερο στο ματς

15:48

Σε παθητικό ρόλο η Τριγλία Ραφήνας, δεν έχει βρει λύσεις στο ασφυκτικό πρέσινγκ της ΑΕΚ

15:48

Μια ακόμα τελική προσπάθεια για την Ένωση

15:47

33' Σουτ του Ντακόλ, ο Φιλιππόπουλος πέφτει στην γωνία του και απομακρύνει

15:44

Είναι αναγκαστική αλλαγή για την Τριγλία, ο Τσέπας δεν μπόρεσε να συνεχίσει μετά τον τραυματισμό που είχε

15:43

30' Πρώτη αλλαγή για την Τριγλία Ραφήνας. Εκτός ο Τσέπας, μέσα ο Σκαφίδας.

15:42

Πιέζει για ένα δεύτερο γκολ η ΑΕΚ

15:41

28': Νέα καλή στιγμή με μακρινό σουτ του Πόποβιτς, έξω η μπάλα

15:41

Αστοχεί από την καρδιά της περιοχής ο Βραζιλιάνος

15:40

26': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Γροντή, ο Ντακόλ μόνος του με κεφαλιά δεν μπορεί να σκοράρει

15:39

25': Κίτρινη κάρτα στον Μάντζη για διαμαρτυρία

15:37

Καλή στιγμή για την Ένωση

15:37

23': Σουτ του Κορδέρο εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ

15:32

Σηκώθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, συνεχίζεται στο ματς, φτάσαμε στο 18'

15:31

Νέα διακοπή στο παιχνίδι. Ο γκολκίπερ της Τριγλίας Φιλιππόπουλος δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού μετά από σύγκρουση με τον Ντακόλ

15:30

Όλα καλά με τον άσο της Ένωσης, το ματς συνεχίζεται

15:29

- Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο και ενώ είχαμε μια μικροδιακοπή στο ματς για τραυματισμό του Γροντή

15:26

13': Επικίνδυνη σέντρα του Μπρέσεβιτς, ο Φιλιππόπουλος βγαίνει και καθαρίζει την φάση

15:26

- Δυνατό ξεκίνημα για την ΑΕΚ και ενώ το ΟΑΚΑ έχει πάρει ''φωτιά'' με τους οπαδούς της Ένωσης να έχουν στήσει το δικό τους πάρτι στις εξέδρες

15:24

10': Ο Πόποβιτς εκτελεί το φάουλ, ο Μπρέσεβιτς παίρνει την κεφαλιά, ο Φιλιππόπουλος του λέει όχι, ωστόσο στην επαναφορά ο Κορδέρο ο οποίος παίρνει το ριμπαόυντ με το κεφάλι δεν δυσκολεύεται να κάνει το 1-0

15:24

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:23

Αγγίζει το γκολ η Ένωση

15:22

8': Ο Γεωργέας σεντράρει, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

15:17

3': Σουτ του Πόποβιτς με το αριστερό, η μπάλα άουτ

15:16

- Περίπου 10.000 κόσμος στο ΟΑΚΑ, με την προσέλευση να συνεχίζεται

15:14

1': Σέντρα στο παιχνίδι

15:08

Η ΑΕΚ θα φορά λευκά σήμερα και η Τριγλία κιτρινόμαυρα

15:04

Περίπου 5.000 οπαδοί αυτή την στιγμή στο ΟΑΚΑ, δέκα λεπτά πριν την σέντρα του αγώνα

Καραγκιολίδης, Σταθάκης, Ρόβας, Αργυρίου, Πεταυράκης, Γεωργέας, Κορδέρο, Γροντής, Πόποβιτς, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς.
Αναπ: Βούρας, Τσεβάς, Τζανετόπουλος, Τσουκαλάς, Παληαρούτας, Ανάκογλου, Καζβιρόπουλος.
Φιλιππόπουλος, Στρόμπουλος, Τόσκας, Σβάρνας, Τσέπας, Τσιτόφωτος, Ράμο, Γκίκας, Μάντζης, Μουλλάκης, Ζέκιο.
Αναπ: Σταμπέλος, Αλεβίζος, Σκαφίδας, Κύρκος, Φελέκης, Κόρακας, Βουλωμένος.