Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:52

Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 2-1 για την ΑΕΚ.

20:52

90'+3: Ο Ανάκογλου βγάζει σέντρα προς το κέντρο της άμυνας, ο Τζανετόπουλος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:48

89': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μακρή, που σημάδευε την απέναντι γωνία, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

20:46

Σαφώς καλύτερη στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάνει κάτι το ιδιαίτερο. Απλώς έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα.

20:42

Σέντρα από δεξιά από τον Ζόριτς, ο Γροντής πλασάρει από κοντά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:41

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:40

81': Εκτός ο Κολοβέτσιος, μέσα ο Σβάρνας.

20:39

80': Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ, ο Τζανετόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

20:36

77': Αλλαγή για την ΑΕΚ, Φαγιέ αντί Γιόχανσον.

20:34

Έχει αλλάξει και ο σχηματισμός της ΑΕΚ, μόνος του ο Γιόχανσον μπροστά από την άμυνα και πιο μπροστά Ανάκογλου και Γροντής.

20:31

73': Πεταυράκης και Ζόριτς μπαίνουν, Πλατέλλας και Σοϊλέδης βγαίνουν.

20:28

69': Επικίνδυνα έδιωξε την τελευταία στιγμή ο Γκάλο που λίγο έλειψε να σημειώσει αυτογκόλ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ.

20:26

68': Κρισάντους αντί Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

20:25

Έχει ανεβεί λίγο η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά.

20:22

63': Βούρας αντί Μπαρόχα για τη ΑΕΚ.

20:22

63': Μακρινό σουτ από τον Μπαρμπόσα, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Κόπριβιτς.

20:19

60': Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Ντλουβού, κάνει και το δυνατό σουτ και ο Μπαρόχα παραχωρεί κόρνερ.

20:14

55': Σιμόες και Τζιμπούρ εκτός, Ανάκογλου και Γροντής μπαίνουν.

20:13

54': Άστοχο το απευθείας φάουλ του Αβραάμ.

20:10

Ο Ντλουβού κάνει εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι και σκοράρει.

20:10

51': ΓΚΟΛ για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ!

20:09

50': Τζανετόπουλος αντί του Λαμπρόπουλου. Επί της ουσίας υπήρξε συνεννόηση για να μη μείνει με 10 η Ένωση, αφού είναι φιλικό το ματς.

20:08

48': Κόκκινη στον Λαμπρόπουλο.

20:07

48': Πέναλτι για την Ανόρθωση! Ο Λαμπρόπουλος περιμένει τον Μπαρόχα να βγει, οι δυο τους δεν συνεννοούνται σωστά και ο Ντλουβού κλέβει και ανατρέπεται.

20:06

47': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Κόπριβετς βγαίνει γρήγορα και αποκρούει το πλασέ του Τζιμπούρ.

20:05

46': Σέντρα και πάλι.

20:03

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

19:49

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

19:48

Κάνει εσωτερικές αλλαγές ο Δέλλας μήπως και διορθωθεί η εικόνα της ομάδας του, αλλά προς το παρόν αποτέλεσμα δεν φαίνεται να υπάρχει.

19:44

42': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ και δύο παίκτες της Ένωσης συλλαμβάνονται σε θέση οφσάιντ.

19:41

Καμία αντίδραση από την ΑΕΚ και μετά το γκολ.

19:38

Ο Γκάμπριελ εκτελεί συρτά προς το πέναλτι φάουλ από πλάγια, ο Μακρής πηγαίνει στην πορεία της μπάλας και τελειώνει τη φάση με υποδειγματικό πλασέ.

19:38

36': ΓΚΟΛ για την ΑΝΟΡΘΩΣΗ!

19:36

34': Από απόσταση δοκιμάζει το πόδι του ο Λαΐφης και ο Μπαρόχα πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει.