Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

21:52

93': Από μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Πέλκας και αστοχεί.

21:50

92': Ο Κίτσιου μπαίνει στην περιοχή, κάνει διαγώνιο σουτ, αλλά δεν έχει δύναμη και ο Καμενάρ μπλοκάρει.

21:49

21:48

90': Κίτρινη στον Τζαβέλλα.

21:47

89': Κίτρινη στον Γιανέτσκα.

21:44

86': Μπαέζ αντί Χαλίλοβιτς για την Σπάρτακ.

21:44

86': Κίτρινη στον Νίκολιτς.

21:41

Από εξαιρετική κάθετη του Μυστακίδη ο Λούκας παίρνει την μπάλα εκεί που τη θέλει και με υποδειγματικό πλασέ στην απέναντι γωνιά νικάει τον Καμενάρ.

21:40

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:39

81': Κίτρινη στον Καμενάρ.

21:38

79': Μακρινό σουτ από τον Σάμπο, πέφτει και αποκρούει ο Όλσεν.

21:36

78': Μυστακίδης αντί Μακ για τον ΠΑΟΚ.

21:35

Είναι ξεκάθαρο πλέον πως η Σπαρτάκ παίζει για το 0-0 και ροκανίζει όσο μπορεί χρόνο.

21:32

74': Αλλαγή για τη Σπάρτακ, Χάρμπα αντί Βόιτους.

21:31

73': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Σαββίδης αντί Τζιόλη.

21:30

72':Εντελώς αδύναμο το σουτ του Τζαβέλλα, κανένα πρόβλημα για τον Καμενάρ.

21:26

Ξεκάθαρο χέρι παίκτη της Σπαρτάκ, δεν δίνει και πάλι τίποτα ο διαιτητής.

21:24

66': Έξυπνα παίρνει το κόρνερ ο Λούκας. Ο ίδιος το εκτελεί, κακή η κεφαλιά του Τζιόλη και η μπάλα φεύγει άουτ.

21:21

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Έκρυψαν την μπάλα οι Θεσσαλονικείς, ο Λούκας γυρνάει στον Κάτσε κι εκείνος χωρίς ισορροπία αστοχεί από εξαιρετική θέση.

21:20

62': Ο Πέλκας από τα όρια της περιοχής κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από την εστία.

21:18

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Πέλκας.

21:15

56':Κίτρινη στον Λούκας.

21:14

55': Κίτρινη στον Σαμπό.

21:12

Χαμηλό τέμπο, καμία εκ των δύο ομάδων δεν ρισκάρει.

21:08

Μάχη κέντρου στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

21:04

21:03

20:48

Ημίχρονο στην Τούμπα.

20:45

45'+1: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας μπαίνει στην περιοχή, κερδίζει και την κόντρα με τον Καμενάρ, αλλά το σουτ του φεύγει εκτός εστίας.

20:44

20:42

44': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σπαρτάκ. Ο Βόιτους βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Μίκινιτς κι εκείνος όντας αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:40

41': Κίτρινη στον Βόιτους.

20:37

38': Κίτρινη στον Μίκινιτς.

20:33

Δεν μπορούν να γίνουν επικίνδυνοι οι Σλοβάκοι, κυκλοφορούν την μπάλα κυρίως παράλληλα χωρίς να φτάσουν σε τελική προσπάθεια.

20:30

Στα τελευταία λεπτά έχουν ισορροπήσει οι φιλοξενούμενοι και ο ΠΑΟΚ έχει περιοριστεί στο να περιμένει.

20:26

27': Για ελάχιστα δευτερόλεπτα ο Πέλκας αργεί και ο Λούκας είναι σε θέση οφσάιντ όταν γίνεται η πάσα.

20:24

Στο 62% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

20:20

21': Στάινχουμπελ αντί Μίκοβιτς για τη Σπαρτάκ Τρνάβα.

20:19

20': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από το φάουλ του Κάτσε ο Κόστα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

20:17

17': Κίτρινη στον Τοθ.

20:14

14': Δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση ο Σαμπό, αποκρούει ο Όλσεν.

20:11

Μικρή διακοπή στο ματς.

20:09

Αρκετά δυνατό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

20:07

Διαμαρτυρίες από παίκτες και οπαδούς του ΠΑΟΚ, έχει γίνει χέρι εντός περιοχής και ο διαιτητής δεν δίνει κάτι.

20:05

6': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Σκόνδρας αντί Κουλούρη.

20:02

3': Εντελώς άστοχη η εκτέλεση του Μίκοβιτς.

20:01

2': Κόκκινη στον Βίτορ! Τραγικό λάθος από τον Πορτογάλο, έχασε το κοντρόλ της μπάλας και στη συνέχεια γκρέμισε τον Μίκοβιτς που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

19:59

19:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:53

Στα αξιοσημείωτα ότι ο Λούκας βρίσκεται ξανά στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, όπως είχε προαναγγείλει ο Τούντορ.

19:49

Δεύτερο ευρωπαϊκό παιχνίδι στην Τούμπα για τους Θεσσαλονικείς που πριν από μία εβδομάδα διέλυσαν τη Λοκομοτίβα με 6-0.

19:45

Καλησπέρα σας, ο αγώνας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Σπαρτάκ Τρνάβα ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Ολσεν, Κίτσιου, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κάτσε, Πέλκας, Λούκας, Μακ, Κουλούρης.
Αναπ: Μελίσσας, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Μαντούρο, Μυστακίδης, Σαββίδης, Σαλπιγγίδης
Κάμεναρ, Γιάνετσκα, Τοθ, Γκρέσακ, Μίκοβιτς, Κασάδο, Νίκολιτς, Σάμπο, Χαλίλοβιτς, Βόιτους, Μίκινιτς.
Αναπ: Στράπακ, Στάινχουμπελ, Μπαές, Κοστάλ, Γίρκα, Χάρμπα.