6
-
0
21:49

90+2': Τέλος του αγώνα.

21:49

90+2': Σέντρα του Ρατς, εντυπωσιακό γυριστό του Μυστακίδη, πολλά μέτρα άουτ.

21:47

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:43

87': Κόρνερ για την Λοκομοτίβα. Διώχνει ο Μαντούρο.

21:43

86': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μυστακίδη, μπλοκάρει ο Ζελένικα.

21:41

Ωραία μπαλιά του Πέλκα στην πλάτη της άμυνας, ο Κίτσιου γυρίζει προς το πέναλτι και ο Μακ με δυνατό σουτ κάνει το 6-0.

21:41

84': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

21:38

81': Ο Μυστακίδης στη θέση του Λούκας, που αποθεώνεται. Κλείνουν οι αλλαγές του ΠΑΟΚ.

21:37

80': Κόρνερ για την Λοκομοτίβα. Διώχνει ο Κόστα με το κεφάλι.

21:32

75': Ενός λεπτού τάιμ άουτ πάλι, όπως και στο α' μέρος.

21:29

73': Κίτρινη για τον Λούκας

21:28

72': Ωραία προσπάθεια της Λοκομοτίβα, ο Κόλαρ σουτάρει αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι, κρατάει το μηδέν ο Όλσεν.

21:23

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:21

64': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Λούκας, κεφαλιά άουτ του Κόστα.

21:17

60': Ο Ρατς στη θέση του Κουλούρη, δεύτερη αλλαγή για τον Τούντορ.

21:16

Το κόρνερ εκτελέστηκε πλασαριστά, ο Μακ έκανε την ατομική ενέργεια και το γύρισμα, ο Μρτσέλα προσπάθησε να διώξει, αλλά η μπάλα κόντρα στην Αντριάσεβιτς και κατέληξε στα δίχτυα. Αυτογκόλ και 5-0 ο ΠΑΟΚ.

21:16

59': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

21:15

59': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:14

57': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης πάτησε περιοχή από δεξιά και έκανε το γύρισμα προς το πέναλτι, ο αμαρκάριστος Μακ σουτάρει άουτ.

21:13

56': Ο Τσαπάν στη θέση του Μάριτς.

21:08

51': Εκτελεί ο Λούκας, διώχνουν στο πρώτο δοκάρι οι αμυντικοί.

21:07

50': Διαγώνιο σουτ του Μακ, σε κόρνερ ο Ζελένικα.

21:02

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:02

46': Ο Ντολεζάλ στη θέση του Λέκο. Δεύτερη αλλαγή για την Λοκομοτίβα.

21:01

46': Ο Μαντούρο στη θέση του Τζιόλη. Πρώτη αλλαγή για τον Τούντορ.

21:01

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

20:48

Πολύ καλή εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ στο α' μέρος. Εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το γρήγορο γκολ, κυριάρχησε και με το 4-0 έχει ουσιαστικά καθαρίσει την πρόκριση.

20:46

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

20:45

45+1': Ο Κουλούρης σκοράρει από κοντά από παράλληλη του Πέλκα, ο οποίος όμως υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

20:44

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:44

45': Κίτρινη ο Μπεγκόνια.

20:44

44': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Λοκομοτίβα.

20:40

41': Εκτελεί ο Λούκας στην καρδιά της άμυνας, διώχνουν με μεγάλη δυσκολία οι Κροάτες.

20:40

41': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Λούκας από καλή θέση, κόντρα και κόρνερ.

20:39

40': Κίτρινη ο Λέκο.

20:35

35': Τάιμ άουτ ενός λεπτού λόγω ζέστης.

20:33

Ο Κίτσιου εκμεταλλεύεται αμυντική αδράνεια και κλέβει έξω από την περιοχή, κάνει μία ντρίπλα και με ωραίο αριστερό δυνατό σουτ νικάει τον Ζελένικα. 4-0 ο Δικέφαλος του Βορρά.

20:33

34': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:32

33': Περνάει ανεκμετάλλευτο κι αυτό το κόρνερ της Λοκομοτίβα.

20:31

32': Κόρνερ για την Λοκομοτίβα. Μετά από διαδοχικές μάχες, κερδίζει νέο κόρνερ.

20:29

30': Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους Κροάτες.

20:28

30': Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Λέκο λίγο έξω από την περιοχή, στο τείχος και κόρνερ.

20:27

29': Κίτρινη ο Τζιόλης.

20:27

28': Κόρνερ για την Λοκομοτίβα. Επιθετικό φάουλ και κατοχή για τον ΠΑΟΚ.

20:24

25': Ο Μίσιτς στη θέση του Πρένγκα. Γρήγορη αλλαγή για τους Κροάτες.

20:21

23': Εκτελεί ο Λούκας αυτή τη φορά, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:21

22': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Κάτσε, κεφαλιά ο Βίτορ, νέο κόρνερ.

20:20

21': Ωραία έμπνευση του Πέλκα, που προσπαθεί από δύσκολη γωνία να κρεμάσει τον Ζελένικα, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20:18

19': Ο Μακ μπαίνει επικίνδυνα στην περιοχή από αριστερά και κάνει το γύρισμα, διώχνει ο Ζελένικα.

20:14

15': Κίτρινη ο Κίτσιου.

20:13

Αυτή τη φορά ο Πέλκας. Ο Κουλούρης κάνει ένα κακό σουτ έξω από την περιοχή, ο Πέλκας όμως πετάγεται πίσω από την άμυνα της Λοκομοτίβα και με πλασέ κάνει το 3-0. Ο Έλληνας χαφ δεν ήταν οφσάιντ. Ήταν εκτεθειμένος ο Μακ, που έκανε μία κίνηση προς την μπάλα. Διαμαρτυρήθηκαν και μάλλον δικαιολογημένα οι Κροάτες.

20:13

14': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:11

12': Άστοχο σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.