Σπουδαία νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 1-0 τον Πλατανιά

16:51

Τελικό στους ''Ζωσιμάδες''

16:48

90+1': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο ΠΑΣ. Στη θέση του σκόρερ Βίλα ο Γιάκος

16:47

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

16:46

89': Κάρτα στον Ράφαελ Ντα Σίλβα για διαμαρτυρία

16:42

Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα

16:42

85': Στη θέση του Ντε Βινσέντι ο Μπέριος

16:41

- Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο ΠΑΣ Γιάννινα κρατά σχετικά εύκολα αυτό το 1-0

16:38

81': Φάση διαρκείας στα καρέ του Πλατανιά, ο Ντε Βινσέντι σουτάρει, ωστόσο η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

16:36

78': Πρώτη αλλαγή λοιπόν για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ίλιτς πέρασε ο Στρούνα

16:34

Αλλαγή ετοιμάζει και ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Στρούνα...

16:33

74': Κλείνει τις αλλαγές ο Πλατανιάς. Ο Πόποβιτς στη θέση του Γουνδουλάκη και ο Μπεριάν στη θέση του Αγκιλέρα

16:31

73΄: Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες για διαμαρτυρία

16:31

- Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 1-0 οι γηπεδούχοι

16:30

Προσπαθεί να πιέσει ο Πλατανιάς, δεν απειλεί όμως τον ΠΑΣ που αμύνεται σωστά και κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα

16:23

- Έχουμε συμπληρώσει 20 λεπτά στην επανάληψη, για να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση του Πλατανιά μετά το γκολ που δέχτηκε

16:19

62': Ο Κοροβέσης πασάρει παράλληλα, η μπάλα περνάει από τους αμυντικούς και ο Βίλα με προβολή γράφει το 1-0

16:19

ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ!

16:18

61': Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο για μαρκάρισμα στον Κατάι

16:16

60': Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ με κεφαλιά του Ντε Βινσέντι, η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και φεύγει λίγο άουτ

16:14

Ο Ντε Βινσέντι το εκτελεί, η μπάλα στο τείχος

16:13

57': Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ, κάρτα βλέπει ο Ζουμπουλάκης για μαρκάρισμα στον Ντε Βινσέντι

16:13

Αρκετά απειλητικός ο Πλατανιάς στην επανάληψη

16:12

55': Επικίνδυνη σέντρα του Κατάι, ο Τόρες δεν μπορεί να σκοράρει από καλή θέση

16:12

Ο Ντε Βινσέντι το εκτέλεσε, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά

16:11

54': Ο Ίλιτς μπήκε επικίνδυνα από αριστερά, ο Φερνάντεζ προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ

16:09

Ισορροπημένο το ματς σε αυτό το ξεκίνημα της επανάληψης, με τον Πλατανιά να έχει την καλύτερη στιγμή με τον Κατάι

16:09

52': Σουτ του Ντε Βινσέντι, η μπάλα φεύγει άουτ

16:03

Αυτό πάντως περνά ανεκμετάλλευτο

16:03

47': Δυνατό σουτ του Κατάι, ο Βελλίδης πέφτει στη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ...

16:02

Με μια αλλαγή στην επανάληψη οι Κρητικοί

16:02

Στη θέση του Μπέλιτς ο Κατάι

16:02

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

15:46

Τέλος του πρώτου μέρους στους ''Ζωσιμάδες''.

15:44

44': Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί το φάουλ, ο Κολοβέτσιος δεν μπορεί να πιάσει σωστά την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ

15:43

44': Πρώτη κάρτα για παίκτη του Πλατανιά, την αντικρίζει ο Τετέ, για ένα μαρκάρισμα στον Ντε Βινσέντι

15:41

41': Κάρτα στον Ντε Βινσέντι, για κράτημα φανέλας

15:40

Νέα επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ του Πλατανιά

15:39

39': Σουτ του Ίλιτς, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και απομακρύνεται από τα καρέ του Πλατανιά

15:38

38': Βίλα, Ίλιτς, Κοροβέσης άλλαξαν υπέροχα την μπάλα, ο τελευταίος έπιασε ωραίο σουτ, η μπάλα ωστόσο έφυγε άουτ

15:38

Ευκαιρία για τον ΠΑΣ

15:35

35': Κάρτα στον Λίλα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τόρες

15:34

- Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει την κατοχή της μπάλας, πιέζει, ωστόσο ο Πλατανιάς που είναι οργανωμένος στην άμυνα του κρατάει το μηδέν

15:33

34': Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί ένα φάουλ, ο Μιχαήλ δεν μπορεί να μπει στην πορεία και να απειλήσει

15:27

- Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες στους ''Ζωσιμάδες'' και ενώ συμπληρώνουμε σε λίγο μισή ώρα αγώνα

15:22

- Αρχίζει να βρίσκει ρυθμό το παιχνίδι και ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο

15:21

20': Απειλεί ο ΠΑΣ! Ο Τσουκαλάς έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Ίλιτς, ο οποίος σούταρε άσχημα από καλή θέση

15:17

Πρώτο σουτ στο παιχνίδι είναι για τον ΠΑΣ Γιάννινα

15:17

16': Ο Λίλα δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Γιωργαλλίδης μπλοκάρει σταθερά

15:10

- Δέκα λεπτά στους ''Ζωσιμάδες'', δεν έχουμε δει κάποια καλή φάση, με τις δύο ομάδες πάντως να δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά

15:05

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τις δύο ομάδες να έχουν κερδίσει από ένα κόρνερ, αλλά δεν τα εκμεταλλεύτηκαν

15:01

1' Έναρξη της αναμέτρησης

14:57

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα

14:54

Να σημειώσουμε φυσικά πως ο ΠΑΣ Γιάννινα θα έχει στον πάγκο του τον Γιώργο Γεωργουλόπουλο έπειτα από την απομάκρυνση του Σάββα Παντελίδη από την τεχνική ηγεσία

14:52

Σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, καθώς δεν βρίσκονται και στην καλύτερη βαθμολογική θέση

14:50

Δέκα λεπτά πριν τη σέντρα, αρκετός κόσμος στο γήπεδο των "Ζωσιμάδων"

Βελλίδης, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Βίλα, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι, Ίλιτς.
Αναπ: Σωτηρίου, Κεϊτά, Μπέριος, Στρούνα, Κρητικός, Γιάκος, Αυγένικου.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Ντα Σίλβα Ράφαελ, Ιντζίδης, Φερνάντεζ, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Τόρες, Μπέλιτς.
Αναπ: Περιστερίδης, Ντεντάκης, Πόποβιτς, Μπεριάν, Κατάι, Κάστελς, Στόλερ.
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου). Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας). 4ος: Μαντάκης (Ημαθίας)