2
-
1
19:09

Λυτρωτής ο Βούκιτς, πολύ σπουδαία νίκη, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, για τον ΠΑΟΚ, που περιμένει πλέον να δει τι θα κάνει ο Ολυμπιακός στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό.

19:08

90'+5: Τέλος του αγώνα, αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά το σφύριγμα της λήξης ο Μεχία

19:08

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς!

19:04

90'+1: Σουτ του Χαντί μέσα από τη μεγάλη περιοχή, σωτήρια επέμβαση του Χακόμπο

19:04

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, ενώ στο 88' ο Μεχία είδε κι αυτός την κίτρινη κάρτα

18:54

81': Τέλος οι αλλαγές και για τον Εργοτέλη, ο Σαρρής αντί του Μπουχαλάκη

18:52

79': Σουτ του Βούκιτς από καλή θέση, η μπάλα φεύγει άουτ

18:48

75': Ο Νέτσιντ αντί του Σαλπιγγίδη, ολοκληρώνονται οι αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

18:48

74': Ρομάνο αντί Βερπακόφσκις για τη δεύτερη αλλαγή του Εργοτέλη

18:44

71': Μακρινό δυνατό σουτ του Πελέ, αιφνιδιάζεται και διώχνει ασταθώς ο Χακόμπο, ο Κατσικάς όμως προλαβαίνει τον επερχόμενο Διαμαντάκο και απομακρύνει σε κόρνερ

18:42

69': Στην θέση του Καρντόζο ο Κοζορώνης

18:41

67': Κίτρινη κάρτα και για τον Πελέ

18:39

65': Κίτρινη κάρτα στον Λίνο για διαμαρτυρία

18:37

Όπως συνήθως, ο ΠΑΟΚ "χτυπά" από στημένη φάση, με τον Λίνο να εκτελεί φάουλ και τον Κατσουράνη να βρίσκει δίχτυα με γυριστή κεφαλιά

18:37

64': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:37

63': Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο

18:34

60': Σουτ του Βούκιτς, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ

18:26

53': Ο Βούκιτς αντί του Νίνη, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

18:25

52': Σουτ του Λούκας, αποκρούει ο Αθανασίου

18:21

49': Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, η μπάλα θα φύγει παράλληλα προς την εστία και κατέληξε άουτ

18:18

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

18:03

Ο ΠΑΟΚ έχει την υπεροχή, ο Εργοτέλης όμως το γκολ με τον Βερπακόφσκις, με τους Κρητικούς να είναι πολύ απειλητικοί στις αντεπιθέσεις

18:03

45'+2: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

18:02

45'+1: Ο Διαμαντάκος... ταλαιπωρεί τον Λόπεθ, για να σουτάρει από πλάγια θέση και την μπάλα να φεύγει άουτ

18:01

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

18:01

45': Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα

17:58

43': Ασυνεννοησία Λόπεθ με Χακόμπο, ο Βερπακόφσκις όμως σούταρε άουτ, μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη

17:54

39': Σπουδαία επέμβαση του Αθανασίου σε σουτ του Νίνη από το ύψος της μικρής περιοχής

17:54

39': Δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ του Αθανασίου μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο

17:50

35': Αποχωρεί τελικά ο Βίτορ, στην θέση του ο Ινίγκο Λόπεθ

17:48

33': O Βίτορ έχει τραυματιστεί και φαίνεται ότι θα προκύψει αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

17:40

25': Σουτ του Λούκας, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου

17:38

23': Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Πελέ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι θα περάσει η μπάλα

17:32

17': Σέντρα του Στοχ, ο Κατσικάς έπιασε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα όμως θα φύγει άουτ σε μια πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

17:29

Έφυγε στην αντεπίθεση η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, με τον Μπουχαλάκη να βγάζει ωραία παράλληλη πάσα στον Βερπακόφσκις, που με πλασέ νίκησε τον Χακόμπο

17:28

13': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

17:25

10': Κίτρινη κάρτα στον Χαντί

17:23

8': Έχει μπει ιδιαίτερα επιθετικά ο ΠΑΟΚ, ψάχνει το γρήγορο γκολ

17:19

4': Σέντρα του Νίνη, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, η μπάλα θα φύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

17:15

1': Έναρξη του αγώνα

Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ, Κατσικάς, Κατσουράνης, Λάζαρ, Νίνης, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης
Αναπ: Γλύκος, Λόρενς, Λόπεθ, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Βούκιτς, Νέτσιντ