1
04:18

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

04:18

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 6-1 για την Αργεντινή, η οποία προκρίνεται στον τελικό.

04:17

04:13

86': Ο Οταμέντι παίρνει την κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

04:10

Οι παίκτες της Παραγουάης χάνουν την μπάλα ακριβώς έξω από την περιοχή, ο Μέσι πέφτοντας κάνει μία πάσα και ο Ιγκουαΐν με δυνατό σουτ σκοράρει.

04:10

83': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

04:08

81': Αλλαγή για την Αργεντινή, στη θέση του Αγκουέρο ο Ιγκουαΐν.

04:08

Ο Μέσι ανοίγει την μπάλα αριστερά, ο Ντι Μαρία βγάζει εξαιρετική σέντρα και ο Αγκουερο με κεφαλιά σκοράρει.

04:07

80': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

04:03

77': Γκάγκο αντί Μαστσεράνο για την Αργεντινή.

04:03

77': Άστοχο σουτ από τον Μπομπαντίγια από απόσταση.

04:01

73': Μπανέγκα αντί Παστόρε για την Αργεντινή.

03:58

72': Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Κάσες, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

03:57

Γλιτώνει την αποβολή ο Ρόχο, που θα του στερούσε και τη συμμετοχή στον τελικό.

03:55

68': Μέσι και Παστόρε συνεργάζονται εξαιρετικά, ο παίκτης της Μπαρτσελόνα κάνει το πλασέ στη συνέχεια και ο Βιγιάρ αποκρούει.

03:50

Κυκλοφορεί την μπάλα με χαρακτηριστική άνεση η Αργεντινή.

03:46

60': Κίτρινη στον Ορτίζ.

03:44

57': Απίστευτη ευκαιρία για την Αργεντινή. Ο Ντι Μαρία κάνει από αριστερά το γύρισμα, ο Παστόρε βάζει την προβολή, αλλά αντί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, επί της ουσίας της κόβει την πορεία.

03:42

56': Κλείνει τις αλλαγές της η Παραγουάη, Ρομέρο αντί Νέλσον Βαλντέζ.

03:42

55': Εντελώς άστοχο το διαγώνιο σουτ του Μπενίτεζ.

03:40

Εντυπωσιακή προσπάθεια από τον Μέσι, ο οποίος περνάει όποιον βρίσκει, δίνει στον Παστόρε, ο Βιγιάρ αποκρούει το πλασέ του, αλλά ο Ντι Μαρία στη συνέχεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

03:39

53': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

03:35

Εκπληκτική κάθετη πάσα από τον Παστόρε, ο Ντι Μαρία βγαίνει μόνος του και από θέση μέσα αριστερά σκοράρει.

03:34

47': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

03:32

03:16

03:16

45'+2: Ο Μπομπαντίγια κάνει την ντρίμπλα, αδειάζει τον Οταμέντι αλλά το σουτ του ειναι κάκιστο.

03:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

03:12

Μεγάλο κενό στην άμυνα της Αργεντινής, από την κεφαλιά του Μπρούνο Βαλντέζ η μπάλα πάει στον Μπάριος κι εκείνος με σουτ δυναμίτη εκτελεί τον Ρομέρο.

03:12

43': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ!

03:11

42': Νέο κόρνερ κερδίζει η Παραγουάη, η φάση σταματάει για φάουλ.

03:10

41': Κόρνερ κερδίζει η Παραγουάη από το σουτ του Νέλσον Βαλντέζ. Ο Μπενίτεζ το εκτελεί, ο Ρόχο απομακρύνει.

03:08

39': Νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέσι, και αυτό φεύγει άουτ.

03:04

Δύο ασίστ σ' ένα ημίχρονο από τον Μέσι, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει στο Κόπα Αμέρικα.

03:01

31': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μέσι, ψηλά φεύγει η μπάλα.

02:59

30': Μπάριος αντί Σάντα Κρουζ, δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Παραγουάη.

02:59

30': Κίτρινη στον Ντα Σίλβα.

02:56

Ο Μέσι έχει χώρο και κάνει κάθετη για τον Παστόρε, εκείνος υποδέχεται εξαιρετικά την μπάλα και στη συνέχεια με διαγώνιο σουτ εκτελεί τον Βιγιάρ.

02:56

27': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

02:55

26': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γκονζάλεζ, στη θέση του ο Μπομπαντίγια για την Παραγουάη.

02:55

Διακοπή στο ματς, βρίσκεται στο έδαφος ο Γκονζάλεζ.

02:53

24': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Αγκουέρο. Φαίνεται λανθασμένη η απόφαση.

02:50

21': Μεγάλη ευκαιρία για την Αργεντινή! Ο Μέσι φεύγει στην αντεπίθεση, με εκπληκτική ενέργεια δίνει στον Παστόρε, εκείνος κάνει δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Βιγιάρ που αποκρούει.

02:48

Προσπαθεί αμέσως να αντιδράσει η Παραγουάη, έχει πάρει τον έλεγχο, αλλά χωρίς να δημιουργήσει φάση.

02:44

Από την εκτέλεση φάουλ του Μέσι η αντίδραση της άμυνας της Παραγουάης είναι τραγική, η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Ρόχο σκοράρει από κοντά.

02:43

15': ΓΚΟΛ για την ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

02:42

13': Κίτρινη στον Κάσερες.

02:42

13': Κίτρινη στον Μπίγλια.

02:41

12': Κίτρινη στον Ρόχο.

02:40

11': Ο Ζαμπαλέτα γυρίζει προς το πέναλτι, ο Παστόρε πιάνει το γυριστό, αλλά είναι αδύναμο και ο Βιγιάρ μπλοκάρει εύκολα.

02:38

Έχει μπει καλύτερα ως τώρα η Παραγουάη.

02:35

6': Ο Μπενίτεζ στρώνει με κεφαλιά την μπάλα στον Σάντα Κρουζ, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση, αλλά δεν το πιάνει όπως θα ήθελε και αστοχεί.

02:33

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

02:29

02:24

Υπενθυμίζεται ότι η Χιλή έχει περάσει ήδη στον τελικό και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της.

02:20

Στα πέναλτι πέρασαν από τα προημιτελικά και οι δύο ομάδες. Η Αργεντινή απέκλεισε την Κολομβία και η Παραγουάη τη Βραζιλία.

02:15

Καλημέρα σας, ο ημιτελικός του Κόπα Αμέρικα της Αργεντινής με την Παραγουάη ξεκινάει σε 15 λεπτά.