0
-
1
21:22

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού με τον Κώστα Μήτρογλου να «καθαρίζει» ένα ματς που η ομάδα του Μίτσελ δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο και έμοιαζε... βολεμένη και με την ισοπαλία.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:18

92': Κεφαλιά του Σίλντενφελντ έπειτα από φάουλ του Πράνιτς, άουτ η μπάλα.

21:17

91': Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο.

21:17

91': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Φουστέρ, μέσα ο Εντινγκά.

21:17

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 5 τα έξτρα λεπτά.

21:16

Ωραίος συνδυασμός του Μήτρογλου με τον Φουστέρ, ο Ισπανός τραβάει την άμυνα πάνω του, δίνει στον φορ του Ολυμπιακού και αυτός μέσα απ' την περιοχή πλασάρει τον Καπίνο για το 0-1.

21:16

90': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:10

85': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης παίρνει τη θέση του Φιγκερόα.

21:08

83': Κακό σουτ του Αμπεΐντ, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:05

Από τα μεγάφωνα υπάρχει ενημέρωση πως αν ξαναπέσει κάτι στον αγωνιστικό χώρο υπάρχει ενδεχόμενο να διακοπεί οριστικά το ματς.

21:04

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.

21:04

Ο Μάνταλος έχει φωνάξει τους Ζαβραδινό και Δουρέκα για να τους ενημερώσει πως θα πορευτεί αν συνεχιστεί αυτό το φαινόμενο.

21:02

Κι άλλη διακοπή στο ματς λόγω φωτοβολίδας που έπεσε από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού. Αυτή τη φορά «στόχος» ήταν ο Μίτσελ, ο οποίος ευτυχώς δεν τραυματίστηκε.

20:58

72': Πρώτη αλλαγή για τους «πράσινους». Βγαίνει ο Λαγός και μπαίνει ο Αμπεΐντ.

20:56

70': Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με έξυπνη πάσα του Μέντες στον Φιγκερόα, ο Αργεντίνος μέσα απ' την περιοχή δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:53

67': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

20:52

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις παίρνει τη θέση του Σαβιόλα.

20:51

65': Σουτ του Μανιάτη από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:47

61': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Κάμπελ, μέσα ο Γιαταμπαρέ.

20:46

61': Κόρνερ του Χολέμπας, ο Μήτρογλου πιάνει σκαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάει πάνω στον Καπίνο που αποκρούει ενστικτωδώς.

20:45

59': Τραυματίστηκε ο Πράνιτς. Ο Κροάτης πήγε να απομακρύνει μια κροτίδα από τον αγωνιστικό χώρο και αυτή έσκασε λίγο πριν απλώσει το χέρι του για να την πιάσει. Μικρή διακοπή στο ματς.

20:44

58': Σουτ του Τριανταφυλλόπουλου από πλάγια θέση, ο Ρομπέρτο αποκρούει εντυπωσιακά.

20:43

57': Σε γέμισμα από την άμυνα του Παναθηναϊκού προς τον Μπεργκ, ο Μανωλάς κάνει λάθος γύρισμα προς τον Ρομπέρτο, ο Σουηδός «τσιμπάει» τη μπάλα προς τον Φιγκερόα, αλλά ο Σιόβας προλαβαίνει και διώχνει.

20:40

55': Σέντρα του Νάνο από αριστερά, ο Πράνιτς μέσα απ' την περιοχή και δεξιά πιάνει στην κίνηση το σουτ, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Ρομπέρτο.

20:40

54': Άρχισε και πάλι το ματς με τον Χολέμπας να εκτελεί το κόρνερ και τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού να απομακρύνουν.

20:38

Διακοπή στο ματς. Από τη θύρα 13 φεύγουν και πάλι φωτοβολίδες αυτή τη φορά προς τους άνδρες των ΜΑΤ που βρίσκονται εκεί μπροστά.

20:37

Εκτελεί ο Χολέμπας η μπάλα βρίσκει στο τείχος και φτάνει στον Μήτρογλου μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Ρισβάνη και φεύγει κόρνερ.

20:36

51': Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση 3-4 μέτρα έξω απ' την περιοχή.

20:34

49': Τραγική σέντρα σουτ του Λαγού, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:31

46': Έναρξη β' μέρους.

20:31

Καμία αλλαγή από Αναστασίου και Μίτσελ.

20:30

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:15

Κακό παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις και πολλά λάθη μέχρι στιγμής. Οι γηπεδούχοι παίζουν αρκετά αμυντικά και προσπαθούν να «χτυπήσουν» στην κόντρα και οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να κάνουν παιχνίδι από πλάγια και κυρίως από δεξιά, χωρίς αποτέλεσμα.

20:14

Τέλος α' μέρους.

20:14

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:13

45': Βιαστικό σουτ του Μήτρογλου έξω απ' την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

20:11

44': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ βρίσκει στον Μέντες μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αυτό από πλάγια θέση κάνει συρτό πλασέ, αλλά ο Ρομπέρτο έχει κλείσει καλά τη γωνία του και μπλοκάρει με άνεση.

20:10

Σε σέντρα του Λαγού, ο Ρομπέρτο απέκρουσε, η μπάλα χτύπησε στο πρόσωπο του στόπερ των «ερυθρόλευκων» κι έφυγε ένα μέτρο δίπλα απ' το δοκάρι για κόρνερ.

20:09

41': Παραλίγο αυτογκόλ από τον Μανωλά!

20:05

37': Κίτρινη κάρτα στον Ρομπέρτο για διαμαρτυρία.

20:02

Μετά τις απαραίτητες συστάσεις απ' τα μεγάφωνα το παιχνίδι άρχισε και πάλι.

20:02

34': Νέα μικρή διακοπή στο ματς, καθώς έπεσαν άλλες δυο φωτοβολίδες από το πέταλο των οργανωμένων του Παναθηναϊκού.

19:58

30': Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

19:54

«Βδέλλα» πάνω στον Μήτρογλου παίζει ο Ρισβάνης. Ο αμυντικός του Παναθηναϊκού ακολουθεί τον φορ του Ολυμπιακού ακόμα και όταν τραβιέται πολύ έξω απ' την περιοχή.

19:52

24': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

19:51

23': Διακοπή στο ματς γιατί ο Σάμαρης «έφαγε« μια κλωτσιά στο καλάμι από τον Πράνιτς και έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο.

19:50

22': Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

19:48

20': Κακός ρυθμός μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να αναπτυχθούν με πιο ορθολογικό τρόπο, ενώ οι γηπεδούχοι ψάχνουν με μακρινές μπαλιές απ' την άμυνα τους Μπεργκ και Φιγκερόα.

19:47

Από τη θύρα 13 έπεσε μια φωτοβολίδα στην περιοχή του Ρομπέρτο.

19:42

15': Πρώτη καλή φάση στο ματς. Σέντρα του Σαλίνο, ο Μήτρογλου παίρνει την κεφαλιά και ο Καπίνο αποκρούει εντυπωσιακά.

19:36

Ο Πράνιτς εκτελεί, διώχνει με κεφαλιά ο Σιόβας. Έχει δοθεί και φάουλ υπέρ του Μανιάτη.

19:36

8': Πρώτο κόρνερ και για τον Παναθηναϊκό.

19:36

8': Αρκετά λάθη από τις δύο ομάδες σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

19:31

Εκτελεί ο Χολέμπας, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

19:30

3΄: Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό.

19:28

19:27

Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί με τις μπλε εμφανίσεις!

19:27

Ο Φιγκερόα θα βρίσκεται κανονικά στην 11αδα του Παναθηναϊκού.

19:26

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο «πράσινοι» και «ερυθρόλευκοι».

19:18

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές.

19:08

Το 2001, βέβαια, είχε κάνει επιβλητικό πέρασμα από την ιστορική έδρα των «πρασίνων», νικώντας τους για το Κύπελλο με 4-1.

19:06

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο «Απ. Νικολαΐδης» ο Ολυμπιακός έχει να νικήσει τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα από τον Μάιο του 1983!

19:04

Περίπου 12.000 φίλαθλοι βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις εξέδρες.

19:02

Με επιθετικό σχήμα και ο Μίτσελ, καθώς ο Ισπανός χρησιμοποιεί μαζί Μήτρογλου και Σαβιόλα.

19:01

Ο Αργεντίνος επιθετικός, πάντως, δείχνει να αντιμετωπίζει ένα μικροπρόβλημα και δεν αποκλείεται να πάρει τη θέση του ο Κλωναρίδης.

19:01

Ο Γιάννης Αναστασίου «εμπιστεύεται» το 4-4-2 με Φιγκερόα και Μπεργκ που χρησιμοποιεί στα τελευταία ματς.

18:59

Το A-SPORTS.GR θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι που ξεκινάει στις 19.30.

18:58

Στο «Απ. Νικολαΐδης» Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ρισβάνης, Σίλντενφελντ, Μέντες, Λαγός, Ζέκα, Πράνιτς, Φιγκερόα, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καρέλης, Αμπεΐντ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου
Αναπ: Μέγερι, Παπάζογλου, Εντινγκά, Παπαδόπουλος, Μετζανί, Γιαταμπαρέ, Βάις
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) - Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Καρατζίκας (Αθηνών)