Απομακρύνουν οι αμυντικοί της Αναγέννησης

19:49

Κόρνερ για την Καβάλα, λογικά η τελευταία φάση

19:47

90+3': Κάρτα και στον Αναστασίου

19:45

90+1': Κάρτα στον Πόπτση

19:45

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου και ενώ η Αναγέννηση πιέζει!

19:42

Αστοχεί από καλή θέση ο επιθετικός της Αναγέννησης

19:42

87': Κεφαλιά ψαράκι του Στεργίδη, η μπάλα άουτ

19:39

84': Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Μοσχάκη ο Αναστασίου

19:38

Κάρτα στον Παλάσκα και ενώ το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο

19:38

Ευκαιρία για τα Γιαννιτσά

19:37

83': Σουτ το Στεργίδη, ο Τιγγερίδης σε κόρνερ!

19:37

Ο Παπαδόπουλος το εκτελεί, ο Άρτσε από κοντά δεν μπορεί να μπει στην φάση και η ευκαιρία χάνεται για την Καβάλα

19:36

82': Σουτ του Καπνίδη, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φύγει κόρνερ

19:34

- Για να δούμε, μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο...

19:32

78': Δεύτερη ευκαιρία για την Καβάλα με κεφαλιά του Ντουτσαρίδη, η μπάλα κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο...

19:32

78': Ο Καπνίδης δεν μπορεί να πλασάρει, καθώς ο Παλάσκας βάζει το πόδι του και διώχνει σε κόρνερ

19:28

Πιο επικίνδυνη η Αναγέννηση Γιαννιτσών, ψάχνει το τρίτο γκολ!

19:27

Κάρτα στον Ντόση

19:27

73': Ο Χαρμάνας κάνει κάτι σαν σουτ που βγαίνει πάσα στον Μπαργκά, αυτός ωστόσο από πλάγια θέση κερδίζει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

19:25

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, για να δούμε τι μας επιφυλάσσει ένα παιχνίδι που μοιάζει ανοιχτό και στα τρία αποτελέσματα

19:24

Αναγκαστική αυτή η αλλαγή για τους ''αργοναύτες''

19:23

69': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Καβάλα. Ο Αλεξίου βγαίνει εκτός, στη θέση του ο Ντουτσαρίδης.

19:22

Τα Γιαννιτσά έχουν δείξει χαρακτήρα στην επανάληψη και με δύο γκολ έχουν φέρει το ματς στα ίσια

19:21

66': Ο Ντόσης στη θέση του Κουρέλα. Δεύτερη αλλαγή για την Καβάλα

19:19

65': Ο Καράμπελας για ακόμα μια φορά βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με εξαιρετικό πλασέ γράφει το 2-2

19:19

ΓΚΟΛ η Αναγέννηση, ισοφαρίζει!

19:18

65': Ο Τιγγερίδης βγαίνει να μπλοκάρει την μπάλα, κάνει λάθος, αυτή φτάνει στον Στεργίδη αλλά αυτός πλασάρει πάνω σε αμυντικό της Καβάλας

19:18

Νέα ευκαιρία για την Αναγέννηση

19:14

61': Δεύτερη αλλαγή για τα Γιαννιτσά. Στη θέση του Γιανκούλιτσα ο Στεργίδης

19:13

60': Ο Καράμπελας βγαίνει ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας αλλά αστοχεί σε τετ α τετ

19:13

Κλασική ευκαιρία για την Αναγέννηση

19:12

57': Μακρινό σουτ από τον Παλάσκα, η μπάλα έξω

19:09

55': Κάρτα στον Λαμπάκη

19:08

54': Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Μπαξεβάνου ο Χαρμάνας

19:08

Μειώνει η Αναγέννηση Γιαννιτσών και ξαναμπαίνει στο ματς

19:06

53': Ο Καράμπελας κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Γκαρακλίδης άθελα του με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, πετυχαίνοντας αυτογκόλ

19:06

ΓΚΟΛ η Αναγέννηση

19:03

Κοντά στο τρίτο γκολ η Καβάλα

19:03

48': Μακρινό σουτ του Καπνίδη, ο Καραογλανίδης δύσκολα σε κόρνερ

19:01

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:01

46': Έναρξη της επανάληψης

18:59

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο

18:45

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

18:44

Η Αναγέννηση Γιαννιτσών στεκόταν καλύτερα από την Καβάλα αλλά ''πληρώνει'' τα αμυντικά κενά της

18:44

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:42

43': Ο Αλεξίου φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ κρεμάει τον Καραογλανίδη για το 2-0

18:42

ΓΚΟΛ η Καβάλα, δύο ευκαιρίες - δύο γκολ!

18:41

''Χρυσή'' αλλαγή ο Παπαδόπουλος, αν μείνει φυσικά αυτό το 1-0 μέχρι το τέλος

18:39

40': Ο Κουρέλας σεντράρει από αριστερά και ο Παπαδόπουλος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα πλασάρει και γράφει το 1-0

18:39

ΓΚΟΛ η Καβάλα!

18:37

Νωρίς νωρίς αλλαγή για την Καβάλα με τον Χαραλαμπίδη να προσπαθεί να αλλάξει την κακή εικόνα που δείχνει μέχρι τώρα η ομάδα του

18:37

38': Ο Ντομί βγαίνει εκτός, στη θέση του περνά ο Παπαδόπουλος

18:36

37': Ο Καράμπελας προσπαθεί να νικήσει από πλάγια θέση τον Τιγγερίδη, αλλά σουτάρει άουτ

18:35

Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση

18:34

Ρεσιτάλ λαθών στα τελευταία λεπτά, το παιχνίδι έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε στο πρώτο τέταρτο

18:25

- Χωρίς την μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής το παιχνίδι και ενώ συμπληρώσαμε 25 λεπτά αγώνα στο ''Ανθή Καραγιάννη''

18:24

24': Ο Κουρέλας το εκτελεί, οι αμυντικοί της Αναγέννησης απομακρύνουν

18:24

Φάουλ σε καλό σημείο για την Καβάλα...

18:18

18': Ο Ιβανίδης δοκιμάζει τα πόδια του από τα 35 μέτρα, ο Τιγγερίδης δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει εύκολα

18:15

- Καλός ρυθμός στο πρώτο τέταρτο, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα επικίνδυνο σουτ

18:11

12': Απαντά στις ευκαιρίες η Καβάλα με σουτ του Κουρέλα, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

18:10

11': Σουτ του Μπαργκά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Τιγγερίδη

17:59

1': Σέντρα στο ''Ανθή Καραγιάννη''

17:58

Και οι δύο ομάδες φυσικά θέλουν το τρίποντο για να... ανασάνουν βαθμολογικά

17:57

Ντέρμπι της... ουράς αυτό ανάμεσα στην 13η Καβάλα και την ουραγό Αναγέννηση Γιαννιτσών

17:56

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο ''Ανθή Καραγιάννη'', οι δύο ομάδες βρίσκονται ήδη στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με τους διαιτητές

ΚΑΒΑΛΑ
Τιγγερίδης, Παπαργύριου, Χόρτσας, Άρτσε, Ντομί, Καπνίδης, Πρίττας, Κουρέλας, Γκαρακλίδης, Αλεξίου, Πόπτσης.
Καραογλανίδης, Λαμπάκης, Κουρούπης, Παλάσκας, Μπαξεβάνος, Ιβανίδης, Μοσχάκης, Καράμπελας, Κάρταλ, Μπαργκά, Γιανκούλιτσα.
Διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου). Βοηθοί: Λιώλας, Βασιλόπουλος (Έβρου). 4ος: Γκράνας (Ξάνθης)