Τέλος του αγώνα, ο Ολυμπιακός Βόλου είναι στους ''16'' του Κυπέλλου!

Στο 90+3' στο ''Βικελίδης'', ο Ολυμπιακός Βόλου κρατάει το 0-0...

Θρίλερ στα τελευταία λεπτά, με τον Άρη να παίζει με δέκα αλλά να πιέζει!

22:19

Ο αμυντικός του Άρη αποβάλλεται γιατί πέταξε την μπάλα πάνω στον Καπετάνο ο οποίος βρισκόταν στο έδαφος

22:18

90': Αποβολή για τον Άρη, κόκκινη στον Οικονομόπουλο

22:18

90': Ευκαιρία για τον Άρη με κεφαλιά του Πουλίδο, η μπάλα πριν περάσει την γραμμή απομακρύνεται από αμυντικούς του Βόλου

22:17

89': ''Φωνάζει'' για πέναλτι ο Ολυμπιακός Βόλου για ένα τάκλιν του Πουλίδο στον Γκούρμα. Φαίνεται να παίρνει μπάλα και πόδια ο αμυντικός του Άρη, πολύ δύσκολη φάση

22:14

86': Κάρτα στον Γιενγκά ο οποίος κέρδισε φάουλ, αλλά βλέπει την κίτρινη για την αντίδραση του να πετάξει την μπάλα

22:13

Μπήκαμε στα τελευταία λεπτά του ματς και στο Περιστέρι: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 7-0 (85')

22:11

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ολυμπιακός Βόλου. Στη θέση του Ρόκα ο Κωστούλας

22:10

82': Κάρτα στον Μανιά

22:08

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο στο ''Βικελίδης''

22:06

Δύο συνεχόμενα κόρνερ, περνάνε ανεκμετάλλευτα για τους φιλοξενούμενους

22:05

77': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός Βόλου, ο Γκούρμα σουτάρει, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

22:04

76': Ο Τάτος σεντράρει, ο Αγγελούδης από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

22:03

Αγγίζει το γκολ ο Άρης!

22:02

74': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Μπρέσκα ο Γκούρμα

22:02

- Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, ο Ολυμπιακός Βόλου κρατά το 0-0 που του δίνει την πρόκριση

21:58

70': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Στο ματς περνάει ο Αγγελούδης, έξω ο Σταυρόπουλος

21:58

71': Και 7ο γκολ στο Περιστέρι: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 7-0, με κεφαλιά του Ταυλαρίδη

21:57

Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:55

67': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο άσος των φιλοξενούμενων. Μέσα ο Πόνσε, έξω ο Γκέσιος λοιπόν

21:54

- Μικρή διακοπή, στο έδαφος βρίσκεται με πρόβλημα τραυματισμού ο Γκέσιος για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:51

63': ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 6-0 με τέρμα του Καραγκούνη (σουτ).

21:51

Έκτο γκολ ο Ατρόμητος!

21:49

60': Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Σουνά ο Μανιάς

21:48

Να θυμίσουμε πως το 0-0 στέλνει τον Ολυμπιακό Βόλου στους ''16'', καθώς είχε νικήσει 1-0 τον Άρη στο ΕΑΚ, στο πρώτο ματς

21:48

Από μια καλή φάση οι ομάδες μέσα σε ένα λεπτό!

21:48

60': Στην αντεπίθεση ο Τάτος γύρισε επικίνδυνα την μπάλα, ωστόσο δεν βρέθηκε κάποιος συμπαίκτης του στην πορεία για να σκοράρει

21:47

59': Ο Μπρέσκα πασάρει χαμηλά, ο Διούδης βγαίνει και μαζεύει την μπάλα πριν μπει στην φάση ο Γκέσιος

21:43

55': Μακρινό σουτ του Καπετάνου, η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Διούδη

21:43

Αγγίζει το γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου!

21:41

53': Κάρτα στον Σουνά για μαρκάρισμα στον Καρρά

21:37

Πρώτη αξιόλογη στιγμή στην επανάληψη, είναι για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:36

49': Σουτ του Γιενγκά έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ

21:34

Ξεκίνησε το Β' μέρος και στο Περιστέρι: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 5-0

21:34

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:33

46': Ξεκίνησε η επανάληψη

21:33

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο στο ''Κλεάνθης Βικελίδης''

21:17

Ημίχρονο και στο Περιστέρι: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 5-0

21:17

Τέλος ημιχρόνου στο ''Κλεάνθης Βικελίδης''.

21:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

21:15

Να μια καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:15

45': Καλό σουτ του Γιενγκά από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει άουτ

21:13

41': ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 5-0 με κεφαλιά του Ιγκλέσιας

21:13

ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 5-0!

21:13

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 4-0 (40') δοκάρι σε κεφαλιά του Καραγκούνη για τους Περιστεριώτες

21:11

- Τελευταίο πεντάλεπτο στο ''Βικελίδης'', πάντα στο 0-0 ο Άρης με τον Ολυμπιακό Βόλου, σε ένα ματς που έχει αργό ρυθμό

21:07

37': Κάρτα στον Έλσνερ για δυνατό μαρκάρισμα

21:06

36': Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του τραυματία Ηρακλή ο Νταμαρλής

21:06

33': ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 4-0 με αυτογκόλ του Κάργα

21:05

Τέταρτο γκολ ο Ατρόμητος

21:02

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει για τον Άρη ο Ηρακλής. Πάντως ο Έλληνας αμυντικός παραμένει στον αγωνιστικό χώρο, την ώρα που ο Μιλίνκοβιτς έχει σηκώσει για ζέσταμα τον Νταμαρλή

21:01

30': ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 3-0 με σουτ του Καραμάνου

20:53

23': Ο Αγκάνθο ξεφεύγει από τους αντίπαλους αμυντικούς, ωστόσο μπαίνοντας στην περιοχή χάνει το κοντρόλ και την ευκαιρία να απειλήσει

20:50

20': Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού Βόλου, ο Σουνάς από το ύψος του πέναλτι κάνει τσαφ και δεν μπορεί να απειλήσει

20:48

- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2-0 (16') Ο Καραμάνος με σουτ πετυχαίνει το δεύτερο γκολ

20:48

ΓΚΟΛ στο Περιστέρι, 2-0 ο Ατρόμητος

20:46

16': Ο Τάτος εκτελεί ο φάουλ, ο Έλσνερ παίρνει την κεφαλιά ωστόσο από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ

20:46

Μοναδική ευκαιρία για τον Άρη

20:44

14': Ο Πουλίδο δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκίτκου

20:43

Η πρώτη επίσκεψη του Ολυμπιακού Βόλου στα καρέ του Άρη

20:42

12': Επικίνδυνη σέντρα του Καπετάνου, η μπάλα φεύγει παράλληλα με την εστία του Διούδη

20:32

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι και στο Περιστέρι. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-0

20:31

1': Ξεκίνησε το ματς στο ''Κλεάνθης Βικελίδης''

20:25

Όσο για το άλλο ζευγάρι, ο Ατρόμητος είχε επιβληθεί 1-0 του Φωστήρα στον Ταύρο

20:25

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς ο Ολυμπιακός Βόλου είχε επικρατήσει 1-0 του Άρη στο ΕΑΚ

20:24

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα σε Θεσσαλονίκη και Περιστέρι

20:24

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Καραγκούνης, Γεωργίου, Γκαρσία, Φάμπιο, Καραμάνος.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Καμπάσης, Κάργας, Τεγούσης, Κόντι, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Μακρίδης, Γιόνδης, Κιμανί.

20:01

-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ:

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Γεωργαράκος (Αθηνών)
4ος: Ανούσος (Λακωνίας).

19:22

Σέντρα και στα δύο παιχνίδια στις 20.30.

19:20

Το a-sports.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το ''Κλεάνθης Βικελίδης'', ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό Βόλου και παράλληλα την εξέλιξη του Ατρόμητος - Φωστήρας.

ΑΡΗΣ
Διούδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Πουλίδο, Ελσνερ, Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Σταυρόπουλος, Σουνάς, Τάτος, Αγκάνθο.
Αναπ: Μπουζάνης, Κύργιας, Αγγελούδης, Τσουμάνης, Λεμονής, Νταμαρλής, Μανιάς.
Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελλίσης, Ρόκας, Καπετάνος, Πινδώνης, Γκέσιος, Γιενγκά, Μπρέσκα
Αναπ: Γεωργίου, Κατσίκης, Γκούρμα, Κωστούλας, Παπανικόλας, Κόμνος, Πόνσε.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Ευθυμιάδης (Πιερίας). 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών)