Υπερασπίστηκε εξαιρετικά το στέμμα της η ομάδα της Ανδαλουσίας και εξασφαλίζει έτσι τη συμμετοχή της στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν.

23:38

Τελείωσε ο τελικός, το πήρε η Σεβίλλη νικώντας με 3-2!

23:35

90'+3: Ο Βιντάλ γυρίζει για τον Κόκε κι εκείνος αστοχεί με σουτ εντός περιοχής.

23:33

23:32

Μεταφέρεται με το φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου. Είχε συγκρουστεί λίγο πριν σε εναέρια μονομαχία.

23:30

Έχει χάσει τις αισθήσεις του ο Ματέους, ο οποίος πέφτει μόνος του! Από πάνω του αρκετοί παίκτες.

23:29

87': Στη θέση του Μπανέγκα ο Ιμπόρα για τη Σεβίλλη.

23:28

85': Στη θέση του Κανκάβα ο Σακόφ για την Ντνιεπρ.

23:25

82': Γκαμεϊρό αντί Μπάκα για τη Σεβίλλη.

23:22

80': Ο Μπανέγκα εκτελεί κόρνερ, ο Μπάκα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

23:22

79': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Ο Μπάκα παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και ο Μπόικο κάνει απίστευτη επέμβαση.

23:20

78': Στη θέση του Κάλινιτς, ο Σελεζνιόφ για την Ντνιεπρ.

23:17

75': Κίτρινη στον Ροτάν.

23:16

Ο Μάτος δεν μπορεί αν διώξει την μπάλα, στη συνέχεια ούτε οι συμπαίκτες του και ο Βιτόλο βγάζει εξαιρετική πάσα για τον Μπάκα που τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

23:15

73': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:11

68': Αλλαγή για την Ντνιεπρ, στη θέση του Φέντορτσουκ ο Μπεζούς.

23:10

67': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Ο Κρικόβια με εξουδετερωμένο τον Μπόικο κάνει σουτ από κοντά, αλλά η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

23:06

64': Ο Εμπιά παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά από κόρνερ του Μπανέγκα.

23:05

62': Ο Κονοπλιάνκα κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

23:01

58': Κόκε αντί Ρέγιες για τη Σεβίλλη.

22:57

55': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Κονοπλιάνκα, ψηλά φεύγει η μπάλα.

22:56

Να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις επιχειρεί η Ντνιεπρ.

22:52

Κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά η Σεβίλλη.

22:48

22:47

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:32

22:32

45'+2: Κίτρινη στον Κάλινιτς.

22:31

45'+1: Κίτρινη στον Κρικόβιακ.

22:30

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:29

Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση από τον Ροτάν, κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Ρίκο.

22:28

44': ΓΚΟΛ για την ΝΤΝΙΕΠΡ!

22:27

42': Δυνατό σουτ από μακριά κάνει ο Βιντάλ, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά.

22:25

Ανέβηκε στα τελευταία λεπτά η Ντνιεπρ αναζητώντας την ισοφάριση πριν το ημίχρονο.

22:22

38': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντνιεπρ! Ο Κονοπλιάνκα κάνει εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ, η μπάλα πηγαίνει προς το παραθυράκι και ο Ρίκο εκτινάσσεται και αποκρούει.

22:20

Η Ντνιεπρ μέσα σε τρία λεπτά δέχτηκε περισσότερα γκολ απ' όσα είχε δεχτεί στα τελευταία τέσσερα ματς της στο Γιουρόπα Λιγκ!

22:16

Ο Ρέγιες με εκπληκτική κάθετη πάσα βγάζει μόνο του τον Μπάκα, εκείνος στη συνέχεια περνάει τον Μπόικο και πλασάρει προ κενής εστίας.

22:16

31': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:13

Ο Μπάκα κάνει σέντρα, η μπάλα μένει στην περιοχή της Ντνιεπρ και ο Κρικόβιακ με σουτ από το σημείο του πέναλτι σκοράρει.

22:12

28': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:12

28': Ο Ρέγιες κάνει σουτ από θέση μέσα αριστερά και την τελευταία στιγμή κοντράρεται.

22:09

24': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Ο Μπόικο κάνει εξαιρετική επέμβαση σε σκαστή κεφαλιά του Κρικόβιακ.

22:05

20': Καλό σουτ από τον Ρέγιες, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

22:02

17': Κίτρινη στον Κανκάβα.

22:01

Το γκολ των Ουκρανών ήταν απλώς μία παρένθεση στην κυριαρχία της Σεβίλλης. Από το πρώτο λεπτό έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά φυσικά αυτό δεν αρκεί.

21:57

Εντυπωσιακό στατιστικό ότι η Ντνιεπρ δεν έχει χάσει ματς στο οποίο έχει προηγηθεί στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ.

21:55

11': Ο Μπανέγκα κάνει σουτ από μακριά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:52

Ο Κάλινιτς παίρνει την κεφαλιά και δίνει στον Ματέους, εκείνος βγάζει τη σέντρα και ο Κροάτης με νέα κεφαλιά σκοράρει όντας αμαρκάριστος. Βρέθηκε σε ανισορροπία η άμυνα της Σεβίλλης και το πλήρωσε.

21:51

7': ΓΚΟΛ για την ΝΤΝΙΕΠΡ!

21:50

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον Ρέγιες, σωστά αφήνει το ματς να συνεχιστεί ο Άτκινσον.

21:49

Έχει μπει καλύτερα η Σεβίλλη στα πρώτα λεπτά.

21:45

21:42

21:40

Η Ντνιεπρ βρίσκεται για πρώτη φορά σε τελικό και θα ήθελε να ολοκληρώσει αυτό το μικρό θαύμα με τον τίτλο.

21:35

Να υπερασπιστεί το στέμμα της θέλει η Σεβίλλη, η οποία ως τώρα έχει το απόλυτο σε τελικούς έχοντας κατακτήσει τρεις φορές τη διοργάνωση.

21:30

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει ο τελικός του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στη Σεβίλλη για την Ντνιεπρ.