19:56

19:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την ΑΕΛ.

19:51

90'+2: Στη θέση του Πίντο ο Μουλόπουλος.

19:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:49

Στο έδαφος ο Μπόγιοβιτς, προσωρινή διακοπή.

19:47

88': Αποβάλλεται ο Άλα με δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Λύρα.

19:47

87': Ο Μαρουκάκης κάνει γυριστό στη κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:45

85': Ο Λύρας περνάει τον Μασούρα, κάνει σουτ από δύσκολη γωνία και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

19:43

83': Ο Λύρας βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Μπόγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά αν και αιφνιδιάζεται και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:41

81': Κίτρινη στον Μελισσά.

19:39

80': Στη θέση του Σερτζίνιο ο Λύρας για την ΑΕΛ.

19:39

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Παναχαϊκή, αλλά η άμυνα της ΑΕΛ ανταποκρίνεται όπως πρέπει.

19:37

77': Κίτρινη στον Πίντο.

19:34

74': Κυβελίδης αντί Μπουντούπουλου για την Παναχαϊκή.

19:33

73': Κίτρινη για θέατρο στον Μπόγιοβιτς.

19:32

Πολλές οι ημιτελείς προσπάθειες στα τελευταία λεπτά.

19:29

69': Καλό σουτ από τον Πινδώνη, λίγο έξω περνάει η μπάλα.

19:27

67': Ο Μαρουκάκης ανοίγει στον Κορέτα, εκείνος κάνει το σουτ και ο Αποστολίδης αποκρούει.

19:23

63': Κίτρινη στον Άλα.

19:21

61': Σουτ από μακριά δοκιμάζει ο Σερτζίνιο, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:18

58': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μπόγιοβιτς πιάνει εξαιρετική σκαστή κεφαλιά και ο Παπαδόπουλος κάνει μεγάλη επέμβαση. Στην εξέλιξη της φάσης αποκρούει και σουτ του Πίντο.

19:17

57': Ο Καρανίκας βγάζει τη σέντρα, ο Πίντο παίρνει την καρφωτή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:16

56': Αλλαγή για την Παναχαϊκή, Κορέτα αντί Τρίγκα.

19:14

54': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Μπόγιοβιτς πλασάρει από θέση μέσα αριστερά και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

19:12

Ένα ακόμη σόλο εντός περιοχής πήγε να κάνει ο Πίντο, αλλά αυτή τη φορά κόπηκε.

19:08

Εναέρια σύγκρουση ανάμεσα σε Παπαδόπουλο και Μπόγιοβιτς, μικρή διακοπή.

19:06

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ, Μελισσάς αντί Γιάντση.

19:06

46': Γκατιάγκα αντί Πατινιώτη για την Παναχαϊκή.

19:05

19:05

Με δεμένο χέρι έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο ο Γιάντσης.

18:50

18:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:47

Νέα διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Γιάντσης.

18:42

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Χοτζάλι.

18:40

Πολύ ωραία προσπάθεια από τον Πίντο, αποφεύγει Χαρτσιά και Άλα και στη συνέχεια με δυνατό αριστερό σουτ νικάει τον Παπαδόπουλο.

18:39

38': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:36

35': Κίτρινη στον Κοντοδήμο.

18:35

34': Ο Γιάντσης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:33

31': Καλή προσπάθεια από τον Μαρουκάκη, αλλά το φαλτσαριστό σουτ του φεύγει άουτ.

18:32

31': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Σερτζίνιο, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:29

Δυσκολεύεται πολύ να αναπτυχθεί η Παναχαϊκή.

18:26

25': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μπόγιοβιτς παίρνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

18:23

Έχει ανεβεί η ΑΕΛ και πιέζει στα τελευταία λεπτά.

18:21

19': Ο Γιάντσης βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Πίντο, εκείνος σκοράρει, αλλά από θέση οφσάιντ.

18:17

Καθαρό κράτημα του Άλμπι στον Μπόγιοβιτς, θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι. Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι.

18:14

13': Απευθείας φάουλ από μακριά από τον Μπουντόπουλο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

18:11

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΛ, ελέγχει το ματς στα πρώτα λεπτά.

18:08

7': Σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι από τον Μπόγιοβιτς, εύκολα πέφτει και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:05

Λιγοστός ο κόσμος στις εξέδρες του Αλκαζάρ.

18:02

18:01

17:55

Πολύ καλές οι καιρικές συνθήκες, στους 26 βαθμούς η θερμοκρασία.

17:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της ΑΕΛ με την Παναχαϊκή.

ΑΕΛ
Αποστολίδης, Καρανίκας, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κοντοδήμος, Μπανούσης, Πινδώνης, Σερτζίνιο, Γιάντσης, Πίντο, Μπόγιοβιτς.
Αναπ: Μπαλασάκης, Μελισσάς, Παμλίδης, Κουρτεσιώτης, Μουλόπουλος, Σταθάκης, Λύρας
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Παπαδόπουλος, Κοντοχρήστος, Άλα, Χαρτσιάς, Τρίγκας, Αναστασόπουλος, Μασούρας, Πατινιώτης, Χοτζάλι, Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος
Αναπ: Δήμιζας, Κορέτα, Καρβουνιάρης, Κυβελίδης, Γκαντιάγκα, Χούσα, Μαζιώτης
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Κοντιζάς (Πειραιά) 4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)