1
-
0
19:57

Η ΑΕΚ κέρδισε 1-0 τον Ηρακλή και τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε μπορεί να πανηγυρίσει επίσημα την επιστροφή της στη Σούπερ Λίγκα

19:57

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:55

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:54

90': Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Μετά από γέμισμα και αναταραχή στην περιοχή της ΑΕΚ, η κεφαλιά του Μπαρτολίνι από καλή θέση και με τον Βούρα εκτός θέσης φεύγει άουτ.

19:53

90': Κίτρινη ο Πλατέλλας.

19:51

88': Κίτρινη ο Γεωργέας.

19:49

86': Ο Κορδέρο στη θέση του Αραβιδη. Ζεστό το χειροκρότημα για τον Ισπανό, που επιστρέφει μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα. Τελευταία αλλαγή και για την ΑΕΚ.

19:48

85': Ο Αγγελούδης στη θέση του Ιντζόγλου, έκλεισε τις αλλαγές του ο Παπαδόπουλος.

19:42

79': Καθαρίζει ο Χουάντερσον την εκτέλεση κόρνερ.

19:42

79': Ο Ζόριτς στη θέση του Μπαρμπόσα, δεύτερη αλλαγή για τον Δέλλα.

19:41

78': Πολύ καλό σουτ του Αραβίδη, δύσκολα σε κόρνερ ο Χουάντερσον. Καλή στιγμή για την Ένωση.

19:39

76': Ο Αραβίδης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, συγκλίνει προς τον άξονα και σουτάρει με δεξί, πάνω από τα δοκάρια.

19:36

73': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραβίδης σεντράρει από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η κεφαλιά του Πλατέλλα και ενώ ο Χουάντερσον ήταν εξουδετερωμένος.

19:32

68': Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Ρομάνο βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Λουκίνα, μόλις άουτ το πλασέ του.

19:31

67': Τσιλιγκίρης και Ρομάνο στη θέση των Κυριακίδη και Τσιλιανίδη. Διπλή αλλαγή από τον Παπαδόπουλο.

19:30

67': Πολλά μέτρα άουτ το σουτ του Πλατέλλα.

19:29

65': Ο Ηρακλής διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η ΑΕΚ αμύνεται σωστά.

19:24

61': Ο Ντακόλ στη θέση του Γροντή. Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

19:24

61': Ο Λουκίνας πατά περιοχή πολύ επικίνδυνα, καθυστερεί και κερδίζει ένα κόρνερ. Διώχνουν οι της ΑΕΚ την εκτέλεση του Πουρτουλίδη.

19:23

Ο Πλατέλλας από δεξιά κάνει το γύρισμα, κακό διώξιμο των αμυντικών, η μπάλα στρώνεται στον Ανάκογλου, ο οποίος με ωραίο αριστερό συρτό σουτ έξω από την περιοχή νικά τον Χουάντερσον και ανοίγει το σκορ.

19:22

59': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:18

54': Κίτρινη ο Μπαρμπόσα.

19:17

54': Μακρινό συρτό σουτ του Σοϊλέδη, άουτ.

19:14

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Πλατέλλας, διώχνει ο Χουάντερσον με γροθιές.

19:12

49': Ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Πασάς κερδίζει την κόντρα, πατάει περιοχή και βγαίνει σε καλή θέση αλλά πλάγια, πάνω από τα δοκάρια το σουτ του.

19:09

Ο β' βοηθός, Φραγκιαδάκης ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις και τη θέση του πήρε ο 4ος διαιτητής, Παπαπέτρου.

19:08

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:07

18:51

45+3': Τέλος ημιχρόνου.

18:48

45': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:47

44': Γρήγορη αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Μπαρμπόσα επιχειρεί να κρεμάσει τον Χουάντερσον από το ύψος της περιοχής και λίγο πλάγια, κακή η εκτέλεση, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

18:46

44': Κόρνερ για τον Ηρακλή. Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, βγαίνει και καθαρίζει ο Βούρας.

18:46

43': Κίτρινη και ο Ανάκογλου.

18:45

43': Κίτρινη για τον Μπαρμπόσα.

18:45

42': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τον Ηρακλή.

18:44

42': Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Σουτ του Λουκίνα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κολοβέτσιο και παίρνει καμπύλη, φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια, κόρνερ.

18:43

40': Συνεχίζεται κανονικά το ματς.

18:41

39': Γέμισμα του Σοϊλέδη με φάουλ από τον άξονα, γυριστή κεφαλιά του Γροντή, διώχνει ο Χουάντερσον, που κερδίζει και επιθετικό φάουλ. Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Βραζιλιάνου.

18:37

35': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Σοϊλέδης, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:36

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί πάλι ο Σοϊλέδης, καθαρίζει ο Χουάντερσον.

18:35

32': Σέντρα του Σαραμαντά από αριστερά, κεφαλιά του Λουκίνα στην αγκαλιά του Βούρα.

18:33

31': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Σοϊλέδης, διώχνει με γροθιές μακριά ο Χουάντερσον.

18:32

30': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

18:29

26': Διαμαρτυρίες των κυανόλευκων για χέρι-πέναλτι του Ανάκογλου. Είναι όντως παράβαση, αλλά ελάχιστα εκτός περιοχής. Συνέχεια έδωσε ο Σιδηρόπουλος.

18:28

26': Κίτρινη ο Αραβίδης.

18:26

24': Καλή σέντρα του Σοϊλέδη, δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε ο Αραβίδης από καλή θέση.

18:22

20': Μεγάλη ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Τσιλιανίδης βγαίνει σε θέση τετ α τετ μετά από μία... σπόντα, ο Βούρας αποκρούει το πλασέ και κρατάει το μηδέν.

18:20

18': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Αραβίδης, άουτ η κεφαλιά του Γιόχανσον.