20:55

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.

20:51

20:49

88': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπιτάνγκ, μπλοκάρει ο Βούρας.

20:48

87': Πολύ μακρινό σουτ από τον Κυζιρίδη και εντελώς άστοχο.

20:45

85': Όλο το γήπεδο μόνος του έχει ο Γιόχανσον, ο οποίος λίγο πριν μπει στην περιοχή κάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

20:41

Την τελευταία στιγμή κόβει ο Μπάρμπας από τη σέντρα του Μπαρμπόσα.

20:40

Κίτρινη στον Τριανταφυλλάκο.

20:37

77': Εξαιρετική ενέργεια από τον Πλατέλλα, ο οποίος κάνει στη συνέχεια από πλάγια και δυνατό σουτ, αποκρούει ο Ρίζος.

20:36

Ακίνδυνος εδώ και ώρα ο Ολυμπιακός Βόλου.

20:32

72': Ο Ανάκογλου σηκώνει την μπάλα, ο Μπαρμπόσα πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:30

69': Μπαλντοβαλίεφ αντί Σκοπελίτη για τον Ολυμπιακό Βόλου.

20:26

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Γροντή ο Ανάκογλου.

20:25

Υποβασταζόμενος πηγαίνει στα αποδυτήρια ο Μπακάκης.

20:24

Ανεβασμένη η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά.

20:20

Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν πως έχουν πειραχτεί οι χιαστοί στο γόνατο του Μπακάκη.

20:18

58': Αλλαγή για την ΑΕΚ, Γεωργέας αντί Μπακάκη.

20:17

Στο έδαφος ο Μπακάκης, προσωρινή διακοπή.

20:13

53': Ο Διαμαντόπουλος κλέβει από τον Μπακάκη, στρώνει στον Μπιτάνγκ, αλλά εκείνος κάνει άστοχο σουτ.

20:10

Ωραία ενέργεια από τον Πλατέλλα, ο Μπαρμπόσα βρίσκει τον Αραβίδη κι εκείνος από κοντά στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Ωστόσο, εκείνη πηγαίνει στον Γροντή που σκοράρει σε ανυπεράσπιστη εστία.

20:10

49': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:06

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, Τριανταφυλλάκος αντί Ρόκα.

20:06

20:05

19:49

19:48

19:48

45': Ο Σοϊλέδης βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Μπακάκης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:46

Η ΑΕΚ κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά δυσκολεύεται να κάνει φάση.

19:42

Λάθη και ημιτελείς προσπάθειες περιλαμβάνουν τα τελευταία λεπτά.

19:39

36': Κίτρινη στον Μπάρμπα.

19:38

Πρόβλημα με τον Σκοπελίτη, προσωρινή διακοπή.

19:36

34': Σουτ από τα όρια της περιοχής από τον Φαγιέ, πολλά μέτρα εκτός περνάει η μπάλα.

19:33

31': Πολύ ωραία κομπίνα από κόρνερ, ο Μπιτάνγκ κάνει το σουτ και ο Μπακάκης απομακρύνει προ του Βούρα.

19:29

Έχει πέσει ο ρυθμός μετά τις καλές φάσεις που είχαμε στα προηγούμενα λεπτά.

19:25

23': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πλατέλλας κλέβει την μπάλα, βγαίνει με τον Ρίζο, πάει να τον περάσει και χάνει την μπάλα.

19:23

21': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Πολύ καλή επέμβαση του Βούρα σε πλασέ στην κίνηση του Διαμαντόπουλου.

19:22

19': Δύο διαδοχικά κόρνερ έχει κερδίσει η ΑΕΚ, αλλά κανένα εξ αυτών δεν έφερε αποτέλεσμα.

19:18

16': Μεγάλη ευκαιρία για τους Βολιώτες! Ο Μπακάκης κάνει κάκιστο διώξιμο, αλλά ο Διαμαντόπουλος από κοντά δεν πλασάρει όπως θα ήθελε.

19:17

15': Ο Αραβίδης προσπαθεί με λόμπα να νικήσει τον Ρίζο που βγαίνει και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:15

Δυσκολεύεται στα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός Βόλου να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του.

19:11

9': Κίτρινη για τον Ρόκα.

19:09

Από τα πρώτα λεπτά η ΑΕΚ ελέγχει το ματς και προσπαθεί να κλέβει την μπάλα γρήγορα.

19:07

4': Από πολύ μακριά το σουτ του Γιόχανσον, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Ρίζο.

19:06

Πανό για τη γενοκτονία των ποντίων υπάρχει στην κερκίδα.

19:03

19:01

18:55

Καλός ο καιρός, στους 23 βαθμούς η θερμοκρασία.

18:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό Βόλου.

Βούρας, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Σαρρής, Σοϊλέδης, Φαγιέ, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Γροντής, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
Αναπ: Ανέστης, Γεωργέας, Κρισάντους, Λαμπρόπουλος, Ανάκογλου, Τζανετόπουλος, Ντακόλ
Ρίζος, Ζέρης, Μπούτσικος, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Ρόκας, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Σκοπελίτης, Θέος, Διαμαντόπουλος
Αναπ: Κολίτσι, Καρράς, Μαργαρίτης, Τριανταφυλλάκος, Μπαλντοφαλίεφ, Μακρυδημήτρης
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γουργιώτης (Φθιώτιδας) 4ος: Φώτης (Εύβοιας)