3
20:56

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης 4-3.

20:56

90'+5: Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ταΐρης, που έχει προωθηθεί, πιάνει την κεφαλιά, για να σώσει με εκτίναξη διώχνοντας σε νέο κόρνερ ο Δήμιζας, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

20:55

90'+4: Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Γκόλια από τα αριστερά.

20:54

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Χαρτσιά για καθυστέρηση.

20:54

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Κοντοχρήστο.

20:53

90'+2: Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:53

Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

20:52

90'+1: Σέντρα Βάντερσον, πρώτη κεφαλιά από τον Φαρινόλα, άστοχη έξοδος του Δήμιζα και ο Ανγκούλο με κοντινό σκαστό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-3.

20:51

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:49

88': Ατομική προσπάθεια Κοντοχρήστου από τα αριστερά, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, έβγαλε για τον Μαρουκάκη, ο οποίος κινήθηκε από θέση μέσα δεξιά, σούταρε, η μπάλα άουτ.

20:48

Έχουν οπισθοχωρήσει οι παίκτες της Παναχαϊκής για να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ, με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να απειλήσει με συνεχή γεμίσματα.

20:45

84': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Γκόλιας, φάση διαρκείας, με την μπάλα να φτάνει ξανά στον Γκόλια, ο οποίος θα σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, για να διώξει εκ νέου σε κόρνερ ο Δήμιζας. Θα διώξουν εύκολα οι αμυντικοί της Παναχαϊκής, για να λήξει η πολιορκία.

20:42

81': Κίτρινη κάρτα στον Δήμιζα για καθυστέρηση.

20:40

79': Το κόρνερ εκτελείται, η μπάλα αλλάζει πολλά πόδια και φτάνει στον Τζιώρα, που πιάνει το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα θα περάσει έξω από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα.

20:40

79': Δυνατό σουτ Βάντερσον από τα 25 μέτρα και αριστερά, θα διώξει σε κόρνερ ο Δήμιζας.

20:39

78': Τελευταία αλλαγή και για την Παναχαϊκή. Ο Χαρτσιάς αντί του Χοτζάλι.

20:37

Ο Φαρινόλα βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ανγκούλο, ανενόχλητος, με πλασέ από τη μικρή περιοχή μειώνει σε 4-2.

20:36

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:35

Ο Μασούρας κινήθηκε από τα δεξιά, έβγαλε τη συρτή μπαλιά και ο Μαρουκάκης με προβολή από το ύψος του πρώτου δοκαριού έκανε το 4-1, με τους παίκτες της Παναχαϊκής να γίνονται ένα κουβάρι.

20:35

74': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:34

73': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Γκαντιάγκα αντί του Μπουντόπουλου

20:33

72': Ο Λαγός εκτελεί φάουλ από τα δεξιά η μπάλα δεν απομακρύνεται, φτάνει πάλι στα πόδια του Λαγού, που πιάνει το συρτό σουτ για να πέσει και να μπλοκάρει ο Δήμιζας.

20:31

Διακοπή καθώς είναι πεσμένος στη μεγάλη περιοχή του Απόλλωνα ο Μαρουκάκης.

20:29

68': Με δέκα παίκτες μένει η Παναχαϊκή. Δεύτερη κίτρινη στον Στεργίδη για θέατρο για πέσιμο μέσα στην περιοχή. Σωστή απόφαση.

20:27

66': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλων. Ο Καραδέμητρος αντί του Ψιάνου.

20:24

63': Σουτ Μπουντόπουλου, η μπάλα άουτ.

20:23

62': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα αντί του Άρσιτς.

20:22

Ο Μαρουκάκης από τα δεξιά έβγαλε τη σέντρα, ο Χοτζάλι επιχειρεί το σουτ από θέση μέσα δεξιά, αρχικά διώχνει προσωρινά ο Ταΐρης, η μπάλα επιστρέφει στον Χοτζάλι, που με νέο σουτ δεν δυσκολεύεται να κάνει το 3-1.

20:21

60': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:20

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σουτ Τζιώρα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνά ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα.

20:16

55': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα, ακριβώς στο ημικύκλιο. Εκτελεί απευθείας ο Βάντερσον, εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα.

20:15

54': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζιώρας αντί του Σουάνη.

20:13

52': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

20:13

52': Κίτρινη κάρτα στον Στεργίδη.

20:12

Φάουλ σε καλό σημείο για τους Πατρινούς, δεξιά του ημικύκλιου, εκτελεί απευθείας ο Κοντοχρήστος, ξεγελά τον Ταΐρη και κάνει την ανατροπή δίνοντας το προβάδισμα στην Παναχαϊκή με 2-1.

20:12

51': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:09

Εκτελεί από τα αριστερά το κόρνερ ο Μπουντόπουλος, ο Μασούρας θα πιάσει την πρώτη κεφαλιά και ο Τρίγκας με κοντινό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα από το ύψος του δεύτερου δοκαριού για την ισοφάριση.

20:09

48': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:08

47': Φάουλ σε καλό σημείο για την Παναχαϊκή με τον Μπουντόπουλο στα δεξιά του ημικύκλιου, εκτελεί απευθείας, διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Ταΐρης.

20:07

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:07

46': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. O Mασούρας στη θέση του Χούσα.