5
22:23

Τελικό και στην Άμφισσα, νίκη του Ολυμπιακού με 5-3

22:23

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Φωκικός. Εκτός αγώνα ο Άλβαρεζ, ο Κυριάκης

22:19

Τελικό αποτέλεσμα στην Καρδίτσα, Αναγέννηση - ΠΑΟΚ 0-1.

22:13

86': Ο Παπασάββας βλέπει εκτός θέσης τον Λαντζάνο και με εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-5

22:05

78': Ο Φράγκος σουτάρει από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα άουτ

22:04

77': Αλλαγή για τον Φωκικό. Ο Γεωργουσόπουλος στη θέση του Θέου

22:03

77': Ο Άλβαρεζ πιάνει έναν κεραυνό έξω από την μεγάλη περιοχή και στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Μέγιερι

22:03

ΓΚΟΛ ο Φωκικός

22:01

73': Με κομπίνα εκτελείται ένα φάουλ για τον Ολυμπιακό, με τον Σάλιακα να πασάρει στον Παπάζογλου, αυτός ωστόσο σούταρε από καλή θέση πάνω σε αμυντικούς

21:55

68': Πρώτη αλλαγή για τον Φωκικό. Στη θέση του Σκαρίμπα ο Ζαχαρόπουλος

21:55

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο στην Άμφισσα, με το ματς να έχει χάσει τον ρυθμό του

21:51

63': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός. Ο Σαλίνο δίνει τη θέση του στον Παπάζογλου

21:43

56': Δυνατό σουτ του Σάλιακα μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

21:40

Αντίθετα στην Καρδίτσα, μετά από 55' λεπτά αγώνα έχουμε: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΠΑΟΚ 0-0

21:39

Χορταστικό ματς στην Άμφισσα, με έξι γκολ μέχρι τώρα!

21:38

51': Ο Ράντι πιάνει εξαιρετικό διαγώνιο σουτ από πλάγια δεξιά, νικά τον Μέγιερι και μειώνει σε 2-4

21:38

ΓΚΟΛ ο Φωκικός!

21:35

49': Ο Άλβαρεζ το εκτελεί, η μπάλα άουτ...

21:34

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Φωκικός, για να δούμε...

21:32

Χωρίς αλλαγές ο Φωκικός

21:32

46': Ξεκίνησε το ματς και στην Άμφισσα

21:31

46': Με δύο αλλαγές ο Ολυμπιακός στην επανάληψη. Σάλιακας και Παπασάββας μέσα. Έξω οι Φουστέρ και Εντιγκά...

21:30

Επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την σέντρα και στην Άμφισσα

21:28

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος στην Καρδίτσα. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΠΑΟΚ 0-0

21:10

40': Ο Σκέποβιτς βρέθηκε απέναντι στον Λαντζάνο, ωστόσο ο γκολκίπερ του Φωκικού λέει και πάλι όχι στον Σέρβο επιθετικό του Ολυμπιακού

21:08

39': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρέ κάνει όμορφη προσπάθεια από αριστερά, σπάει την μπάλα προς το πέναλτι, ωστόσο ο Βάις πλασάρει ψηλά

21:05

- Ο άσος του Ολυμπιακός είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός θέσης και τον κρέμασε. Όμορφο γκολ...

21:03

34': Λάθος στην άμυνα του Φωκικού και ο Εντιγκά από το ύψος της περιοχής νικά τον Λαντζάνο με εξαιρετική λόμπα

21:03

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

21:02

- Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στην Άμφισσα, χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ματς στα τελευταία λεπτά, με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο

20:57

- Στην Καρδίτσα, η Αναγέννηση βρίσκεται στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να είναι αρκετά μαχητικοί (25')

20:55

25': Ο Ολαϊτάν αλλάζει την μπάλα με τον Φουστέρ, προλαβαίνει τον Λαντζάνο στην έξοδο και με μια λόμπα από κοντά γράφει το 1-3

20:55

Τρίτο γκολ ο Ολυμπιακός!

20:53

23': Ο Βάις παίζει το ένα δύο με τον Σκέποβιτς, πλασάρει τον Λαντζάνο από πλάγια θέση αριστερά και γράφει το 1-2

20:53

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, γυρίζει γρήγορα γρήγορα το ματς με τον Βάις

20:50

20': Ο Σκέποβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Λαντζάνο, ωστόσο από πλάγια θέση προσπάθησε να σκοράρει με την μια, στέλνοντας την μπάλα ψηλά

20:49

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στην Καρδίτσα: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΠΑΟΚ 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν από μια καλή ευκαιρία

20:47

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πεχλιβανώπουλου και κερδίζοντας τις κόντρες σούταρε δυνατά, νικώντας τον Λαντζάνο από πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή

20:46

16': Οι Πειραιώτες ισοφαρίζουν με διαγώνιο σουτ του Νταβίντ Φουστέρ

20:46

20:43

- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΟΚ 0-0 (10')

20:42

Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι, όλα καλά με τον μέσο του Ολυμπιακού

20:42

- Και ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην Άμφισσα...

20:42

Πρόβλημα με τον Γιαταμπαρέ, μικρή διακοπή στο παιχνίδι

20:41

10': Ο Σαλίνο συνεργάζεται όμορφα με τον Βάις, πασάρει παράλληλα, ωστόσο αρχικά ο Λαντζάνο και εν συνεχεία οι αμυντικοί απομακρύνουν την μπάλα

20:39

8': Ο Τζέκος περνάει εξαιρετική κάθετη πάσα στον Φράγκο που φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, πλασάρει εύστοχα τον Μέγιερι και γράφει το 1-0

20:39

20:37

7': Ο Σκέποβιτς δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Λαντζάνο, που του λέει οχι

20:37

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

20:36

6': Πρώτο σουτ στο ματς είναι για τον Ολυμπιακό με τον Γιαταμπαρέ, η μπάλα άουτ

20:35

- Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι, με τους οπαδούς του Ολυμπιακού να ασχολούνται με τον Παναθηναϊκό, λίγες ημέρες πριν το ντέρμπι στην Λεωφόρο

20:30

1': Σέντρα και στο ματς της Άμφισσας

20:30

1': ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΠΑΟΚ 0-0 (Σέντρα στο παιχνίδι)

20:10

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σ. Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Κόκκινος, Οικονόμου, Κουκούλης, Δημόπουλος, Μπιτέλης, Καραχάλιος, Ρόβας, Κρανιώτης, Γεωργακόπουλος, Μπουσινάκης.

Στον πάγκο: Αναστασίου, Γκουγκούδης, Τζανής, Πάτρας, Μυριώτης, Γήττας, Κοντός.

20:10

ΠΑΟΚ (Χ. Στέφενς): Γλύκος, Σπυρόπουλος, Σκόνδρας, Λόπεθ, Κατσικάς, Λόρενς, Γκαρσία, Γεωργιάδης, Ολίσε, Βούκιτς, Νέτσιντ.

Στον πάγκο: Χακόμπο, Κουλούρης, Κωνσταντινίδης, Δεληγιαννίδης, Τζανδάρης, Κιόσε, Πόζογλου.

19:54

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΠΑΟΚ:

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Πασχάλης (Ηπείρου)
4ος: Ρούσσος-Μπέκερτζης (Πρέβεζας)

16:12

Σέντρα και στα δύο παιχνίδια στις 20.30.

16:09

Το a-sport.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Άμφισσας, ανάμεσα στον Φωκικό και τον Ολυμπιακό και παράλληλα την εξέλιξη του Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΟΚ

ΦΩΚΙΚΟΣ
Λαντζάνο, Πεχλιβανώπουλος, Καλαγκάνης, Πολυχρονάκης, Αλά, Σκαρίμπας, Τζέκος, Θέος, Άλβαρεζ, Ράντι, Φράγκος.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγιερι, Σαλίνο, Μετζανί, Παπαδόπουλος, Βούρος, Εντιγκά, Γιαταμπαρέ, Φουστέρ, Βάις, Ολαϊτάν, Σκέποβιτς.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Κάμπελ, Μανωλάς, Σάλιακας, Παπάζογλου, Σάμαρης, Παπασάββας.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Ελευθερίου (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας). 4ος: Κάμπαξης (Εύβοιας)