-
2
21:27

21:26

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με την Κέρκυρα για 2-1. Υποβιβάζεται και μαθηματικά ο Εργοτέλης.

21:26

90'+3: Κίτρινη στον Ντιμιτρόφσκι.

21:23

Στο έδαφος ο Κουτζαβασίλης, προσωρινή διακοπή.

21:23

21:22

90': Από απευθείας φάουλ του Γκέντσογλου ο Εργοτέλης κερδίζει κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:19

87': Πέναλτι ζητάει ο Μπόε Καν, αλλά έχει πέσει υπερβολικά από το κράτημα του Γκόμες.

21:16

84': Κίτρινη στον Τζίλας.

21:13

81': Φαλτσαριστό σουτ από τον Καϊκούτ, αποκρούει ο Σαράνοφ.

21:11

Ο Κόντος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη από την ωραία πάσα του Καϊκούτ και με σκαφτό πλασέ νικάει τον Σαράνοφ.

21:10

78': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

21:09

77': Στη θέση του Καλέ ο Ολαϊτάν για τον Εργοτέλη.

21:08

76': Εξαιρετική ενέργεια από το Κόντο, αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά πλασάρει άουτ.

21:07

75': Ένα ακόμη άστοχο σουτ από τον Καλέ.

21:06

Ο Χαβίτο εκτελεί το κόρνερ, ο Σαράνοφ κάνει τραγική έξοδο, η μπάλα δεν απομακρύνεται και από κοντά ο Ντιμιτρόφσκι τη στέλνει στα δίχτυα.

21:06

74': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

21:05

73': Ωραία προσπάθεια ο Κόντος, κάνει και το γύρισμα αλλά απομακρύνει ο Μπόε Καν.

21:03

Προσπαθεί να ανεβεί η Κέρκυρα, αλλά μοιάζει ακίνδυνη στις περισσότερες επιθέσεις της.

20:59

67': Απίστευτη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Κόντος από πολύ κοντά αστοχεί. Φάνηκε να είναι εκτεθειμένος, πάντως, αν και δεν σηκώθηκε το σημαιάκι.

20:57

65': Καρντόσο αντί Ανδρεόπουλου για την Κέρκυρα.

20:53

61': Φάμπιο αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

20:51

59': Ο Ανδρεόπουλος δοκιμάζει το πόδι του, αλλά το σουτ του είναι κάκιστο.

20:50

Ο Χαλκιαδάκης βρίσκει λίγο χώρο πιάνει απίστευτο σουτ και εκτελεί τον Κουτζαβασίλη.

20:49

57': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

20:48

56': Κίτρινη στον Καλέ.

20:47

54': Αλλαγη για τον Εργοτέλη, Γκέντσογλου αντί Τζανακάκη.

20:46

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Τζανακάκης.

20:43

50': Δοκιμάζει φαλτσαριστό σουτ ο Χαβίτο, πέφτει και αποκρούει ο Σαράνοφ.

20:38

20:37

20:21

Λήξη ημιχρόνου.

20:17

45'+2: Συγκλίνει προς τα μέσα ο Χαβίτο, κάνει και το σουτ αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:16

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:15

44': Παράλληλα πάσα από τον Χαλκιαδάκη, ο Γιουσούφ πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:11

40': Δοκάρι η Κέρκυρα! Ο Καϊκούτ πιάνει πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

20:09

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Εργοτέλης, αλλά δεν μπορεί να κάνει τίποτα περισσότερο.

20:05

34': Εντελώς άστοχο το σουτ του Καλέ.

20:01

30': Κίτρινη στον Σιόντη.

19:57

Πατάει καλύτερα ως τώρα ο Εργοτέλης, αν και το ματς είναι ισορροπημένο.

19:53

23': Από δύσκολη γωνία δοκιμάζει το πόδι του ο Χαβίτο, εκτός περνάει η μπάλα.

19:49

19': Δοκιμάζει το πόδι του ο Καλέ, εύκολα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

19:48

18': Αλλαγή για την Κέρκυρα, Καϊκούτ αντί Μαρκόφσκι.

19:46

15': Ο Τζανακάκης κάνει το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:43

13': Λυκογιάννης αντί Γκοργκς για τον Εργοτέλη.

19:42

Ρυθμό προσπαθούν να βρουν οι δύο ομάδες μετά τη μεγάλη διακοπή

19:39

Τώρα δίνεται συνέχεια στο ματς.

19:36

Με το φορείο θα μεταφερθεί στο ασθενοφόρο και στη συνέχεια στο νοσοκομείο ο Λετονός.

19:33

Στο έδαφος ο Γκοργκς, μπαίνει πολύ γρήγορα το ιατρικό επιτελείο. Φαίνεται να έχει χάσει τις αισθήσεις του.

19:33

3': Δυνατό σουτ από τον Χαλκιαδάκη, αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.

19:31

19:29

19:27

Βραβεύονται Χαντί και Τζανακάκης, οι οποίοι συμπληρώνουν 100 συμμετοχές.

19:22

Καθοριστικό ματς και για τις δύο ομάδες. Μονόδρομος για τον Εργοτέλη η νίκη, αλλά και οι Φαίακες δεν έχουν περιθώρια για στραβοπατήματα δεδομένων των ματς που ακολουθούν.

19:16

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση του Εργοτέλη με την Κέρκυρα.

EΡΓΟΤΕΛΗΣ
Σαράνοφ, Τζανακάκης, Λουβιόν, Γκοργκς, Πίτσος, Μπόε, Καζναφέρης, Καλέ, Γιουσούφ, Χαλκιαδάκης, Τζίλας.
Αναπ: Καβουσάκης, Λυκογιάννης, Γκέντσογλου, Ρέντζας, Ουλά, Ολαϊτάν, Χαντί.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Ντιόγκο, Σιόντης, Ανδρεόπουλος, Κόντος, Χαβίτο, Ζορμπάς, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Σέτκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Καϊκούτ, Κρητικός, Φάμπιο, Καρντόσο.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας) 4ος: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)