2
-
1
19:53

90+5': Τέλος του αγώνα.

19:50

90+3': Ο Ντούνης φάτσα με τον Χουάντερσον, σουτάρει άουτ. Τεράστια χαμένη ευκαιρία.

19:48

90': Πέντα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:47

90': Ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Περόνε από καλή θέση πλασάρει, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί ο Πουρτουλίδης πλασαριστά, αλλά κόβουν οι της ΑΕΚ.

19:46

88': Διαγώνιο σουτ του Μπαρμπόσα, μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

19:40

83': Σέντρα του Σαραμαντά, αδύναμη και άστοχη η κεφαλιά του Κυριακίδη.

19:39

82': Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, κεφαλιά του Αραβίδη από κοντά, φεύγει άουτ.

19:38

81': Ο Ρόβας στη θέση του Λαμπρόπουλου.

19:38

81': Σέντρα του Μπακάκη, κεφαλιά άουτ του Μπαρμπόσα υπό πίεση.

19:36

79': Κόρνερ ο Ηρακλής. Εκτελεί ο Τσιλιγκίρης, απομακρύνουν οι της ΑΕΚ.

19:33

76': Ο Καρασαλίδης στη θέση του Πασά.

19:33

75': Ο Ντούνης βρίσκει χώρο και σουτάρει από το ύψος της περιοχής, άουτ δίχως να ανησυχήσει ο Χουάντερσον.

19:28

71': Νέα ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Πουρτουλίδης εκτελεί το κόρνερ, η κεφαλιά του Μπαρτολίνι φεύγει λίγο άουτ.

19:27

70': Μεγάλη ευκαιρία ο Ηρακλής. Ο Πασάς μετά από ωραία κάθετη του Κυριακίδη βγαίνει φάτσα με τον Ανέστη, σωτήριο τάκλιν του Λαμπρόπουλου, που βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.

19:27

69': Ο Ντούνης στη θέση του Ανάκογλου.

19:26

68': Ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Τσιλιανίδη. Αναγκαστική η αλλαγή.

19:22

64': Κίτρινη ο Μπαρμπόσα.

19:18

60': Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Πλατέλλας σε μαρκάρισμα του Σαραμαντά, συνέχεια στο ματς έδωσε ο Αρετόπουλος. Υπήρχε πάντως επαφή και μάλλον έκανε λάθος ο διαιτητής.

19:14

57': Ο Κυριακίδης στη θέση του Ρομάνο. Αναγκαστική η αλλαγή, ένιωσε ενοχλήσεις ο Αργεντινός.

19:12

55': Ο Κρισάντους στη θέση του Ζόριτς.

19:09

52': Επικίνδυνο γύρισμα του Μπαρμπόσα από αριστερά, διώχνουν τελευταία στιγμή οι κυανόλευκοι.

19:04

46': Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Περόνε σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, λίγο άουτ.

19:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Δίχως αλλαγές οι δύο προπονητές.

19:01

18:47

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

18:47

45+1': Κίτρινη ο Ιντζόγλου.

18:46

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:41

40': Πέντε λεπτά ακόμα για το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ηρακλής το μομέντουμ από το 2-1 και έπειτα.

18:37

37': Κίτρινη στον Ρομάνο.

18:36

36': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Διώχνουν οι του Ηρακλή.

18:35

Ο Περόνε δίνει προβάδισμα εκ νέου. Ο Αργεντινός φεύγει σε θέση τετ α τετ μετά από λάθος του Ανάκογλου, ντιπλάρει τον Ανέστη και σε κενή εστία γράφει το 2-1.

18:34

34': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

18:29

29': Κακή έξοδος του Ανέστη μετά από γέμισμα, ο Τσιλιανίδης σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά ο Λαμπρόπουλος διώχνει και ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα με τον Ανέστη εκτός εστίας.

18:29

29': Αναξιοποίητο το κόρνερ.

18:28

28': Κόρνερ ο Ηρακλής. Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, σουτ του Τσιλιανίδη στα σώματα και νέο κόρνερ.

18:27

Ισοφάρισε ο Αραβίδης. Ο Ανάκογλου κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Πλατέλλας με το κεφάλι δίνει στον Αραβίδη, που με ωραίο κοντρόλ αποφεύγει τον Μπαρτολίνι και από κοντά εκτελεί τον Χουάντερσον.

18:27

27': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

18:24

24': Κίτρινη ο Ζόριτς.

18:21

21': Εκτελεί ο Αραβίδης, η μπάλα στην αγκαλιά του Χουάντερσον.

18:21

21': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ, που τα τελευταία λεπτά έχει κερδίσει μέτρα και προσπαθεί να πιέσει.

18:20

20': Καλό σουτ του Μπακάκη περίπου από τα 25 μέτρα και από τον άξονα, πέφτει στη γωνία και μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

18:18

18': Επίθεση από αριστερά για την ΑΕΚ, γίνεται η σέντρα, άουτ η κεφαλιά του Λαμπρόπουλου.

18:18

18': Κόρνερ η ΑΕΚ. Εκτελεί ο Αραβίδης, διώχνει με γροθιές ο Χουάντερσον.

18:15

15': Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, διώχνουν οι της Ένωσης.

18:15

15': Επικίνδυνη σέντρα του Μπουκουβάλα, διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

18:12

Σκόρερ ο Πασάς. Ο Τσιλιανίδης σεντράρει από αριστερά, ο Πασάς πετάγεται στο πρώτο δοκάρι, προλαβαίνει τον Λαμπρόπουλο και με μονοκόμματο πλασέ νικάει τον Ανέστη και ανοίγει το σκορ.

18:12

12': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

18:10

10': Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

18:04

4': Κίτρινη ο Περόνε για διαμαρτυρία.

18:04

4': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Ζόριτς, διώχνει ο Περόνε.

18:02

1': Λάθος διώξιμο του Ανέστη, η μπάλα κοντράρει στον Ρομάνο και επιστρέφει στον τερματοφύλακα της ΑΕΚ.

18:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:57

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες. Εξαιρετική η ατμόσφαιρα.

17:55

Περίπου 18.000 φίλαθλοι στις εξέδρες του Καυτοντζογλείου.

17:55

Στη φυσούνα οι παίκτες και οι διαιτητές.

17:43

Οι κυανόλευκοι ξεκινούν στα πλέι οφ με 7 βαθμούς, ενώ οι κιτρινόμαυροι με τρεις περισσότερους.

17:42

Ο Ηρακλής, που τερμάτισε πρώτος στον 2ο όμιλο, υποδέχεται την ΑΕΚ, που κέρδισε την κορυφή του 1ου ομίλου.

17:41

Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινάει το ντέρμπι της πρεμιέρας στα πλέι οφ της Β' Εθνικής.

17:40

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Στάμου, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Πασάς, Τσιλιανίδης, Ρομάνο, Περόνε.
Αναπ: Γιαννίκογλου, Σιατραβάνης, Κυριακίδης, Λουκίνας, Ζιάμπαρης, Τσιλιγκίρης, Καρασαλίδης.
ΑΕΚ
Ανέστης, Μπακάκης, Σοϊλέδης, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας, Ζόριτς, Αραβίδης.
Αναπ: Βούρας, Κολοβέτσιος, Κρισάντους, Ντούνης, Πεταυράκης, Ρόβας, Φαγέ.
Διαιτητής είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί οι Δημητριάδης (Καστοριάς) και Γεωργιάδης (Κοζάνης), ενώ 4ος ο Μαντάκης (Ημαθίας).