0
23:41

Η Γιουβέντους πήρε αυτό που ήθελε και για πρώτη φορά μετά από 12 χρόνια προκρίθηκε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Ήθελε, αλλά δεν μπορούσε η Μονακό.

23:37

90+3': Τέλος του αγώνα.

23:34

90+1': Κόρνερ η Γιουβέντους, Εκτελείται πλασαριστά και οι Ιταλοί κέρδισαν φάουλ. Κάνουν καθυστερήσεις οι παίκτες του Αλέγκρι.

23:33

90': Ο Παντοΐν στη θέση του Εβρά.

23:32

90': ΔΟΚΑΡΙ η Γιουβέντους. Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Πίρλο, στο κάθετο δοκάρι και άουτ.

23:29

87': Ο Καρβάλιο στη θέση του Καρασκό.

23:28

86': Κίτρινη στον Τέβες.

23:27

85': Στενεύουν τα περιθώρια για τη Μονακό, που δείχνει να έχει ξεμείνει από δυνάμεις.

23:23

81': Εκτελεί ο Πίρλο, διώχνουν πάλι οι γηπεδούχοι.

23:22

80': Κόρνερ η Γιουβέντους. Δεύτερο σερί κόρνερ για τους Ιταλούς.

23:19

77': Ο Περέιρα στη θέση του Βιντάλ.

23:18

76': Κίτρινη ο Κοντογκμπιά.

23:18

76': Ο Ζερμέν στη θέση του Μαρσιάλ.

23:17

75': Όπως και στο α' μέρος, η Γιουβέντους ανταπεξέρχεται στην καλή κυκλοφορία της Μονακό και κρατάει το μηδέν. Πρόβλημα στην τελική ενέργεια έχουν οι Γάλλοι.

23:11

69': Ο Γιορέντε στη θέση του Μοράτα.

23:09

67': 58%-42% και 11 (1) – 3 (1) οι τελικές.

23:08

66': Κόρνερ η Μονακό. Εκτελεί ο Καρασκό, ο Κουρσάβα κάνει την κεφαλιά, καμία ανησυχία για τον Μπουφόν.

23:07

65': Καμία τύχη το μακρινό σουτ του Μαρκίζιο, άουτ. Αυτή ήταν η τρίτη τελική της Γιουβέντους στο ματς.

23:04

62': Νέα τελική για τη Μονακό. Το σουτ του Σίλβα φεύγει κι αυτό άουτ.

23:03

61': Ο Κοντογκμπιά ελίσσεται έξω από την περιοχή και σουτάρει, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

23:01

59': Νέο κόρνερ η Μονακό. Ανεκμετάλλευτο κι αυτό, πολύ δυνατοί στον αέρα οι Ιταλοί.

23:01

58': Αντεπίθεση της Γιουβέντους από εκπληκτική μπαλιά του Πίρλο, ο Μοράτα καθυστερεί, δεν δίνει στον αμαρκάριστο Τέβες και χάνει τη μπάλα.

22:59

57': Νέο κόρνερ για τη Μονακό. Πάλι ο Καρασκό, διώχνουν οι Ιταλοί.

22:58

56': Κόρνερ για τη Μονακό. Εκτελεί ο Καρασκό, καθαρίζει ο Μπουφόν.

22:57

55': Λάθος γύρισμα προς τον Μπουφόν από τον Βιντάλ, προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί ο Μπερμπάτοφ, αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας προλαβαίνει και διώχνει.

22:55

52': Κόρνερ η Μονακό. Εκτελεί ο Μουτίνιο, διώχνουν οι Ιταλοί.

22:52

50': Κίτρινη ο Σίλβα.

22:52

49': Ευκαιρία η Μονακό. Επικίνδυνη σέντρα του Μουτίνιο, ο Μπουφόν δεν κάνει καλή έξοδο και χάνει την μπάλα, αλλά ο Εβρά διώχνει πριν καταλήξει στα δίχτυα.

22:48

46': Ο Μπερμπάτοφ στη θέση του Τουλαλάν.

22:48

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.