1
-
2
16:58

Τελικό στο ''Βικελίδης'', σπουδαία νίκη για τον Πλατανιά, η πρώτη στην εφετινή Σούπερ Λίγκα!

16:58

90+7': Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Αρχικά σε τετ α τετ του Τόρες με τον Διουδή και στη συνέχεια με προσπάθεια του Γουνδουλάκη

16:57

Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι, τελευταίες στιγμές...

16:57

Τώρα σηκώνεται σιγά σιγά ο γκολκίπερ του Πλατανιά, που προσπαθεί να συνέλθει

16:54

Μεγάλη ένταση στο ματς σε αυτά τα τελευταία λεπτά. Στο έδαφος βρίσκεται πεσμένος ο Γιωργαλλίδης μετά από μια κροτίδα που έσκασε κοντά του

16:53

90+2': Κάρτα στον Γιωργαλλίδη για καθυστέρηση

16:52

Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:49

88': Κάρτα στον Ράφαελ για μαρκάρισμα στον Σταυρόπουλο

16:47

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Πλατανιάς. Ο Αγκιλέρα δίνει τη θέση του στον Ιντζίδη

16:46

85': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σουνάς στη θέση του Νταμαρλή

16:45

83': Ο Αγκιλέρα βρίσκει τον Γουνδουλάκη αυτός εκμεταλλεύεται την αδράνεια στην άμυνα του Άρη και με πλασέ γράφει το 1-2, ''παγώνοντας'' το ''Βικελίδης''

16:44

ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς!

16:43

82': Κάρτα στον Ουντότζι, πρώτη για παίκτη του Άρη

16:41

- Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Ο Άρης συνεχίζει να πιέζει τον Πλατανιά...

16:37

75': Κάρτα στον Στόλλερ

16:36

- Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, το παιχνίδι ''ανάβει'' πλέον για τα καλά, ''ξυπνάει'' και η κερκίδα

16:34

Στο... θεό πήδηξε ο επιθετικός του Άρη που μπορεί να μην είναι το πρώτο μπόι, ωστόσο σκόραρε με υπέροχη γυριστή κεφαλιά

16:33

72': Ο Τάτος εκτελεί το κόρνερ και ο Ουντότζι με κεφαλιά γράφει το 1-1!

16:33

ΓΚΟΛ ο Άρης!

16:32

71':Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ραφαέλ στη θέση του τραυματία Δημήτρη

16:31

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, προσπαθεί ο Άρης, πιέζει, αλλά δεν απειλεί

16:28

67': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μπέλιτς ο Γουνδουλάκης

16:27

66': Ευκαιρία για τον Πλατανιά με ένα σουτ του Αγκιλέρα, η μπάλα φύγει άουτ

16:26

65': Ο Μανιάς περνάει στην θέση του Παπαδόπουλου

16:26

- Και όλα αυτά ενώ έχουμε συμπληρώσει 65 λεπτά αγώνα

16:25

Ο Άρης μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, έκανε δύο φάσεις, ωστόσο στα τελευταία λεπτά έχασε τον καλό ρυθμό που είχε

16:23

Ο Μανιάς θα είναι η δεύτερη αλλαγή του Άρη

16:22

60': Κάρτα στον Δημήτρη για σκληρό μαρκάρισμα στον Σταυρόπουλο

16:19

Πρώτη αλλαγή στο ματς για τον Άρη

16:18

57': Όντως, ο Σταυρόπουλος περνά στο ματς στην θέση του Ίμπε

16:15

Τον Σταυρόπουλο θα ρίξει στο ματς ο Μιλίνκοβιτς

16:12

Πιέζουν οι γηπεδούχοι...

16:12

51': Νέα καλή ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Ουντότζι, η μπάλα λίγο άουτ

16:11

50': Δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου, ο Γιωργαλλίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

16:09

48': Ο Τάτος το εκτελεί, οι αμυντικοί του Πλατανιά διώχνουν σε δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ, το οποίο περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο

16:09

Κόρνερ κερδίζει ο Άρης...

16:06

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη

16:06

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

16:05

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για την σέντρα στην επανάληψη

15:49

Τέλος του πρώτου μέρους

15:48

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

15:47

43': Σέντρα του Μοράλ από αριστερά, ο Τόρες κάνει εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, ''παγώνοντας'' το ''Βικελίδης''

15:32

- Μισή ώρα αγώνα στο ''Βικελίδης'', ο Άρης πιέζει αλλά έχει μόλις μια καλή στιγμή, αυτή με τον Ουντότζι. Σε παθητικό ρόλο ο Πλατανιάς προσπαθεί να κρατήσει το μηδέν

15:26

Καλή στιγμή για τον Άρη

15:25

22': Ο Ίμπε σεντράρει, ο Ουντότζι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει άουτ

15:21

Δεύτερη στο ματς για τους Κρητικούς

15:21

18' Κίτρινη κάρτα στον Μοράλ για φάουλ στον Τάτο.

15:20

17': Φάση διαρκείας στα καρέ του Άρη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπέλιτς, οι αμυντικοί των γηπεδούχων απομακρύνουν

15:17

14': Κίτρινη κάρτα στον Φαΐσκα για φάουλ στον Ουντότζι

15:15

- Έχουμε συμπληρώσει δέκα λεπτά στο ''Βικελίδης'', ο Άρης ελέγχει το ματς, κυκλοφορεί την μπάλα αλλά δεν απειλεί

15:09

6': Ο Τάτος το εκτελεί, η μπάλα άουτ

15:08

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο κερδίζουν οι γηπεδούχοι

15:07

- Πρώτο πεντάλεπτο, καλύτερα έχει μπει στο παιχνίδι ο Άρης που είναι πιεστικός

15:03

1': Σέντρα στο παιχνίδι

15:01

Πολύ καλός καιρός στη Θεσσαλονίκη, το γήπεδο πάντως δεν είναι γεμάτο

15:01

Αφιερωμένη στον "αγώνα" κατά του ρατσισμού, είναι αφιερωμένη η 9η αγωνιστική. Όλοι οι παίκτες κρατούν στα χέρια τους μία κόκκινη κάρτα.

14:59

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΑΡΗΣ
Διούδης, Ψυχογιός, Έλσνερ, Ηρακλής, Μαργαρίτης, Νταμαρλής, Τριανταφυλλάκος, Παπαδόπουλος, Ίμπε, Τάτος, Ουντότζι.
Αναπ: Μπουζάνης, Τσουμάνης, Κύργιας, Σουνάς, Αγγελούδης, Μανιάς, Σταυρόπουλος.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γεωργαλίδης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Φερνάντεζ, Φάϊσκά, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα, Τόρρες, Μοράλ, Μπέλιτς.
Αναπ: Περιστερίδης, Γουνδουλάκης, Κατάι, Ιντζίδης, Μπεριάν, Στόλλερ, Ντα Σίλβα.
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας). Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Μαγιάννης (Άρτας) και 4ος ο Κάκος (Κέρκυρας).