2
-
2
19:13

Το πρώτο ημίχρονο ήταν... όλα τα λεφτά στη Βέροια, με τον ΠΑΣ να προηγείται με 0-2 και τους γηπεδούχους να κάνουν την αντεπίθεσή τους και να ισοφαρίζουν. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και παρά το ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν για περίπου 25 λεπτά με παίκτη λιγότερο, το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος.

19:12

Τέλος του αγώνα.

19:11

93': Κίτρινη κάρτα στον Μάνο για «θέατρο», με τον Μάνταλο να σταματάει τη φάση τη στιγμή που ο Μρντάκοβιτς έβγαινε τετ α τετ!

19:10

92': Τρομερή επέμβαση του Βελλίδη σε μακρινό σουτ του Ζεζίνιο.

19:07

90': Τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μάνος μπαίνει στη θέση του Μπαργκάν.

19:05

87': Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο.

19:03

85': Φάουλ του Μπαργκάν, άουτ η μπάλα.

19:02

84': Αλλαγή και για τη Βέροια. Έξω ο Σιόντης, μέσα ο Σεγούντο.

19:01

83': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέντι παίρνει τη θέση του Ίλιτς.

18:54

75': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Βίλα και μπαίνει ο Ντάσιος.

18:51

73': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά παίρνει τη θέση του Τσουκαλά.

18:46

69': Κόκκινη κάρτα για τον Λίλα. Με 10 συνεχίζει ο ΠΑΣ.

18:45

68': Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια, με τη μπάλα να φτάνει στον Μρντάκοβιτς μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του κόντραρε πάνω σε σώματα.

18:44

67': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Ζεζίνιο μπαίνει στη θέση του Τραπ.

18:41

65': Χωρίς σπουδαίες φάσεις μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος.

18:31

55': Η Βέροια έχει μπει πιο επιθετικά στην επανάληψη.

18:24

48': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

18:23

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:22

46': Έναρξη β' μέρους.

18:10

Εκπληκτικό πρώτο 45λεπτο στη Βέροια, με τον ΠΑΣ να... πιάνει στον ύπνο τους γηπεδούχους και να δείχνει ότι «καθάρισε» νωρίς το ματς, όμως, οι παίκτες του Στέφαν Στόικα βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν.

18:07

Τέλος α' μέρους.

18:06

44': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.

17:58

Τρομερή εξέλιξη στο ματς, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 χάρη σε έναν «κεραυνό» του Μπαργκάν.

17:58

39': ΓΚΟΛ για τη Βέροια!

17:52

33: Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.

17:51

Μειώνουν σε 1-2 οι γηπεδούχοι με σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή.

17:51

32': Γκολ για τη Βέροια!

17:48

Ταχύτατη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τους Ίλιτς και Κοροβέση, ο Σέρβος κάνει το γύρισμα την κατάλληλη στιγμή στον συμπαίκτη του και αυτός σε κενή εστία κάνει το 0-2.

17:48

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

17:38

20': Κίτρινη κάρτα στον Μρντάκοβιτς.

17:34

15': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

17:26

6': Κοντά στο 0-2 ο ΠΑΣ, αλλά ο Αναστασόπουλος νικάει σε τετ α τετ τον Ίλιτς.

17:24

Στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ο Σέρβος εκμεταλλεύτηκε λανθασμένο γύρισμα του Σιόντη, πέρασε και τον Αναστασόπουλο κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

17:24

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με τον Ίλιτς!

17:19

ΒΕΡΟΙΑ
Αναστασόπουλος, Μπεν, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Τραπ, Μρντάκοβιτς, Μπαργκάν, Ορέστες, Σισοκό, Καλτσάς, Σιόντης
Αναπ: Λόπεζ, Αποστολόπουλος, Τζημογιάννης, Σεγκούντο, Ζεζίνιο, Βεργώνης, Μάνος
Βελλίδης, Βίλα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Τζημόπουλος, Στρούνα, Λίλα
Αναπ: Αμπάρης, Κεϊτά, Βισέντο, Ντε Βινσέντι, Κρητικός, Ντάσιος, Αυγενικού
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) - Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Καραβασίλης (Καβάλας)