5
-
1
21:22

Με ένα από τα γνωστά φετινά του ξεσπάσματα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός μετέτρεψε σε... περίπατο μια νίκη που μέχρι το 45' φαινόταν ότι θα έρθει δύσκολα.

21:19

Τέλος του αγώνα.

21:13

Τέταρτη ασίστ από τον Κάμπελ στο ματς, με τον Γιαταμπαρέ να χρίζεται σκόρερ αυτή τη φορά για το 5-1.

21:13

87': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:11

Ασίστ του Κάμπελ στον Μανιάτη, εύκολο πλασέ του τελευταίου και 4-1 για τους «ερυθρόλευκους».

21:11

85': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:05

78': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης παίρνει τη θέση του Σάμαρη.

21:01

75': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπούρμπος.

21:01

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γκαλέτι μπαίνει στη θέση του Παπάζογλου.

21:01

Ο Λουτσιάνο Γκαλέτι ετοιμάζεται να μπει στον αγωνιστικό χώρο και αποθεώνεται από τους φιλάθλους του Ολυμπιακού που φωνάζουν ρυθμικά το όνομά του.

20:58

71': Κίτρινη κάρτα στον Κάμπελ.

20:57

71': Σουτ του Σαβιόλα, μπλοκάρει εύκολα ο Δασκαλάκης.

20:51

65': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Μήτρογλου που αποθεώνεται, μέσα ο Ολαϊτάν.

20:48

62': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνουν οι Λαμπρόπουλος και Κάλαϊτζιτς και μπαίνουν οι Κουτσιανικούλης και Όγιος.

20:45

Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας, ο Δασκαλάκης δεν μπορεί να κάνει τίποτα και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 3-1.

20:45

58': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:41

54': Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.

20:39

Σέντρα του Κάμπελ, τραγική έξοδος του Δασκαλάκη και ο Μήτρογλου με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στην κενή εστία για το 2-1.

20:39

52': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:32

46': Μία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Βάις, μέσα ο Γιαταμπαρέ.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:24

Ο ΟΦΗ αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό με το γκολ του Λαμπρόπουλου, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν γρήγορα με τον Μήτρογλου. Ο τελευταίος, όμως, ήταν και ο μοιραίος παίκτης για την ομάδα του Μίτσελ στη συνέχεια του πρώτου 45λεπτου, καθώς έχασε σημαντικές ευκαιρίες με μεγαλύτερη το πέναλτι στο 44'.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:14

44': Αποκρούει το πέναλτι του Μήτρογλου ο Δασκαλάκης και κρατάει το 1-1!

20:13

43': Κίτρινη κάρτα στον Ιβοριανό αμυντικό του ΟΦΗ.

20:13

43': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό σε χέρι του Ζορό.

20:11

41': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Σαβιόλα βγάζει τον Μήτρογλου τετ α τετ, αλλά ο Δασκαλάκης τον «νικάει».

20:09

39': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Παπάζογλου, ο Ζορό γλίστρισε και ο Μήτρογλου που αιφνιδιάζεται στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

20:07

37': Σουτ του Σαβιόλα, μπλοκάρει εύκολα ο Δασκαλάκης.

20:04

34': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Βάις να πλασάρει από δύσκολη θέση μέσα στην περιοχή και τον Δασκαλάκη να αποκρούει.

20:02

32: Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες.

19:47

17': Μακρινό δυνατό σουτ του Ζε Εντουάρντο, ο Ρομπέρτο έχει σωστή τοποθέτηση και μπλοκάρει εύκολα.

19:43

13': Κόρνερ του Λαμπρόπουλου, ο Παπάζογλου σηκώνεται μόνος του μέσα στην περιοχή και πιάνει την κεφαλιά, αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

19:34

Γρήγορη «απάντηση» των γηπεδούχων. Σκόρερ -ποιος άλλος;- ο Μήτρογλου, ο οποίος με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κάμπελ νικάει τον Δασκαλάκη για το 1-1.

19:34

4': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:33

3': Σουτ του Εντινγκά, άουτ η μπάλα.

19:31

Πριν συμπληρωθούν 15 δευτερόλεπτα οι Κρητικοί κάνουν το 0-1. Σε γέμισμα του Μπούρμπου, ο Παπάζογλου έστρωσε με κεφαλιά για τον Λαμπρόπουλο και αυτός με ένα πολύ ωραίο σουτ στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Ρομπέρτο.

19:30

1': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!!!

19:30

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Σιόβας, Χολέμπας, Εντινγκά, Σάμαρης, Κάμπελ, Βάις, Σαβιόλα, Μήτρογλου
Αναπ: Μέγιερι, Μανιάτης, Φουστέρ, Μεντζανί, Σαλίνο, Γιαταμπαρέ, Ολαϊτάν
ΟΦΗ
Δασκαλάκης, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες, Μακρής, Φραγκουλάκης, Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος, Κάλαϊτζιτς, Παπάζογλου
Αναπ: Φερνάντες, Γκαλέτι, Κουτσιανικούλης, Μακουκούλα, Ζβασίγια, Όγιος, Στάθης
Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας) - Βοηθοί: Μερκενίδης (Μακεδονίας), Σίπκας (Πέλλας)