16:59

16:59

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη για τον ΑΟΧ με 2-1.

16:58

90'+4: Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη και ο Κάργας, ο οποίος επεδίωξε την κάρτα.

16:57

90'+3: Ο Γκονζάλες μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει και διαγώνιο σουτ και ο Γεωργακόπουλος αποκρούει.

16:56

90'+2: Ανδρέου αντί Κοντέων για τον ΑΟΧ.

16:54

90': Αποβάλλεται ο Χούσα. Ο Σωσώνης θεωρεί πως ο Γκονζάλες είναι σε προφανή θέση για γκολ.

16:53

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:50

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς με την Παναχαϊκή να πιέζει.

16:47

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, η οποία ξεκίνησε από τη στιγμή που ο γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής, Ποτής Τσιριμπής, πήγε και τράβηξε τον Καραγιάννη για να βγει πιο γρήγορα. Στη συνέχεια αποβλήθηκε.

16:46

82': Αλλαγή για τον ΑΟΧ, ο Εσόνο αντί του Καραγιάννη.

16:44

Αυτή τη φορά είναι ο Καραγιάννης στο έδαφος. Πολλές οι διακοπές.

16:41

77': Γκατιάγκα και Σούλης εκτός, Αναστασόπουλος και Κορέτας μέσα για την Παναχαϊκή.

16:38

Στο έδαφος ο Σούλης, νέα διακοπή.

16:36

Πολύ προβληματική η Παναχαϊκή στην ανάπτυξή της.

16:34

Ο Πορτογάλος βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου χωρίς να πατάει καλά.

16:33

Στο έδαφος ο Ντα Κόστα, προσωρινή διακοπή.

16:29

65': Σέντρα από τον Μπουντόπουλο, ο Κυβελίδης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:28

64': Σουτ από μακριά κάνει ο Γκονζάλες, μπλοκάρει ο Γεωργακόπουλος.

16:23

59': Ντα Κόστα αντι Χοτζάλι για την Παναχαϊκή.

16:21

Ωραία ενέργεια από τον Κρητικό, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή, τραβάει τους πάντες πάνω του και πασάρει στον Καραγιάννη που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:20

56': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

16:19

55': Ο Γκατιάγκα εκτελεί φάουλ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα αόυτ.

16:18

54': Κίτρινη στον Κοντέον.

16:14

Αρκετά τα λάθη στα πρώτα λεπτά.

16:10

46': Αλλαγή για τον ΑΟΧ, Ενγκουέμ αντί Σακελλαρίου.

16:09

16:07

15:54

15:53

45'+3: Πηγαίνει στην μπάλα ο Κυβελίδης, κάνει το σουτ με το δεξί, αλλά είναι αδύναμο και ο Σικαλιάς μπλοκάρει.

15:53

45'+2: Ο Μαρουκάκης κάνει γυριστό με το αριστερό, αλλά δεν βάζει δύναμη και ο Σικαλιάς μπλοκάρει.

15:50

15:46

41': Κίτρινη στον Κάργα.

15:45

40': ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Καραγιάννης εκτελεί κόρνερ, ο Γκονζάλες παίρνει την κεφαλιά και ο Κοντοχρήστος διώχνει στη γραμμή.

15:44

39': Από τα όρια της περιοχής ο Οικονομόπουλος κάνει σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του η μπάλα πάει στον Γκονζάλες, εκείνος κάνει το σουτ και ο Γεωργακόπουλος αποκρούει.

15:43

38': Κίτρινη στον Μπαλού.

15:42

Ο Κυβελίδης παίρνει την κεφαλιά από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πάει στον Μαρουκάκη κι εκείνος με σουτ στην κίνηση από μέσα δεξιά ισοφαρίζει.

15:41

36': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

15:39

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ Ο Καραγιάννης φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Παναχαϊκής, προσπαθεί να πλασάρει με το εξωτερικό και ο Γεωργακόπουλος αποκρούει.

15:37

32': Ο Μπουντόμπουλος κάνει το σουτ από μακριά και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:33

Ο Καραγιάννης εκτελεί κόρνερ, ο Γεωργακόπουλος κάνει κάκιστη έξοδο και ο Κοντέων με κεφαλιά σκοράρει.

15:32

27': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΧ!

15:29

Κάταγμα πλευρού είναι η πρώτη εκτίμηση για τον παίκτη του ΑΟΧ, αλλά εκείνος πέρασε ξανά στον αγωνιστικό χώρο.

15:27

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Οικονομόπουλος.

15:25

Πατάει καλύτερα η Παναχαϊκή και προσπαθεί να ελέγξει το ματς.

15:21

16': Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Κυβελίδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΑΟΧ, περνάει τον Σικαλιά αλλά από πλάγια στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

15:20

15': Ο Οικονομόπουλος δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:18

14': Σουτ από μακριά κάνε ο Γκονζάλες, η μπάλα περνάει αρκετά έξω.

15:14

Αρκετές οι λανθασμένες μεταβιβάσεις στα πρώτα λεπτά.

15:11

Ανοιχτό το ματς στα πρώτα λεπτά.

15:08

2': Ο Κυβελίδης δίνει στον Μαρουκάκη, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:06

15:05

Ενός λεπτού σιγή τηρείται στη μνήμη του φιλάθλου του ΑΟΧ, Αντώνη Χατούπη και του παλαίμαχου άσου, Γιάννη Συγγελάκη.

15:02

Τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Παναχαϊκής με τον ΑΟΧ.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Γεωργακόπουλος, Χούσα, Κάργας, Σούλης, Κοντοχρήστος, Μπαλού, Γκαντιάγκα, Χοτζάλι, Κυβελίδης, Μπουντόπουλος, Μαρουκάκης.
Αναπ: Δήμιτσας, Αναστασόπουλος, Ντα Κόστα, Κορέτας, Καβουρνιάρης, Ζλατκόφσκι, Χαρτσιάς
ΧΑΝΙΑ
Σικαλιάς, Παγώνης, Γκότοβος, Κοντέων, Σακελλαρίου, Γκούμας, Σιλιγαρδάκης, Γκονζάλες, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης, Κρητικός.
Αναπ: Βλαχάκης, Ενγκουέμ, Εσόνο, Ανδρέου, Παπουτσογιαννόπουλος, Γανωτής, Πάτας
Διαιτητής: Σωσώνης (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Δόσκορης (Φθιώτιδας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής) Τέταρτος: Αντωνίου (Αθηνών)